Listwy przypodłogowe zazwyczaj wybierane są ze względu na wygląd. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną i stanowią płynne "przejście" pomiędzy ścianą a podłogą. To jednak nie jest ich jedyne zadanie. Do czego można wykorzystać listwę przypodłogową?
Ma wiele właściwości, które pozytywnie wpływają na dom i jego mieszkańców.
Jakie są rodzaje tynków dekoracyjnych i jak wykonać je samodzielnie?
Gładź gipsowa to materiał, dzięki któremu można uzyskać idealnie gładką powierzchnię ściany lub sufitu, gotową na przyjęcie farby w wybranym kolorze. Może być wykonana zarówno z gipsu syntetycznego o wysokiej odporności na uszkodzenia, jak i naturalnego, który jest znacznie bielszy.
Ścianki działowe to bardzo praktyczne rozwiązanie, stosowane w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym. W nowoczesnych domach i przestrzeni biurowej doskonale sprawdzają się szklane ścianki działowe. Oddzielają pomieszczenia, a jednocześnie tworzą przestronne i jasne wnętrza.
Wśród wielu sposobów dekorowania murów mieszkania znajduje się nieco zapomniana metoda. Można wykonać na ścianie malowidła – samodzielnie lub zatrudniając profesjonalnego artystę, który specjalizuje się w zleceniach tego typu. Specjalista zaprojektuje i stworzy niepowtarzalną dekorację.
- Pięknie wchłonie tłuszcz - zauważa w Dzień Dobry TVN dziennikarka i propagatorka idei zero waste Sylwia Majcher.
Tym razem Katarzyna Jaroszyńska w cyklu "Odpicowane mieszkanie" odwiedziła mieszkanie w szczecińskiej kamienicy. Jego właściciel jest prawdziwym mistrzem w ozdabianiu ścian i doprowadzaniu światła dziennego do pomieszczeń bez okien. Zobaczcie, jak je urządził.
Drewniane ozdoby na ścianę to niezwykle modny dodatek, który dodaje charakteru każdemu wnętrzu. Świetnie pasuje do wnętrz nowoczesnych, prowansalskich czy skandynawskich. Ozdoby z drewna na ścianę to prosty sposób na szybką odmianę wyglądu aranżacji.
Najbielszą farbę w historii stworzyli naukowcy z Purdue University. Odbija ona aż 98 proc. światła słonecznego, a także emituje ciepło podczerwone z atmosfery w przestrzeń kosmiczną. Jakie jeszcze są jej zalety? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział psycholog koloru, dr Marek Borowiński.
Ściany z roślin wpisują się w najgorętsze trendy. Wcześniej mogliśmy je podziwiać w biurowcach czy galeriach handlowych, obecnie większość z nas pracuje w domach, więc może warto odświeżyć mieszkanie i "zbudować" własną zieloną ścianę? Architekt Jonatan Kilczewski w Dzień Dobry TVN zademonstrował, jak to zrobić.
Łączenie kolorów ścian jest wyzwaniem, które może doprowadzić do wyjątkowego, niebanalnego i pozostającego w pamięci rezultatu. Dowiedz się, jak łączyć kolory ścian, aby aranżacja była estetyczna i dobrze prezentowała się przez lata.
Każdy po pewnym czasie mieszkania w jednych wnętrzach, marzy o ich metamorfozie. Można wówczas zmienić dekoracje, zakupić nowe meble, bądź całkowicie przeobrazić ściany. Dobrym do tego wyborem są okładziny. Poznajcie ich zalety.
Mieszkanie w budynku wielorodzinnym wiąże się niejednokrotnie z różnymi niedogodnościami. Lokatorzy pytani, co im najbardziej przeszkadza, wskazują na hałasy dobiegające z sąsiednich mieszkań i klatki schodowej. Dlatego nie dziwi fakt, że często zadają oni sobie pytanie - jak wyciszyć mieszkanie?
Mieszkańcy betonowych osiedli dobrze znają ten problem. Często okazuje się, że ściany w blokach są zbyt cienkie lub ktoś zapomniał zamknąć okno i raczy wszystkich sąsiadów odgłosami swojej miłości. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer postanowił sprawdzić, komu to przeszkadza, a komu nie. Przy okazji poznaliśmy kilka sposobów na poradzenie sobie z tą sytuacją! :)
Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim znajduje się ściana, która stanowi jedyny w swoim rodzaju pomnik stworzony przez studentów. Znajduje się pod salą, gdzie prof. Stanisław Kiczuk od kilkudziesięciu lat przeprowadza egzaminy z logiki. Co pisały na niej kolejne pokolenia żaków i dlaczego powstała? W Dzień Dobry TVN historia jedynego takiego profesora i jego studentów.