Polska

  Polska

  Polscy kibice na meczu wywiesili transparent obrażający Litwinów. Litwini odpowiedzieli im w nieco bardziej kulturalny sposób - akcją akcją „Litwa kocha Polskę”. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy inicjatora tej akcji, litewskiego przedsiębiorcę i konsultanta finansowego- Mykolasa Majauskasa. O trudnym polsko-litewskim romansie, o rozstaniach i powrotach opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

  Z bocianiego gniazda wypadło jedno z piskląt. Kamil od zawsze pragnął mieć własnego boćka, więc nie zastanawiając się długo zajął się Kajtkiem. Teraz Kajtek jest dorosłym, dobrze odżywionym i udomowionym bocianem. I wcale nie wybiera się do ciepłych krajów. Bartek Jędrzejak poznał Kajtka i i Kamila.

  Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak udał się do kopalni złota w miejscowości Złoty Stok. Czy kopalnia jest czynna? Ile ton złota może być jeszcze do wydobycia?

  Jakie są różnice między wychowaniem dzieci na Ukrainie a wychowaniem w Polsce? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Rodzina dookoła świata".

  W największym mieście Chin mieszka 23 miliony ludzi, nie licząc przedmieść. Tam pociągi gnają 320 km na godzinę. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki odwiedził Szanghaj. Czy nauczył się jeść pałeczkami?

  Trójka Polaków sięgnęła po zapomniane projekty mebli Romana Modzelewskiego. Przywracają do życia meble sprzed prawie pięćdziesięciu lat, z czasów PRL-u. Najsławniejszy fotel projektanta to jednolita organiczna struktura. Podobne projekty na świecie pojawiły się dopiero dekadę później.

  Zamiast biegać po mieście i fotografować zabytki on fotografuje ludzi. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był bloger Szymon Brzóska. Jak reagują ludzie, kiedy on podchodzi do nich i chce ich sfotografować? W studiu towarzyszyła mu Dorota Wróblewska - producentka pokazów i promotor mody. Co sądzi o "stalkowaniu" ludzi stylowo ubranych?

  Ślązacy to podobno najsympatyczniejsi z Polaków. Jak pokazuje nasz materiał - na pewno jedni z najbardziej gospodarnych. Śląski sklep, który promuje Polskę, został zauważony przez Brytyjczyków. To raj dla miłośników designu.

  Leszek Moniuszko mieszka w Korei Południowej od lat. Wyjechał tam na studia. Dlaczego tam został? Co najbardziej go zafascynowało w Korei? Jak sobie radzi z językiem? Dlaczego w Korei trzeba się nauczyć korzystania z toalety? W studiu Dzień Dobry TVN Leszek Moniuszko przybliżył nam kulturę Korei i mentalność ludzi ją zamieszkujących.

  W Dzień Dobry TVN kolejny odcinek cyklu "Rodzina dookoła świata". Tym razem Ofelia Grzelińska odwiedziła rodzinę polsko- irlandzką. Jakie metody wychowania stosuje się w Irlandii? Czym różni się wychowanie dzieci w Polsce od wychowania w Irlandii? Kiedy różnice kulturowe widać najbardziej? Czy rodzice krzewią wśród dzieci irlandzką kulturę?

  Tam wózki dziecięce to "kinderwagen", optyk to "optiker", ale najważniesze słowo to "friseur". Osinów Dolny to fryzjerskie, przygraniczne Eldorado. Co piąty mieszkaniec Osinowa Dolnego ma salon fryzjerski. Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer postanowił sprawić sobie fryzurę. Jakie fryzury preferują nasi zachodni sąsiedzi? Jakie produkty jeszcze kupują w Polsce?

  Jesus Garcia to, realizowany przez grupę Hiszpanów, internetowy serial opowiadający historię młodych obcokrajowców mieszkających w Warszawie. Czy serial opowiada prawdziwą historię, co zaskakuje, co denerwuje, a co śmieszy gości z zagranicy mieszkających w Polsce? Jak postrzegają nas i nasz kraj powiedzieli nam: restauratorka Yaija Lin-Iwanejko, student Raul Babu i aktor, scenarzysta Daniel del Rosal.

  Kiedyś puree z dżemem, dziś wyborne pierogi, zupa pomidorowa, schabowy czy placki ziemniaczane. W latach 50. nie posiadały nawet krzeseł. Teraz bary mleczne to przedmurze smacznego i domowego jedzenia. A jak bary mleczne widzą obcokrajowcy? Czy dla nich są także tak atrakcyjne jak dla Polaków?

