Może się zdarzyć, że w znajdziemy w sytuacji, w której będziemy musieli rozpalić ogień gdzieś w plenerze. Jak zrobić to bezpiecznie? Co zrobić, aby nie zostawić po sobie śladu? Czy jest to możliwe, jeśli nie mamy zapałek ani zapalniczki? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Krzysztof Lewicki z Mikołowa – instruktor survivalu, podróżnik.
17-letni Wiktor wyjechał na obóz survivalowy, z którego już nie wrócił. Jego ciało znaleziono w wodzie. Zrozpaczony ojciec chłopaka za wszelką cenę próbuje ustalić, co naprawdę wydarzyło się nad Zalewem Sulejowskim. W piątek, 22 lipca zatrzymano 38-letniego opiekuna obozowiczów.
Naval, były żołnierz Jednostki Specjalnej GROM, opowiedział, jak przygotować się do ewakuacji. Wskazał też, co warto spakować do plecaka ucieczkowego. - Powinien mieć go każdy członek rodziny niezależnie, czy ma 3-latka, czy 83 - podkreślił w opublikowanym w sieci nagraniu.
Dwudniowe biwaki dla dzieci z elementami survivalu stają się coraz popularniejsze. Podczas nich najmłodsi nie tylko się bawią, ale i uczą samodzielności.
Lato rozpoczęło się w najlepsze, a rodzice ruszyli ze swoimi pociechami na urlopy. Podczas gdy jedni postawili na luksusowe hotele z basenem, inni zdecydowali się na wakacje pod namiotem. Czego survival może nauczyć nasze pociechy? O tym opowiedziała Magdalena Bodnari, autorka bloga podrozujacarodzina.pl.
W okresie wakacyjnym część osób zdecyduje się na rodzinne biwakowanie. Jak się do tego odpowiednio przygotować? Na to pytanie odpowiedział nam Konrad Nycz - harcerz i propagator bushcraftu.
Od 1 maja Lasy Państwowe udostępnią w każdym z 429 nadleśnictw specjalne obszary do nocowania na dziko. Pilotażowy program powstał z myślą o surwiwalowcach i osobach, które lubią ekstremalne doznania. Co trzeba zrobić, aby przenocować w lesie?
Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki to zimowi podróżnicy i instruktorzy survivalu. Są również pedagogami leśnymi i trenerami etyki outdoorowej. Połączyła ich wspólna pasja, pragnienie poznawania życia lasu i czerpania jak najwięcej cennych nauk, jakie daje im natura. Wraz ze swoim pupilem zagościli w Dzień Dobry TVN i opowiedzieli o przygodach.
W kolejnym odcinku Mikrowypraw podróżnik Łukasz Długowski wybrał się do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Jaką przygodę tam przeżył? Kogo spotkał? I jak mu smakował świerk? Zobaczcie!
Znany aktor, dziennikarz i reżyser zostali zakładnikami. Na szczęście to tylko kurs, podczas którego uczyli się, jak funkcjonować poza granicami kraju w warunkach zagrażających ich życiu. Co sprawiło, że zdecydowali się na udział w tym kursie? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Bianka Zalewska.
Bartek Guentzel organizuje dla kobiet warsztaty, które łączą w sobie elementy survivalu i dzikiej kuchni. Jakie umiejętności mogą nabyć uczestniczki warsztatów?
Nadeszły niespokojne czasy, więc warto zabezpieczyć swój dom na wypadek kryzysowych sytuacji. Co koniecznie trzeba mieć w domu? Według eksperta od survivalu Krzysztofa Lisa, między innymi, ociekacz do sztućców i samowar. Jak je wykorzystać i co jeszcze powinno znaleźć się na wyposażeniu każdego domu? Na to pytanie odpowiedział w Dzień Dobry TVN.
Jak przeżyć zimą noc w górach? Podróżnik Łukasz Długowski namówił Katarzynę Figurę na "Mikrowyprawę". Wspólnie zbudowali igloo i spędzili w nim noc w Beskidzie Małym u podnóża Czarnego Gronia. Okazuje się, że żeby przeżyć wspaniałą przygodę, nie trzeba wyjeżdżać na drogą zagraniczną wycieczkę!
W pierwszą niedzielę stycznia Pani Krystyna wracała do domu leśnymi drogami. Niestety nie dotarła do niego. Jej auto zaklinowało się na nasypie, a telefon się wyładował. Kobietę odnaleziono we wtorek. Była w stadium głębokiej hipotermii. Pomimo wysiłków lekarzy nie udało się jej uratować. Oto rekonstrukcja ostatnich dni życia Pani Krystyny i akcji ratunkowej.
Ed Stafford to były komandos brytyjskiego SAS. Na wyprawy survivalowe wyjeżdża sam - bez sprzętu, narzędzi, ubrań. Zabiera ze sobą tylko... kamerę. Przeżył 60 dni sam na bezludnej wyspie. Trafił do Księgi Rekordów Guinessa. Czy to, że to, że był w armii pomogło mu przetrwać na bezludnej wyspie? Jak wytrzymał to psychicznie? "Nie zawsze byłem zupełnie normalny" - twierdzi. Zobaczcie rozmowę prowadzącej Dzień Dobry TVN Anny Kalczyńskiej z Edem Staffordem.
Zapraszamy na poranek z Dzień Dobry TVN, a w programie: 90 dni na bezludnej wyspie bez jedzenia i picia - Ed Stafford mistrz survivalu o tym, jak przeżyć w sytuacji ekstremalnej. Ma 4 lata i przeszedł już 27 operacji twarzy - historia małego Teosia, który uczy się, że wygląda inaczej. Była druhną wszystkich swoich przyjaciółek, dziś jest druhną do wynajęcia - zobacz, jak profesjonalistka może pomóc w organizacji wesela. Zaczynamy jutro punktualnie o 8.00!
Fundacja Janka Meli "Poza Horyzonty" po kolejny raz zorganizowała wielką, survivalową wyprawę. Jaki jest plan tej eskapady i jakich umiejętności nauczą się jej uczestnicy?