Al Pacino - znany z takich filmów jak "Ojciec chrzestny" i "Człowiek z blizną" - miał poważne problemy zdrowotne.
Aktorka mówi, jak jest po drugiej stronie.
Opowieści osób, które przeżyły śmierć kliniczną często łączy jeden motyw - tunel, przez który przechodzą. Historie te są jednak bardzo osobiste i subiektywne, a mimo to naukowcy nieustannie prowadzą badania w tym kierunku. O tym, jak wygląda śmierć kliniczna, a także o doświadczeniach z pogranicza śmierci opowiedział w podcaście "Anatomia Śmierci" neurochirurg
"Postać zapytała, czy chcę wracać do ciała".
Wyniki nowego badania - opublikowanego na łamach czasopisma "Proceedings of the National Academy of Science" - przedstawiają, co się dzieje z mózgiem w chwili śmierci.
- Nie patrzyłem z góry na swoje ciało, ale byłem od niego oddzielony - przyznał mężczyzna.
"Na końcu zobaczyłem światło, do którego podążałem".
- Był niesamowity blask - opowiadała.
"Naprawdę byłam o krok".
Historie osób, które przeżyły śmierć kliniczną budzą skrajne emocje. W ich opowieściach często pojawia się podobny opis: czarny tunel, obecność bliskich zmarłych oraz uczucie błogości, jakiej nie zaznali nigdy wcześniej. "Czułam spokój i ciszę, zero strachu, ale ten spokój i cisza były tak inne od tych, które znałam" – opowiada Laura, która pięć lat temu na chwilę przeszła "na tamtą stronę".
Maciej Orłoś stroni od wywiadów i chroni swoją prywatność. Niedawno druga żona dziennikarza opowiedziała o tragedii, jaka spotkała małżeństwo przed laty. Ewa Orłoś wyznała, że straciła dziecko, a także doświadczyła śmierci klinicznej.
Pan Grzegorz został napadnięty. Obrażenia, których doznał, były na tyle poważne, że mężczyzna zapadł w śmierć w kliniczną. Na szczęście lekarze zdołali go uratować. Jak czuje się dzisiaj? Czy dzięki rehabilitacji ma szansę wrócić do zdrowia? Dowiecie się tego z reportażu Aleksandry Rogowskiej-Lichnerowicz.
Niektórzy wierzą w ich ukryte znaczenie. Inni traktują je tylko jako symboliczny obraz podświadomości. Co mówią nam nasze sny? O tym rozmawialiśmy z Adą Edelman, blogerką i pisarką.
Małgorzata Pazda-Pozorska to ultarmaratonka i Mistrzyni Polski w biegu 24-godzinnym. Wyczyn ten jest niezwykły, ale jeszcze bardziej niesamowita jest historia dotycząca zdrowia sportsmenki, ponieważ jakiś czas temu była ona w stanie śmierci klinicznej.
Z naukowego punktu widzenia to, że widzimy określone zjawiska, miejsca i osoby, kiedy jesteśmy w stanie śmierci klinicznej, wynika z nadaktywności skorelowanych ze sobą obszarów w naszym mózgu. Gościem Dzień Dobry TVN był holenderski kardiolog dr Pim van Lommel. Dlaczego słynny kardiolog postanawia odkryć, czym jest doświadczenie śmierci klinicznej? Czy zadał kłam dotychczasowym teoriom o przyczynach wizji w stanie śmierci klinicznej?