Hobby

Kicia Kocia od 10 lat podbija serca najmłodszych. Jak narodziła się postać?

Hobby

Kicia Kocia od 10 lat podbija serca najmłodszych. Jak narodziła się postać?

Kicia Kocia jest bohaterką książeczek dla najmłodszych i obchodzi już 10. urodziny. Stworzyła ją Anita Głowińska, która opowiedziała widzom Dzień Dobry TVN o swojej bohaterce. Na czym polega fenomen serii „Kicia Kocia” i jak zrodził się pomysł na jej realizację?

Początki Kici Koci

Za serią książeczek „Kicia Kocia” stoi Anita Głowińska pisarka i ilustratorka, która na swoim koncie ma dziesiątki publikacji. W tym roku mała kocia bohaterka obchodzi 10. urodziny, jednak w rzeczywistości narodziła się już wcześniej, gdy na świat przyszła córka autorki. Dziewczynka przechodziła fascynację kotkami i ich wizerunkami.

Pewnego razu po prostu dała mi do zrozumienia, poprosiła mnie, żebym ja namalowała jej własnego kota

- opowiadała Anita Głowińska, przyznając, że razem z pociechą zabrała się za malowanie.

Pierwsza książka o Kicki Koci powstała własnym nakładem pisarki i została wydrukowana na domowej drukarce. Anita Głowińska pokazała to wydanie widzom Dzień Dobry TVN.

Kicia Kocia uczy

Pierwsza książeczka o Kici Koci opowiedziała o jej przygodzie z gotowaniem. Każda kolejna odsłona serii poświęcona jest jednemu tematowi, a występujący w niej bohaterowi uczą dzieci różnych zachowań. Jak rodziły się poszczególne opowiadania?

Myśmy z mężem opowiadali różne historyjki. Czasami on opowiadał, czasami ja i któregoś razu po prostu mąż powiedział: a słuchaj, może spiszesz to wszystko?

- zdradziła Anita Głowińska

Z czasem tematy podejmowane w serii „Kicia Kocia” stawały się poważniejsze i podejmowały kwestie np. rzeczy, które mogą stresować dzieci. Autorka nie wie jednak, czy poruszy (albo czy w ogóle zdąży poruszyć) temat pandemii koronawirusa. Zaapelowała też, by jak najczęściej czytać książki dzieciom i zaprosiła na fanpage Kici Koci, gdzie organizowane są różne zabawy. 

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
48
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
28.03.2020
Znam
te bajeczki. Są super!!!