Związki i seks

Gdzie zabrać dziewczynę na randkę? Gdzie spędzić rocznicę, walentynki czy urodziny?

fot. Nick Dolding /Getty Images

Związki i seks

Gdzie zabrać dziewczynę na randkę? Gdzie spędzić rocznicę, walentynki czy urodziny?

fot. Nick Dolding /Getty Images

Wybór miejsca, gdzie warto zabrać dziewczynę na randkę, zależeć będzie od kilku czynników. Jednym z najważniejszych jest staż znajomości. Nieco inaczej wybiera się bowiem miejsce na pierwszą randkę, a inaczej na rocznicę czy wspólny weekend.

To, gdzie zabrać dziewczynę na randkę, zależy także od zasobności portfela, zarówno zapraszającego, jak i zapraszanej. Ma to znaczenie szczególnie w późniejszych etapach związku, kiedy para postępuje według zasad partnerskich. Gdzie zaprosić dziewczynę na spotkanie?

Gdzie można zaprosić dziewczynę na pierwsze spotkanie?

Gdzie zabrać dziewczynę na pierwszą randkę? Wybór miejsca może mieć znaczenie dla tej relacji, a niekiedy nawet zaważyć na dalszym rozwoju znajomości, dlatego warto wybrać je z dużą rozwagą. Jedną z najlepszych opcji będzie tu kawiarnia bądź restauracja. Choć takie rozwiązania mogą wydawać się banalne, nie bez powodu są niezwykle popularne. Podczas spotkania w takim miejscu można przede wszystkim swobodnie porozmawiać i lepiej się poznać. Co więcej, są to miejsca publiczne, dzięki czemu żadna ze stron nie będzie czuć się skrępowana. Z dziewczyną najlepiej pójść do restauracji bądź kawiarni, w której wcześniej się już było, aby być pewnym zarówno jakości potraw i napojów, jak i odpowiedniej obsługi. Jeżeli na randkę wybierze się np. miejsce, w którym danie podawane jest z dużym opóźnieniem, w dodatku zimne lub zupełnie niedoprawione, może to mieć negatywny wpływ na przebieg spotkania. Nie należy również przesadzać w drugą stronę i zabierać dziewczynę w miejsce, w którym jest się stałym bywalcem. Jeżeli jedna ze stron czuje się w danym lokalu jak u siebie w domu, a może nawet jest rozpoznawana przez pracowników, może to krępować drugą ze stron. Poza tym zawsze należy dopuszczać możliwość, że randka nie będzie należeć do szczególnie udanych, ale zaproszonej dziewczynie spodoba się dane miejsce, przez co później będzie można się tam na nią natknąć.

Inny pomysłem na to, gdzie można zabrać dziewczynę na pierwsze spotkanie, może być również spacer. Taka opcja sprawdzi się jednak wyłącznie przy dobrej pogodzie. Najlepiej wybrać miejsce, w którym od czasu do czasu będzie można przysiąść, np. na ławeczce. Przyjemnym akcentem będzie również wizyta w kawiarni lub cukierni, np. na koniec randki.

Gdzie zabrać dziewczynę na rocznicę czy walentynki?

Rocznica czy walentynki to ważne święta dla obu stron, dlatego ważne jest, aby w kwestii tego, gdzie zabrać dziewczynę na randkę, pójść na kompromis. Zarówno chłopak, jak i dziewczyna powinni być zadowoleni z przebiegu spotkania. Tutaj również można zabrać dziewczynę do restauracji, jednak dla części par nie jest to już nic ekscytującego. Dlatego warto poszukać alternatyw. Można np. zdecydować się na spektakl bądź film. Ważne jednak, aby dopasować go do gustu zapraszanej osoby. Inną ciekawą propozycją na to, gdzie zabrać dziewczynę, będą również muzea, w których można nie tylko obejrzeć ekscytujące eksponaty, lecz także swobodnie porozmawiać. Warto wybrać miejsca klimatyczne, np. kolekcje umieszczone w zamkach czy pałacach. To także dobra propozycja na weekend z drugą połówką.

Ciekawym, a z pewnością nietuzinkowym miejscem, w które można zabrać dziewczynę na randkę, będzie wesołe miasteczko. Miłym, romantycznym akcentem będzie np. wygranie na miejscowej loterii, a potem wręczenie jej nagrody, np. pluszaka.

Gdzie zabrać dziewczynę na urodziny?

Urodziny to szczególna okazja, dlatego warto wtedy zabrać dziewczynę w miejsce jak najlepiej dopasowane do jej upodobań. Wówczas, odwrotnie niż w przypadku rocznicy czy walentynek, jej głos co do wyboru miejsca powinien być decydujący. Tutaj również może sprawdzić się restauracja, jednak z pewnością warto rozważyć również bardziej oryginalne pomysły.

Miejsce, gdzie można zabrać dziewczynę na spotkanie urodzinowe, powinno być związane z jej upodobaniami, a nawet zainteresowaniami. Galeria sztuki czy ścianka wspinaczkowa? Oba wybory mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

Ciekawym miejscem, w które można zabrać dziewczynę na urodziny, będzie również to, w którym możliwa jest zabawa w większej grupie znajomych. To niekoniecznie pub czy klub, ale np. kręgielnia, escape room, tor gokartowy czy park rozrywki. Niezapomniane wrażenia gwarantowane. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby po wspólnej zabawie wybrać się na bardziej klasyczne przyjęcie, z tortem i wręczaniem prezentów.

Gdzie iść z dziewczyną na randkę? Zależy to od wielu czynników, w tym stażu związku czy okazji. Najważniejsze jednak, aby w wybranym miejscu obie strony czuły się komfortowo, co pozwoli miło spędzić czas.

>>> Zobacz też: 

Muzyka romantyczna – jakie piosenki wybrać na randkę?

Pomysły na weekend we dwoje: w spa, nad morzem, w górach, za granicą

Wybieramy idealny prezent na walentynki dla dziewczyny

Co sądzisz o tym artykule?
85
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0