życie zawodowe

    życie zawodowe

    Tajemnicą poliszynela jest, że osoby pochodzące z zamożniejszych rodzin mają lepszy życiowy start, a co za tym idzie - większe szanse na sukces. Jakie jeszcze czynniki wpływają na rozwój kariery? Czy wystarczy ciężka praca i automotywacja? Na pytanie: czy istnieje równanie na sukces odpowiedział w Dzień Dobry TVN socjolog Tomasz Sobierajski, który dowiedział się na studiach, że "biedę się dziedziczy".

    Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Bianka Mikołajewska, dziennikarka śledcza i Robert Socha, dziennikarz „Superwizjera” TVN. Według naszych gości obraz dziennikarstwa śledczego, jaki poznajemy w filmach, między innymi w nagrodzonym Oscarem "Spotlight", ma się nijak do rzeczywistości. Dlaczego? Jak naprawdę wygląda ich praca? Czy bywa niebezpieczna? I dlaczego jest to coraz rzadziej wybierany kierunek przez młodych dziennikarzy?

    W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Stanisława Drzewieckiego, pianistę, a do tego pilota i właściciela firmy produkującej scenerie do symulatorów lotów oraz Ałbenę Grabowską, doktor nauk medycznych, neurolog, specjalistkę od epilepsji i wziętą pisarkę, której książki cieszą się popularnością i zdobywają nagrody czytelnicze. Jak pracując w zawodzie udaje im się znaleźć czas na dodatkową pasję? Po co to robią?