"Zetki" mają zupełnie nowe oczekiwania względem pracodawców.
Czy to koniec tradycyjnych zajęć szkolnych? Dla niektórych uczniów tak. Szkoły w Wodzisławiu Śląskim postanowiły przetestować innowacyjny program. Ten zakłada cztery dni nauki w szkole, jeden w plenerze i odejście od 45-minutowych lekcji. Dlaczego?
W 3. odcinku 25. sezonu "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler pojawiła się w Tomaszowie Mazowieckim. To będzie zmiana, o której usłyszy cała Polska. Tym razem pomocy kulinarnej ekspertki potrzebowała praprawnuczka Marii Konopnickiej.
Zair to dawna nazwa Demokratycznej Republiki Konga, która obowiązywała od od 27 października 1971 do 17 maja 1997. Na czele afrykańskiego państwa stał wówczas dyktator Mobutu Sese Seko Kuku Ngbendu wa za Banga – to z jego decyzjami wiąże się przede wszystkim historia tego kraju.
Od wielu miesięcy z zapartym tchem obserwujemy to, co się dzieje na Białorusi. Z oficjalnych informacji wynika, że do tej pory w wyniku protestów zmarło 5 osób, ponad 80 jest zaginionych, a 150 wyszło z więzienia w bardzo ciężkim stanie. Białorusini się nie poddają, a sprawy w swoje ręce wzięły przede wszystkim kobiety. O tym, jakie podjęły działania porozmawialiśmy z Janą Szostak, aktywistką i artystką z Białorusi.
Olesya Zhukovska to wolontariuszka, która w czasie Euromajdanu została postrzelona przez snajpera w szyję. Kula przeszła na wylot. Dziewczyna przeżyła, ale wielu jej kolegów nie miało tyle szczęścia. Podczas protestów ponad 100 osób zostało zabitych, a kilka tysięcy - rannych. Według nieoficjalnych danych ofiar było znacznie więcej. Jak zmieniło się życie wolontariuszki? Co się dzieje na Ukrainie 4 lata po zakończeniu Majdanu? Zapytaliśmy o to reporterkę Dzień Dobry TVN Biankę Zalewską.
Tetiana Czornowoł to ukraińska dziennikarka, działaczka społeczna, aktywistka Euromajdanu i parlamentarzystka. Odwiedziliśmy ją w Kijowie. Powiedziała o brutalnej napaści na nią w 2013 r. i mężu, który został zabity przez rosyjskich separatystów. Dzięki czemu zaczyna dochodzić do siebie po przeżytych tragediach?
Czy w Polsce dokonała się rewolucja seksualna? Prof. Lew Starowicz wraz ze swoją doktorantką - Kamilą Czajkowską, przeprowadził badania na temat seksualności kobiet w Polsce. Wynika z nich, że Polki coraz otwarciej mówią o swoich potrzebach seksualnych, są bardziej wyzwolone, częściej i chętniej uprawiają seks. O tym, co zmieniło się w seksualnej świadomości Polek, rozmawialiśmy z Moniką Staruch i Pauliną Biernat.
Magdalena Soszyńska po rozwodzie z mężem postanowiła zmienić swoje życie. Tancerka razem z synem przeprowadziła się do Trójmiasta, gdzie właśnie otwiera swoją szkołę tańca. Jak jej syn Julek odnalazł się w nowy miejscu? Czy Magda nie bała się tak dużej zmiany w życiu? I w kim obecnie ma największe wsparcie?
W nowym sezonie Dzień Dobry TVN ruszamy z nowym cyklem. W "ściądze z szafy" stylistka Anna Męczyńska będzie przeprowadzać rewolucję w Waszych szafach. Pierwszą bohaterką jest Amelia Radecka, aktorka. W jej garderobie panuje tzw. artystyczny chaos. Czy stylistce udało się nad nim zapanować i wydobyć z szafy aktorki prawdziwe perełki? I czy Amelii podobają się propozycje Ani Męczyńskiej?
W sobotę w Dzień Dobry TVN: ekranowy amant o najważniejszej roli - Hugh Grant jako ojciec. Następnie: „głos” protestujących na Majdanie! Rusłana - o tym, co się działo się w samym środku rewolucji. A na naszej scenie: Bracia i „muzyczna siła rażenia” rodzeństwa Cugowskich. Bądźcie z nami o 8.30! Program poprowadzą: Kinga Rusin i Bartosz Węglarczyk! Zapraszamy!
Mieszkają w namiotach, mają prowizoryczne ogrzewanie i koksowniki. Jak radzą sobie ludzie na Majdanie z przeszywającym mrozem? Co się teraz dzieje na rewolucyjnym placu Kijowa?
Codziennie na tureckich ulicach dochodzi do zamieszek. Na ulicach pełno uzbrojonej i brutalnej policji. Czy w Turcji zostanie wprowadzony stan wojenny? Czy powinniśmy rozważać wakacje w kraju ogarniętym chaosem?