Jak influencerka odnalazła się w ekstremalnych warunkach?
Bartek Jędrzejak zabrał grupę uczniów na górski survival.
Może się zdarzyć, że w znajdziemy w sytuacji, w której będziemy musieli rozpalić ogień gdzieś w plenerze. Jak zrobić to bezpiecznie? Co zrobić, aby nie zostawić po sobie śladu? Czy jest to możliwe, jeśli nie mamy zapałek ani zapalniczki? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Krzysztof Lewicki z Mikołowa – instruktor survivalu, podróżnik.
W Dzień Dobry TVN przeprowadziliśmy trening survivalu.
"To jest sztuka myślenia, zrobienia czegoś z niczego".
17-letni Wiktor wyjechał na obóz survivalowy, z którego już nie wrócił. Jego ciało znaleziono w wodzie. Zrozpaczony ojciec chłopaka za wszelką cenę próbuje ustalić, co naprawdę wydarzyło się nad Zalewem Sulejowskim. W piątek, 22 lipca zatrzymano 38-letniego opiekuna obozowiczów.
Sprawdź, co warto zabrać.
Naval, były żołnierz Jednostki Specjalnej GROM, opowiedział, jak przygotować się do ewakuacji. Wskazał też, co warto spakować do plecaka ucieczkowego. - Powinien mieć go każdy członek rodziny niezależnie, czy ma 3-latka, czy 83 - podkreślił w opublikowanym w sieci nagraniu.
Dwudniowe biwaki dla dzieci z elementami survivalu stają się coraz popularniejsze. Podczas nich najmłodsi nie tylko się bawią, ale i uczą samodzielności.
Lato rozpoczęło się w najlepsze, a rodzice ruszyli ze swoimi pociechami na urlopy. Podczas gdy jedni postawili na luksusowe hotele z basenem, inni zdecydowali się na wakacje pod namiotem. Czego survival może nauczyć nasze pociechy? O tym opowiedziała Magdalena Bodnari, autorka bloga podrozujacarodzina.pl.
W okresie wakacyjnym część osób zdecyduje się na rodzinne biwakowanie. Jak się do tego odpowiednio przygotować? Na to pytanie odpowiedział nam Konrad Nycz - harcerz i propagator bushcraftu.
Od 1 maja Lasy Państwowe udostępnią w każdym z 429 nadleśnictw specjalne obszary do nocowania na dziko. Pilotażowy program powstał z myślą o surwiwalowcach i osobach, które lubią ekstremalne doznania. Co trzeba zrobić, aby przenocować w lesie?
Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki to zimowi podróżnicy i instruktorzy survivalu. Są również pedagogami leśnymi i trenerami etyki outdoorowej. Połączyła ich wspólna pasja, pragnienie poznawania życia lasu i czerpania jak najwięcej cennych nauk, jakie daje im natura. Wraz ze swoim pupilem zagościli w Dzień Dobry TVN i opowiedzieli o przygodach.
W kolejnym odcinku Mikrowypraw podróżnik Łukasz Długowski wybrał się do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Jaką przygodę tam przeżył? Kogo spotkał? I jak mu smakował świerk? Zobaczcie!
Znany aktor, dziennikarz i reżyser zostali zakładnikami. Na szczęście to tylko kurs, podczas którego uczyli się, jak funkcjonować poza granicami kraju w warunkach zagrażających ich życiu. Co sprawiło, że zdecydowali się na udział w tym kursie? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Bianka Zalewska.
Jeśli lubisz chodzić po lesie, to powinien zainteresować cię bushcraft. Co to dokładnie jest? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.
Bartek Guentzel organizuje dla kobiet warsztaty, które łączą w sobie elementy survivalu i dzikiej kuchni. Jakie umiejętności mogą nabyć uczestniczki warsztatów?
Nadeszły niespokojne czasy, więc warto zabezpieczyć swój dom na wypadek kryzysowych sytuacji. Co koniecznie trzeba mieć w domu? Według eksperta od survivalu Krzysztofa Lisa, między innymi, ociekacz do sztućców i samowar. Jak je wykorzystać i co jeszcze powinno znaleźć się na wyposażeniu każdego domu? Na to pytanie odpowiedział w Dzień Dobry TVN.
Jak przeżyć zimą noc w górach? Podróżnik Łukasz Długowski namówił Katarzynę Figurę na "Mikrowyprawę". Wspólnie zbudowali igloo i spędzili w nim noc w Beskidzie Małym u podnóża Czarnego Gronia. Okazuje się, że żeby przeżyć wspaniałą przygodę, nie trzeba wyjeżdżać na drogą zagraniczną wycieczkę!
W pierwszą niedzielę stycznia Pani Krystyna wracała do domu leśnymi drogami. Niestety nie dotarła do niego. Jej auto zaklinowało się na nasypie, a telefon się wyładował. Kobietę odnaleziono we wtorek. Była w stadium głębokiej hipotermii. Pomimo wysiłków lekarzy nie udało się jej uratować. Oto rekonstrukcja ostatnich dni życia Pani Krystyny i akcji ratunkowej.
Ed Stafford to były komandos brytyjskiego SAS. Na wyprawy survivalowe wyjeżdża sam - bez sprzętu, narzędzi, ubrań. Zabiera ze sobą tylko... kamerę. Przeżył 60 dni sam na bezludnej wyspie. Trafił do Księgi Rekordów Guinessa. Czy to, że to, że był w armii pomogło mu przetrwać na bezludnej wyspie? Jak wytrzymał to psychicznie? "Nie zawsze byłem zupełnie normalny" - twierdzi. Zobaczcie rozmowę prowadzącej Dzień Dobry TVN Anny Kalczyńskiej z Edem Staffordem.
Zapraszamy na poranek z Dzień Dobry TVN, a w programie: 90 dni na bezludnej wyspie bez jedzenia i picia - Ed Stafford mistrz survivalu o tym, jak przeżyć w sytuacji ekstremalnej. Ma 4 lata i przeszedł już 27 operacji twarzy - historia małego Teosia, który uczy się, że wygląda inaczej. Była druhną wszystkich swoich przyjaciółek, dziś jest druhną do wynajęcia - zobacz, jak profesjonalistka może pomóc w organizacji wesela. Zaczynamy jutro punktualnie o 8.00!
Fundacja Janka Meli "Poza Horyzonty" po kolejny raz zorganizowała wielką, survivalową wyprawę. Jaki jest plan tej eskapady i jakich umiejętności nauczą się jej uczestnicy?