  Dziś kolejny odcinek naszego cyklu "Rodzina dookoła świata". Jaka jest rola ojca we Francji? Czy mężczyźni są mniej macho niż w Polsce? Czy Polki są zbyt opiekuńcze w stosunku do swoich dzieci? W jakim języku rozmawiają w swojej polsko- francuskiej rodzinie? I czy spierają się o narodowość Chopina ?:)

  Ale co z "janosikowym"? Dzielny i przystojny. Zobaczcie Janosika jak żywego! Czy łupi bogatych, a zabiera biednym?

  Jak wygląda dzieciństwo w Brazylii? Jak jest różnica między wychowaniem chłopców a dziewcząt? Czy istnieje coś w polskim modelu funkcjonowania rodziny, co oburza Brazylijczyków? Jak wygląda edukacja seksualna w Brazylii? Zapraszamy, w imieniu Ofelii Grzelińskiej, na pierwszy po wakacjach odcinek cyklu "Rodzina dookoła świata".

  Jego film podbił serca internautów. Ponad 350 tys. zobaczyło na jednym z portali jego pięciominutowy film. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był autor tego filmu - Matthew Brown. Dlaczego zdecydował się nakręcić film właśnie o naszym kraju, skoro większość Amerykanów nawet nie wiem, gdzie leży Polska?

  Rodzice - odpoczywają czy nerwowo wydzwaniają, kontrolują i zadręczają pytaniami swoje dzieci? Co robią rodzice, kiedy ich dzieci są na wakacjach? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Magdalena Wójcik, Edyta Jungowska, Marek Kościkiewicz oraz Magdalena Chorzewska-Panuś.

  Polki kochają namiętnie i gorąco. A jak kochają Izraelczycy, którzy urodzili się w Rosji i, których Polki spotykają w buddyjskich świątyniach? Jak podrywają Izraelczycy? Jaka jest różnica między kobietami w Polsce, a tymi w Izraelu? O tym Ofelia Grzelińska w kolejnym odcinku: Miłości dookoła świata".

  Czy równie gorącą, jak wskazywałaby na to temperatura w ich kraju? O miłości arabsko- polskiej nasza reporterka Ofelia Grzelińska w cyklu "Miłość dookoła świata".

  W małej miejscowości, w województwie opolskim, grupa młodych ludzi uprawia amatorski wrestling tzw. backyard wrestling. Sami zbudowali ring, uszyli sobie stroje i nauczyli się tego sportu od podstaw. 10-osobowa grupa Polish Xtreme Wrestling jest dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: zawodnik wrestlingu Filip Cieśliński oraz Agnieszka Rylik.

  Robin i Marcin, czyli para polsko-amerykańska w reportażu Ofelii Grzelińskiej. Czym różni się obyczajowość w Stanach Zjednoczonych od obyczajowości w Polsce?

  Reporter Dzień Dobry TVN Żenia Klimakin spotkał się z orkiestrą, której muzycy grają tylko na instrumentach rosyjskich. Mają za sobą występy w Hiszpanii. USA, Anglii, Francji. Posiadają w repertuarze mnóstwo polskich utworów. Jakich? Zobaczcie!

  Wszyscy doskonale znają go jako aktora. Każdy pamięta jego genialna rolę w „Absolwencie". Tym razem Dustin Hoffman stał się reżyserem. Czy tylko na potrzeby jednego filmu? Dziennikarce Dzień Dobry TVN Annie Wendzikowskiej opowiedział o swoim reżyserskim debiucie oraz o swoich Polskich przodkach.

  Jest Polką, która gra Czeszkę próbującą być Polką? Trudne do wykonania. Nie dla Izy Kapiasovej. Z tym wyzwaniem radzi sobie doskonale, o czym możemy się przekonać w kolejnym sezonie „Przepisu na życie”. W serialu wciela się w rolę cukiernika. W życiu prywatnym Iza także lubi piec i przygotowywać desery. W kuchni Dzień Dobry TVN potwierdziła swoje niezwykłe kulinarne zdolności.

  Słowiańska uroda jest już legendarna. Okazuje się, że również bardzo pożądana w świecie mody. Wystarczy wspomnieć Anję Rubik czy Joannę Krupę. Teraz czas na Magdalenę Jasek. Kim jest piękna Polka, która podbija świat wielkiej mody?

  Joanna i Bruno poznali się w Brazylii. To była miłość od pierwszego wrażenia. Dzień po "teście na plaży" wprowadziła się do niego do domu, by później "sprowadzić" go do Polski.

  Dookoła świata za 4 tys. złotych, za 290 zł z Włoch do Tokio, podróże po Europie za kilka złotych – w Polsce przybywa pasjonatów taniego latania, który zwiedzają świat za małe pieniądze. W studiu Dzień Dobry TVN właściciel portalu z promocjami lotniczymi Michał Gajewski zdradził, jak podróżować za grosze.