Jak pomóc małemu Tymkowi, chłopcu który połknął żrącą substancję?

Ponad pół roku temu mały Tymek przeszedł pionierską operację, dzięki której zyskał szansę na powrót do normalnego życia. Dziś wiemy już, że operacja przebiegła pomyślnie, ale chłopiec nadal potrzebuje pomocy. Jak można mu pomóc?

W kwietniu 2019 roku w Dzień Dobry TVN gościliśmy prof. Adama Maciejewskiego, który wraz z zespołem lekarzy przeprowadził pierwszą na świecie rozległą transplantację narządów głowy i szyi połączoną z przeszczepieniem zmodyfikowanego szpiku, dzięki której Tymek zyskał szansę na powrót do normalnego życia.

Sukces polskich lekarzy! Zoperowano chłopca, który połknął żrącą substancję. Pierwszy taki zabieg na świecie!

W jakim stanie jest dziś Tymek?

Prof. Adam Maciejewski: Stały proces rehabilitacji ma przywrócić ostateczną funkcjonalność i jakość życia. Tymek nigdy nie mówił, zapomniał, jak się odżywia przez usta. To nie tylko kwestia wyćwiczenia czy przywrócenia właściwej anatomii dróg pokarmowo-oddechowych, ale też odbudowa i stworzenie pewnych ośrodków w mózgu, które są odpowiedzialne za akt połykania, mowy

Nauka mowy od podstaw

Nauka mowy jest od podstaw. Pomimo że Tymek wydaje dźwięki, to nie są to jeszcze dźwięki artykułowane. To nie są słowa. Ale widząc postępy, mamy nadzieję, że będziemy mogli do tego doprowadzić

– uważa prof. Maciejewski.

Tymkowi można pomóc

Wspólnie z nami możesz pomóc Tymkowi oraz innym podopiecznym Fundacji TVN. Wystarczy wysłać SMS na numer 7126 o treści POMAGAM (1,23 zł z VAT).

Tymek w programie UWAGA!

Historię Tymka przedstawiamy w ramach naszej corocznej świątecznej akcji na rzecz podopiecznych Fundacji TVN. W kolejnych reportażach kolejne dzieci opowiedzą o tym, z czym muszą zmagać się na co dzień. Warto pomagać!

6-LETNI TYMEK POŁKNĄŁ GRANULKI DO UDRAŻNIANIA RUR. CHŁOPCU MOŻNA POMÓC >>>

Autor: Filip Yak

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana