Każdego roku służby odnotowują 13 tysięcy zaginięć. W ostatnich dniach cała Polska żyła zniknięciem pani Izabeli. Sporo mówi się również o tajemniczym zaginięciu innej młodej kobiety - pani Jowity. Co o nich wiadomo? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały kom. Wioletta Szubska, Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji, Arleta Bolda-Górna, reporterka programu Uwaga!.
Pomoc nadeszła niespodziewanie dzięki dwóm nastolatkom.
Co roku w Polsce ginie bez wieści "małe miasteczko".
Piotr Muschalik od 8 lat szuka swojego syna. 24-letni Bruno ostatni raz widziany był 9 sierpnia 2015 roku w Kasol, w dolinie Parvati, gdzie wielu podróżników zaginęło bez śladu.
To jedna z najbardziej zagadkowych spraw w Polsce po II wojnie światowej.
Britney Spears zaniepokoiła fanów swoim zniknięciem na Instagramie. Wielbiciele artystki nie siedzieli z założonymi rękami, tylko zaczęli działać i zgłosili sprawę na policję. Czy artystka jest w niebezpieczeństwie?
Światło dzienne ujrzały kolejne poszlaki w sprawie Iwony Wieczorek. Zatrzymany przez policję Paweł P. może mieć dużo wspólnego z zaginięciem kobiety. Usuwanie danych z jej komputera to nie wszystko.
25 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Izabela Jezierska-Świergiel, czyli dyrektor działu PR i fundraisingu Fundacji Itaka, a także konsultantka serialu "Nieobecni", opowiedziała o skali tego problemu w Polsce.
Na antenie kanałów TVN Grupa Discovery i w mediach społecznościowych widzowie mogą zobaczyć trzy poruszające spoty w ramach nowej kampanii Playera i Fundacji ITAKA - "W pokojach zaginionych mieszka nadzieja, która nigdy nie gaśnie". O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Izabela Jezierska-Świergiel z Fundacji ITAKA oraz aktor, Piotr Głowacki.
Już w poniedziałek, 18 października, widzowie stacji TVN będą mogli obejrzeć pierwszy odcinek serialu "Nieobecni". O czym opowiada film? W studiu Dzień Dobry TVN zdradziła to Justyna Wasilewska, która wciela się w główną bohaterkę.
Co się musi stać, aby rodzina poznała prawdę o swoich bliskich?
Każdy z nas pamięta głośne zaginięcia, którymi żyła cała Polska. Większość spraw dotyczyła poszukiwań młodych kobiet, które wyszły z domu i już nigdy nie wróciły. Niektórych z nich nie udało się odnaleźć ani odpowiedzieć na pytanie, co się wydarzyło. Mimo to, każda medialna wzmianka budzi emocje i sprawia, że wiele osób nawet po latach śledzi nowe doniesienia na ten temat. Co ciekawe, według statystyk w Polsce rocznie ginie dwa razy więcej mężczyzn, jednak to zaginięcia kobiet znacznie częściej zyskują rozgłos. Dlaczego tak się dzieje?
Policja poszukuje 24-letniej Marty Karabeli, która we wtorek w nocy wyszła z psem na spacer i zaginęła. Kobieta po raz ostatni była widziana w rejonie falochronu zachodniego przy plaży w Gdańsku Nowym Porcie.
Co roku kilkanaście tysięcy osób zostaje uznanych za zaginione. Święta to szczególny czas w roku, kiedy to ich rodziny liczą na to, że wrócą. Odczuwają wówczas bardziej niż kiedykolwiek nieobecność bliskich. Mają jeszcze większą nadzieję na odnalezienie osoby zaginionej i pozostawiają wciąż miejsce przy stole. Najnowszy serial Player.pl "Nieobecni" zwraca uwagę na to smutne i przejmujące zjawisko.
Co roku tysiące rodzin boryka się z dramatem zaginięcia bliskich. Znikają dzieci, kobiety i mężczyźni. Pewnego dnia po prostu nie wracają z pracy czy szkoły. Wiele z nich nigdy się nie odnajduje. Aby nagłośnić ten problem, ruszyła właśnie kampania "Nieobecni".
Osoby zaginione pozostają w sercach i pamięci ich rodzin na zawsze. Najbliżsi nie mogą pogodzić ze stratą. Czy można było jej uniknąć? "Nieobecni" to niezwykła akcja Fundacji ITAKA oraz Playera, która ma uświadamiać ludziom skalę problemu.
Według różnych statystyk każdego roku w Polsce ginie bez wieści od 17 do 20 tys. osób. Jakie są przyczyny zaginięć dzieci, a jakie - dorosłych? Po ilu latach od zaginięcia można uznać osobę za zmarłą? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN wiceprezes zarządu Fundacji ITAKA Annę Jurkiewicz.
Piotr Kijanka zaginął 11 dni temu. Mężczyzna wracał do domu z imprezy urodzinowej swojej żony. Ta do mieszkania wróciła wcześniej. W chwili obecnej trwają poszukiwania mężczyzny. Co już wiadomo? Jakie hipotezy zakłada policja? Do Krakowa pojechała reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.
Statystyki są niepokojące - w 2017 roku zaginęło aż 8 tys. młodych ludzi poniżej 18. roku życia. Jakie są tego przyczyny? Co zrobić, kiedy zniknie dziecko? Zapytaliśmy o to Izabelę Jezierską-Świergiel z Fundacji ITAKA.
W Polsce co roku ginie bez wieści ok. 20 tys. osób. Część z nich znika dobrowolnie. Jakie są tego przyczyny? Kiedy należy zgłosić zaginięcie? Do kiedy policja szuka zaginionego? O tym w Dzień Dobry TVN mówili: rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji Krzysztof Hajdas i psychiatra dr Hubert Maria Kowalczys.
W Rudniku - małym miasteczku nad Sanem w przeciągu ośmiu miesięcy zaginęły trzy osoby, niestety jedną z nich odnaleziono martwą. Wokół tych zaginięć mnożą się spekulacje. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy kom. Agnieszkę Hamelusz z Komendy Głównej Policji i wiceprezes Fundacji Itaka Annę Jurkiewicz, aby zapytać, jak często w Polsce dochodzi do zagadkowych zaginięć, jak w takich przypadkach policja prowadzi swoje śledztwo i jakie są najczęstsze przyczyny zniknięcia ludzi bez śladu.