Porady

Jak udekorować muffinki? Zobacz, jakie to  proste

Porady

Jak udekorować muffinki? Zobacz, jakie to  proste

Upieczenie muffinów to tak naprawdę nic trudnego. Z dobrym przepisem poradzi sobie każdy. Problemy mogą się pojawić, przy dekorowaniu babeczek. O wskazówki poprosiliśmy mistrzynie w dziedzinie cukiernictwa: Małgorzatę Nagat i Agatę Stankiewicz.

Babeczki jak marzenie

Małgorzata Nagat i Agata Stankiewicz są specjalistkami w dziedzinie cukiernictwa. Jak przekonują, dekorowanie babeczek jest banalnie proste, a wszelkie akcesoria potrzebne nam do upiększenia muffinek są łatwo dostępne. Na rynku powstaje coraz więcej sklepów dedykowanych cukierniczym dekoracjom. Do dekoracji możemy wykorzystać to, co akurat mamy kuchni. 

Co jest potrzebne do efektownego dekorowania babeczek?

Małgosia i Agata przekonują, że wystarczy kupić cukierniczy rękaw do szprycowania kremu z wymiennymi końcówkami o różnych kształtach. Dzięki niemu możemy stworzyć przeróżne motywy dekoracyjne jak np. kwiaty. Następnie układamy na nich np. gotowe elementy cukiernicze. Możemy pójść o krok dalej i samodzielnie przygotować dekoracje np. owoce popsikać jadalnym brokatem albo pomalować jadalne, czekoladowe groszki na złoty kolor. Pięknie wyglądają również ususzone płatki róży lub hibiskusa. To, jak udekorujemy nasze muffiny zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni.

Zobacz też:

>>>Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
50
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0