Koszyczki ratunkowe ustawiane są w toaletach damskich i męskich. Weselnicy mogą w nich znaleźć artykuły do higieny osobistej, plastry, tabletki przeciwbólowe, a także nici i igły. Wyposażenie koszyczka zależy od pomysłowości młodych. Można go skompletować samodzielnie lub skorzystać z gotowych produktów dostępnych na rynku. Stworzenie własnego koszyczka nie jest ani skomplikowane, ani kosztowne, a na pewno wprawi gości w dobry humor i nieraz uratuje sytuację na przyjęciu.
Więcej:
- Jak napisać zaproszenie na ślub, komunię czy urodziny?
- Makijaż ślubny. Mocny i glamour czy delikatny w stylu boho?
- Jakie dodatki ślubne są modne w 2019 roku?
Idea koszyczka ratunkowego
Wesele to czas, kiedy młodzi spotykają się z bliskimi sobie osobami. Jest to wyjątkowy dzień dla nowożeńców, co nie oznacza, że troska nie należy się także gościom. To dla nich przecież przygotowany jest poczęstunek i tańce. Dobrze jest okazać im, jak są ważni i jak państwo młodzi cieszą się z ich przybycia. Doskonałym pomysłem na wyrażenie radości z obecności bliskich osób i zadbanie o nich są koszyczki ratunkowe ustawiane w toaletach. Zawartość koszyczka ma pomóc gościom w niespodziewanych, czasem krępujących czy utrudniających zabawę sytuacjach. Umieszczone tam artykuły mogą pomóc w odświeżeniu się, naprawie kreacji, uratować w nagłym wypadku, uwolnić od bólu czy męczących odcisków. Dzięki przedmiotom ukrytym w zaciszu łazienki żadne zdarzenie nie powinno zepsuć zabawy. Koszyczek ratunkowy to tzw. emergency basket, który przywędrował do Polski z USA i zagościł na stałe na uroczystościach z okazji ślubu. Przed przygotowaniem koszyczka państwo młodzi powinni zorientować się, jak urządzone są łazienki i gdzie ewentualnie może zostać ustawiony koszyczek. Jeśli nie ma możliwości skorzystania z przestrzeni w łazience, można nieco zmodyfikować zawartość koszyczka i wybrać dla niego miejsce np. w garderobie, szatni, w pobliżu lustra, gdziekolwiek, gdzie goście będą mogli skorzystać z jego zawartości. Warto też przemyśleć, jak powinien wyglądać koszyczek ratunkowy męski, a jak damski . Każdy z nich będzie się nieco różnił wyposażeniem. Warto też wybierać przedmioty jednorazowego użytku, pakowane oddzielnie, o małych gabarytach. Całość musi robić wrażenie przemyślanego, nieprzypadkowego wyboru i świadczyć o dobrym guście organizatorów przyjęcia.
Zawartość weselnego koszyczka ratunkowego
Najważniejszą kwestią jest zawartość koszyczka ratunkowego szykowanego na wesele. Co mogłoby się w nim znaleźć? Przede wszystkim środki higieny osobistej, takie jak podpaski, wkładki czy tampony dla pań, jednorazowe szczoteczki do zębów, grzebienie, próbki perfum lub małe kremy, waciki do zmycia makijażu, puder, bibułki do zmatowienia cery. Warto wrzucić wsuwki do włosów, gumki lub spinki, które mogą uratować niejedną fryzurę.
Można także pomyśleć o damskich paznokciach, które łamią się w najmniej oczekiwanym momencie, i dorzucić pilniczki (koniecznie pakowane osobno), nożyczki, a nawet bezbarwny lakier do paznokci (oczywiście można się pokusić o kilka innych kolorów).
Co jeszcze może się przydać? Obowiązkowo nici w kilku podstawowych kolorach oraz igły. Pęknięta garderoba, oderwane guziki to zupełnie normalne wypadki na weselu, ale mogą znacznie utrudnić zabawę. Odpowiednie wyposażenie koszyczka pozwoli natychmiast rozwiązać problem. W koszyczku powinny znaleźć się plastry zwykłe i na odciski, tabletki na ból głowy lub dolegliwości żołądkowe, miętowa guma do żucia lub inne preparaty odświeżające oddech. Pomysłowa panna młoda może włożyć do koszyczka rajstopy cieliste w kilku rozmiarach, nić dentystyczną czy wodę utlenioną. Panom mogą przydać się zapasowe sznurowadła, dezodorant w sprayu czy zapałki. Wszyscy goście ucieszą się z rolki do czyszczenia ubrań i odplamiacza. Prawdopodobnie koszyczek ratunkowy męski będzie jednak nieco uboższy od damskiego .
Zobacz także: Egzotyczne dekoracje ślubne to hit sezonu!
Jaki napis na koszyczek ratunkowy?
Kiedy koszyczek jest gotowy, dobrze jest go jakoś oznaczyć, podpisać. Jeśli toaleta jest wspólna, warto zaznaczyć, który jest męski, a który damski. Pomysłów na opisanie koszyczka jest naprawdę sporo, a wśród nich:
- Koszyczek ratunkowy. Używać w razie potrzeby!
- O swoich gości dbamy, koszyk ratunkowy Wam udostępniamy!
- Zestaw ratunkowy jest do dyspozycji wszystkich Gości, którym się coś wylało, pobrudziło, pękło, przeciekło, zniszczyło, rozpruło lub w inny sposób chciało zepsuć zabawę!
- Dla niej. Dla niego.
- Koszyczek ratunkowy. Jeśli na weselu wydarzy się coś nieprzewidzianego, to zajrzyj Drogi Gościu do koszyczka tego!
Napis na koszyczku ratunkowym świadczy o jeszcze większym zaangażowaniu młodych , dlatego warto pomyśleć nad nim choć chwilę. Koszyczek ratunkowy na ślub to doskonały sposób na zadbanie o gości.
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN