Polska

Aquapark Wrocław - największy basen we Wrocławiu

Atrakcje turystyczne we Wrocławiu

fot. AM-AM/Getty Images

Polska

Aquapark Wrocław - największy basen we Wrocławiu

Atrakcje turystyczne we Wrocławiu

fot. AM-AM/Getty Images

Aquapark Wrocław to jeden z większych i najlepiej wyposażonych tego typu obiektów w Polsce. Znajduje się w nim basen sportowy, basen rekreacyjny, brodzik oraz saunarium i siłownia. Wystrój pływalni przypomina zaś rajską plażę…

Content: Aquapark Wrocław powstał w 2008 roku i szybko okazało się, że była to trafiona inwestycja. Cieszy się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i wśród turystów odwiedzających stolicę Dolnego Śląska. Pływalnia (Wrocław) to idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy szukają chwili wytchnienia od zgiełku miasta. Miłośnicy zabiegów relaksujących pokochają tamtejsze saunarium i jacuzzi, pasjonaci aktywnego spędzania czasu basen sportowy i siłownię, a dzieci - zjeżdżalnie i fontanny. Największą atrakcję parku wodnego stanowi odkryty basen solankowy.

Aquapark Wrocław - dla miłośników relaksu

Mimo że pływalnia znajduje się w samym centrum miasta, jest miejscem, gdzie każdy ma szansę na chwilę relaksu i wytchnienia. Nie od dziś wiadomo, że przebywanie w wodzie rozluźnia nasze mięśnie i odciąża przemęczony kręgosłup, co powoduje uczucie odprężenia. W celach relaksacyjnych Wrocławski Park Wodny proponuje nam kąpiel w jednym z czterech nieustannie pracujących jacuzzi. Wysoka temperatura wody oraz przyjemne bąbelki wpływają korzystnie na nasze mięśnie. Wizytówką aquaparku jest zewnętrzny basen solankowy, wypełniony zasoloną wodą mającą zbliżone właściwości do wody morskiej. Taka kąpiel nie tylko wpływa na stan naszych mięśni, ale i stanowi idealny zabieg kosmetyczny na naszą skórę. Po wizycie na basenie możemy skorzystać z oferty bogato wyposażonego saunarium. Znajdziemy tam trzy różnorodne sauny fińskie, a także sauny parowe, aromatyczne i kamienne. Jedno pomieszczenie przeznaczone jest jedynie dla pań. Atutem miejsca jest jego oryginalne wnętrze i wystrój. Oprócz saun w obiekcie znajdziemy innowacyjne pomieszczenia - halodarium i tepidarium. Halodarium jest to pomieszczenie wypełnione specjalną mgiełką. Wdychanie jej wzmacnia naszą odporność oraz pobudza przemianę materii. Uważa się, że przebywanie w takim miejscu może również zmniejszyć problemy z oddychaniem oraz wpłynąć na… nasze samopoczucie! W tepidarium zaś możemy poddać się terapii ciepłem, która poprawi pracę naszego układu krwionośnego oraz rozluźni mięśnie, dlatego czas, który spędzimy w Wrocław Aquapark wpłynie korzystnie na nasze zdrowie.

Wrocław basen - dla pasjonatów aktywnego spędzania czasu

Jeśli do aquaparku wybierasz się głównie po to, by popływać, a nie wygrzać w jacuzzi lub pobawić przy wodnych gejzerach, wybierz basen sportowy . Znajdziesz na nim kilka szerokich, przeznaczonych do pływania torów, z których skorzystać możesz bez względu na to, czy pływasz zawodowo, czy amatorsko. Pływanie to jednak nie jedyny sport, jaki możesz uprawiać w parku wodnym. Na basenie sportowym odbywają się także zajęcia zorganizowane - aqua aerobik oraz hydrocycling. Aquapark Wrocław to nie tylko basen, ale i siłownia , będąca jedną z lepiej wyposażonych sal ćwiczeniowych w Polsce. Podzielona jest na trzy części: salę główną, salę fitness oraz salę body&power. Odbywa się w niej wiele zajęć grupowych m.in. indoor cycling, joga czy turbo spalanie. Na siłowni nie tylko możesz skorzystać z licznego sprzętu, ale i z pomocy wykwalifikowanej kadry, zawsze służącej radą w kwestiach treningowych. Po ćwiczeniach warto odpocząć w strefie rekreacyjnej na basenie lub w saunarium.

Park Wodny Wrocław - dla dzieci

Basen kryty we Wrocławiu pełen jest atrakcji dla najmłodszych pływaków. Dla maluszków przeznaczona jest zatoka dziecięca, gdzie wspólnie z rodzicami mogą popluskać się w płytkim brodziku oraz zjechać na małej zjeżdżalni w kształcie słonia. W dalszej części obiektu znajdziemy “leniwą” rzekę, której nurt poniesie nas aż na zewnątrz budynku. Świetną zabawą jest także pływanie w falującym basenie, imitującym morskie fale. Latem całe rodziny mogą skorzystać z zewnętrznego basenu rekreacyjnego oraz opalać się w przybasenowym ogrodzie. Zimą również można popływać na zewnątrz budynku. Woda w basenach zewnętrznych jest wtedy mocno podgrzewana, a pływalnia obok gór śniegu robi naprawdę ogromne wrażenie. To, co jednak cieszy dzieci najbardziej, to zjeżdżalnie . W Parku Wodnym we Wrocławiu znajdziemy ich aż sześć. Najciekawsza jest zjeżdżalnia multimedialna, która wyposażona jest w efekty specjalne: światła, dźwięk i kurtyny wodne. Wystrój basenu przypomina zaś rajską plażę w odległym egzotycznym kraju. Między basenami rośnie tropikalna roślinność, beżowa podłoga imituje piasek, przy brzegu stoją plażowe leżaki i znajduje się “beach bar”. Dodatkowo w obiekcie znajdziemy bary oraz restaurację. Dzięki temu we Wrocławskim Parku Wodnym możemy poczuć się jak na wakacjach! Basen Wrocław to doskonały wybór na rodzinnie spędzone popołudnie lub dzień wolny od pracy.

Zobacz film: Wrocławskie zoo. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
61
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0