Kila Zamana w wieku 15 lat doświadczyła prawdziwej tragedii, a jej późniejsze dalekie i ekstremalne wyprawy były sposobem na poznanie siebie.
Co gwiazda estrady sądzi z perspektywy matki kilkuletniego chłopca o zabieraniu małych dzieci na występy artystów? Sprawdź w najnowszym odcinku "Diagnoz gwiazd".
O tym, jak choroba wpływa na relację z partnerem, Marta Markiewicz opowiedziała w cyklu "Diagnozy gwiazd" redaktorce dziendobry.tvn.pl Berenice Olesińskiej oraz prof. dr. hab. n. med. i o zdr. Piotrowi Skarżyńskiemu.
Powód jest prozaiczny.
Piosenkarka wyznała, że miała poważne problemy ze słuchem.
"Problem jest i poważny, i trochę wesoły".
Czy niepełnosprawność zawsze musi wiązać się z ograniczeniami? Otóż nie. Filip Janicki od najmłodszych lat miał problemy ze słuchem, mimo to został DJ-em. Jak narodziła się jego miłość do muzyki? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawiali z nim Paulina Krupińska i Damian Michałowski.
3 marca obchodzony jest Światowy Dzień Słuchu. Jak pokazują badania, coraz więcej dzieci rodzi się wadami słuchu lub ma niedosłuch. Jednym z takich maluchów jest Gucio. Co sprawiło, że chłopiec ma problemy ze słuchem? Jak można mu pomóc? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z rodzicami chłopca oraz z dr. n. med. Marcinem Brodą, otolaryngologiem.
Przewlekły stres może być niebezpieczny. Zdarza się, że prowadzi do depresji czy problemów z układem krążenia. W przypadku 24-letniej Karoliny sprawił, że całkowicie straciła słuch. O szkodliwym wpływie stresu na organizm rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dr Magdaleną Chojnacką, psychiatrą i Tomaszem Kuprysiem, stomatologiem.
Siedemnastoletni Khalid stracił słuch podczas wybuchu bomby. Niepełnosprawność nie zabiła w nim chęci do nauki. Chłopak chodzi do szkoły i stara się czytać z ruchu warg nauczycieli. Na szczęście znalazła się osoba, która chce pomóc Khalidowi i zebrać pieniądze na zabieg, który przywróci mu słuch. To Bernadetta Jarocińska. Z polską wolontariuszką i Khalidem skontaktowała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Ile pieniędzy potrzeba na zabieg? W jaki sposób można się przyłączyć do akcji zbierania funduszy? O czym marzy chłopak?
Poziom głośności w polskich szkołach przekracza wszelkie normy. Z głośnej szkoły dziecko wychodzi na pełną szumów i gwaru ulicę. Na uszach ma słuchawki, a z nich leci głośna muzyka. Potem wraca do domu, ogląda telewizor i gra w gry - często również z użyciem słuchawek żeby nie przeszkadzać innym domownikom. To wszystko sprawia, że nasze dzieci zaczynają tracić słuch w coraz młodszym wieku. Jak je przed tym uchronić? W Dzień Dobry TVN spytaliśmy o to specjalistę od dźwięku i układu słuchowego - otochirurga prof. Henryka Skarżyńskiego.