Polska

Prince, Putin, Greta Garbo... Oni spali w Grand Hotelu w Sopocie! Poznaj historię najbardziej luksusowego hotelu nad Bałtykiem

Polska

Prince, Putin, Greta Garbo... Oni spali w Grand Hotelu w Sopocie! Poznaj historię najbardziej luksusowego hotelu nad Bałtykiem

Najbardziej luksusowy, najdroższy nad Bałtykiem, najnowocześniejszy - Grand Hotel w Sopocie robi wrażenie niemal od stu lat. Poznajcie historię Grand Hotelu - najbardziej wyjątkowego miejsca.

Historia Grand Hotelu

Grand Hotel był budowany w latach 1924-1927 z przeznaczeniem głównie dla gości pobliskiego kasyna gry. Od samego początku był sercem Sopotu i pewnego rodzaju wizytówką.

Niewiele osób wie, że hotel powstał z zysków kasyna i był skierowany dla klienteli kasyna. W łazienkach znajdowały się trzy krany, w tym jeden do... wody morskiej! W łazience można było zażyć kąpieli morskiej!  - powiedziała Katarzyna Rożycka, znawczyni historii hotelu.

Grand Hotel słynął również ze wspaniałych potańcówek - znanych w całym Sopocie. Znajdował się tu specjalny podest i altana, w której grały zespoły jazzowe.

Wszyscy tutaj przychodzili, na lody i na tańce!

Znani, którzy spali w Grand Hotelu

Kto znany spał w Grand Hotelu w Sopocie? Wśród gości hotelu byli m.in.: Greta Garbo, Jan Kiepura, książę Albert, Prince.

Na przykład Prince zażyczył sobie, żeby w jego apartamencie wszystkie okna zostały zasłonięte!

W hotelu spał również Władimir Putin.

W jego przypadku ciekawostką jest to, że jedna z dwóch sypialni została przerobiona na jadalnię (...) Putin zapłacił gotówką, która znajdowała się w dwóch torbach!

Zobacz też: Hotel Bristol - poznaj jego tajemnice

Co sądzisz o tym artykule?
79
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0