Sport i fitness

Marcin Waszkielis - współczesny mistrz świata rycerzy

Sport i fitness

Marcin Waszkielis - współczesny mistrz świata rycerzy

Polska to potęga w sportowych walkach rycerskich. Kilkukrotnym, w tym tegorocznym mistrzem świata rycerzy, jest Marcin Waszkielis. Od kiedy trenuje? Jakie zasady obowiązują w dyscyplinie sportu, którą trenuje?

Marcin Waszkielis to ośmiokrotny mistrz świata w sportowych walkach rycerskich - dyscyplinie, która w Polsce rozwija się od przeszło dekady. Jest także kapitanem kadry pojedynkowej i to on wyznacza zawodników oraz decyduje, kto na mistrzostwach świata będzie reprezentował nasz kraj.

>>> Zobacz także:

Z rycerstwem zetknął się na zamku w rodzinnym Kętrzynie. Miał wtedy 17 lat. Jednak uprawianiem sportowych walkach rycerskich zajął się na poważnie w 2005 roku, kiedy wyjechał do Torunia.

To tam miałem okazję trenować z ludźmi, którzy byli w tej dziedzinie najlepsi.

- powiedział.

Marcin stoczył już tysiące walk i jest bardzo sławny na całym świecie.

Wszyscy chcieliby, żeby przeprowadził dla nich warsztaty i szkolenia, pokazał im, jak najlepiej trenować i walczyć.

- powiedział Piotr Ziaja, zawodnik Rycerskiej Kadry Polski.

Dzięki sportowi Marcin zwiedził już znaczną część Europy, ale nie tylko:

Byłem również w miejscach bardziej egzotycznych z punktu widzenia walk rycerskich, jak południowa Afryka, daleka północ Kanady.

- przyznał.

Podczas turniejów i mistrzostw, które odbywają się na całym świecie, Marcin zakłada na siebie stylizowaną na średniowieczną zbroję, a w ręku ma miecz, który musi spełniać wyśrubowane standardy federacji.

Walki można podzielić na dwie kategorie, są to pojedynki i walki drużynowe. Te pierwsze są bardziej techniczne i mogą zakończyć się nokautem lub wynikiem punktowym, natomiast w walkach drużynowych walczy się do momentu aż wszyscy przeciwnicy znajdą się na ziemi.


Co sądzisz o tym artykule?
80
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
26.09.2019
Kamil
Zabawne to :)