zaburzenia odżywienia

    Sabina od ponad dekady walczy z anoreksją, która zatruła jej psychikę i zrujnowała organizm. Postanowiła wykorzystać swoje doświadczenie, by wspierać innych w drodze do zdrowia.

    "Doszło do tego, że w ciągu dnia przyjmowałam zaledwie 500 kalorii"

    Według statystyk, ponad połowa nastolatków ma kompleksy na punkcie swojej sylwetki, a aż 70 proc. dziewcząt przejawia symptomy zaburzeń odżywiania. Jak w porę zauważyć takie problemy u swojego dziecka? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła psycholog Elżbieta Pięta oraz jej córka Ewa, która przez 12 lat chorowała na anoreksję.

    Są tacy, którzy w nocy zamiast spać jedzą. Dlaczego niektórzy podjadają nocą? Na czym dokładnie polega syndrom nocnego jedzenia? jak często osoby, które cierpią na to zaburzenie podjadają w nocy? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z psychoterapeutką Kają Funez-Sokola. Co jest przyczyną syndromu NES?

    Zaburzenia odżywiania to powszechny problem, który może dopaść każdego. Okazuje się, że z zaburzeniami coraz częściej borykają się mężczyźni. Wszystko przez presję idealnego wyglądu. Zaburzenia odżywiania to już nie tylko anoreksja i bulimia. Coraz częstszym problemem jest ortoreksja, pregoreksja czy bigoreksja. Na czym polegają te zaburzenia? Kiedy dbanie o sylwetkę przeradza się w obsesję? Do kogo zgłosić się o pomoc? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: prof. Katarzynę Kucharską z Instytutu Psychiatrii i Neurologii, Kaję Funez-Sokolę, psycholog i psychoterapeutę oraz Kamila Czesnakowskiego, który cierpiał na zaburzenia odżywiania.