Sprawdź jakie to pytania na stronie Dzień Dobry TVN.
Osoby rekrutujące wymyślają różnego typu, trudne do przewidzenia zadania dla kandydatów na stanowiska.
Ekspert od wizerunku i reputacji online, wymienił, jakie treści mogą pozbawić nas stanowiska.
Pytanie o słabe strony bardzo często pada podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jest dość niekomfortowe, dlatego wielu kandydatów może mieć problem z właściwą odpowiedzią. Jednak jej odpowiednie opracowanie ma duży wpływ na otrzymanie posady.
Liczy się pierwsze wrażenie, które czasem - jak w przypadku rozmowy online - może zaważyć na naszej przyszłości. Skoro życie w czasie pandemii przeniosło się do świata cyfrowego, to i proces rekrutacji przybrał formę bardziej "zdigitalizowaną". Jak zatem przygotować się do zooma z przyszłym pracodawcą i o czym pamiętać podczas rozmowy przez komputer? Najważniejsze rady zebrała dla nas Aneta Wrona, specjalistka ds. komunikacji i wizerunku.
Kompetencje miękkie i twarde to konkretne cechy lub umiejętności, które wpływają na naszą efektywność i jakość wykonywanej pracy. Obserwacje rynku pracy wskazują, że pracodawcy zwracają coraz większą uwagę na kompetencje miękkie.
Choć z początkiem tego roku Meghan i Harry zrezygnowali z pełnienia funkcji członków brytyjskiej rodziny królewskiej, nadal angażują się w działania charytatywne. Ich akcje pomagają wielu osobom, a jedną z nich okazała się także pewna Polka. Mieszkająca w Wielkiej Brytanii Agnieszka miała okazję porozmawiać z Markle i podzielić się z nią swoją opowieścią.
Brytyjczycy pracują na tym samym stanowisku średnio pięć lat, a Polacy - ponad dziesięć. Według pracodawców to wada czy zaleta? A jak szefowie firm postrzegają osoby, które często zmieniają pracę? Jak w czasie rozmowy kwalifikacyjnej wytłumaczyć chęć zmiany pracy? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN psycholog biznesu Izabelę Kielczyk.
Podobno 80% informacji o człowieku czerpiemy nie z tego, co mówi, ale z tego, jak się zachowuje. Czy rzeczywiście tak jest? Gościem Dzień Dobry TVN był ekspert w dziedzinie mowy ciała Allan Pease. Powiedział nam, dlaczego mężczyźni nie potrafią okłamywać kobiet stojąc z nimi twarzą w twarz, która z płci lepiej odczytuje mowę ciała i jak należy zachowywać się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Niektórzy będą zaskoczeni, kiedy usłyszą, co na temat mowy ciała nowej premier Beaty Szydło powiedział nasz gość.