Profilaktyka zdrowia

Łuszczyca zaatakowała twarz Kim Kardashian!

Profilaktyka zdrowia

Łuszczyca zaatakowała twarz Kim Kardashian!

Kim Kardashian przyznała się do łuszczycy już kilka lat temu. Celebrytka twierdzi, że choroby nie widać na jej ciele ze względu na opaleniznę. Niestety w ostatnim czasie problem się pogłębił. Łuszczyca zaatakowała również twarz Kim Kardashian. 

  • Łuszczyca - Kim Kardashian walczy z łuszczycą twarzy
  • Łuszczyca (psoriasis)- jak objawia się ta choroba?
  • Leczenie łuszczycy - na czym polega?


Zobacz też: Jak dbać o skórę zimą?

Kim Kardashian od lat walczy z łuszczycą, wcześniej łuszczyca atakowała tylko jej nogi. Niestety choroba w ostatnim czasie jeszcze bardziej nie daje za wygraną - łuszczyca zaatakowała twarz celebrytki, nad czym Kim bardzo ubolewa.

Łuszczyca - Kim Kardashian walczy z łuszczycą twarzy

Kim Kardashian próbuje uporać się z problemem od lat. Kiedy łuszczyca zaatakowała jej twarz, Kim zdecydowała się postawić na rozwiązania medycyny niekonwencjonalnej. Kim na Instagramie pokazała miksturę, którą polecili jej lekarze z Chin. Napój nie należy do najsmaczniejszych, jednak Kim wierzy, że pomoże jej w walce z łuszczycą.

Łuszczyca (psoriasis) - jak objawia się ta choroba?

Łuszczyca (psoriasis) - ta przewlekła i nawracająca choroba ujawnia się zwykle między dziesiątym a czterdziestym rokiem życia. Na skórze chorego pojawiają się procesy zapalne w postaci łuszczących się wykwitów. Warto wiedzieć o łuszczycy jak najwięcej, bo to nie jest choroba zakaźna, a zachorować na nią może każdy z nas. 

Leczenie łuszczycy - na czym polega?

Leczenie łuszczycy polega na stosowaniu leków miejscowych o działaniu złuszczającym. Mowa tutaj o maści lub oliwie salicylowej, maści mocznikowej lub solankowej. 

Kolejny etap leczenia to leczenie polegające na redukcji proliferacji komórek naskórka. W tym przypadku stosuje się: dziegcie, antralinę, retinoidy, witaminę D3, kortykosterydy.

W leczeniu łuszczycy stosuje się również fototerapię przy użyciu promieniowania UVA lub UVB. W przypadkach skrajnych lekarz zaleca fotoferezę.

Kim Kardashian ma łuszczycę na twarzy

Fot. Instagram / Kim Kardashian


Źródło: Dzień Dobry TVN |
Co sądzisz o tym artykule?
8
2
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0