Kate Oliver i jej brat Toby Oliver potrzebowali zmian w życiu. Przełom nastąpił wtedy, gdy odkryli niezwykłą moc poranków.
Poranny ból głowy to niezwykle problematyczna dolegliwość. Zwłaszcza, jeśli musimy wstać do pracy. Co oznaczają takie poranne bóle?
O której prowadzące wstają do pracy w Dzień Dobry TVN?
Jakie zmiany warto wprowadzić?
"Czy tylko ja nie ogarniam czasu rano?".
Dzieci nie myślą o 8 rano, kiedy w końcu wszyscy to zrozumieją? - można by zapytać, choć wiadomo, że to jednak pytanie retoryczne. Myśląc zdroworozsądkowo, powinno się ułożyć plan lekcyjny tak, by wykorzystywać w 100 procentach potencjał uczniów. To jednak może zaważyć na czasie dla rodziny, którego i tak jest obecnie mało. Naprawdę nie ma dobrego rozwiązania?
Depresja to choroba, która może dotknąć każdego. Wiek, wykonywany zawód czy status społeczny nie mają żadnego znaczenia. Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Kolorado w Boulder pokazują, że wczesne wstawanie może chronić przed rozwojem choroby. Jak to możliwe?
Na świecie coraz popularniejszy staje się trend zwany miracle morning, czyli cudowny poranek. Na czym polega? Wystarczy wstać o 5:00 rano, by przez resztę dnia z zadowoleniem wypełniać swoje obowiązki. Nową metodę postanowił przetestować nasz prowadzący Filip Chajzer.
W weekend śpimy 2-3 godziny dłużej niż w tygodniu. Okazuje się, że nie jest to dla nas dobre. Jak zaznaczył dr n.med. Tadeusz Piotrowski, przesypiając, jesteśmy jeszcze bardziej zmęczeni ponieważ sen traci swoją biologiczną strukturę. Zamiast osiągnąć stadium REM (wówczas wybudzamy się rześcy), budzimy się z bólem głowy. Ile godzin na dobę powinien spać dorosły człowiek? Jak sprawić, by dzień był pozytywny pomimo niewyspania? Bartek Jędrzejak zapytał o to Tatianę Mindewicz-Puacz, psychoterapeutkę i działaczkę społeczną.
Poranne wstawanie do szkoły dla wielu dzieci to prawdziwy koszmar. Senność, problemy z koncentracją i rozdrażnienie - tak przeważnie wygląda ich pierwsza godzina lekcyjna. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychiatrę dr. Michała Skalskiego, który wyjaśnił skąd u uczniów "syndrom pierwszej godziny lekcyjnej". Czy nasze dzieci pracują ponad swoje siły? Witold Młynarczyk - dyrektor łódzkiego gimnazjum - powiedział, dlaczego jego zdaniem przesunięcie pierwszej lekcji na późniejszą godzinę to niekoniecznie słuszne rozwiązanie, a Kuba Zdrójkowski, nastoletni uczeń zdradził nam, jak wygląda jego początek dnia w szkole. Jak długo powinny sypiać nasze dzieci?