Z pozoru drobna rana może być przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem. Przekonała się o tym mama kilkulatka. Kobieta aż trzy razy w ciągu 24 godzin zgłasza się z synem do szpitala.
Pająki to owady, które można spotkać praktycznie w każdym domu. Mimo że nie są groźne, to nie są mile widzianymi gośćmi. Zatem, jak się ich pozbyć, nie robiąc im przy tym krzywdy? W tym może nam pomóc popularne zioło.
Są piękne, niebezpieczne i działają według strategii. Mowa tutaj nie o agentkach specjalnych, a o roślinach owadożernych, które doczekały się swojego festiwalu. Do ich tajemniczego, ale i niebezpiecznego świata zabrała widzów Dzień Dobry TVN Agata Zjawińska.
Wtyki amerykańskie, jak sama nazwa wskazuje, pochodzą z Ameryki. Kilkanaście lat temu nie stanowiły problemu, jednak obecnie można je spotkać także w Polsce. Owady wydzielają nieprzyjemną woń, a na jesieni ukrywają się w domach, aby przezimować. Co to za owad i jak się go pozbyć?
Na terenie Wielkopolski w powiecie pilskim pojawiły się toksyczne owady. Włochate, niewielkie stworzenia mogą doprowadzić do podrażnienia skóry i błon śluzowych.
Mogą budzić strach i odrazę. Duże, włochate i głośne insekty atakują zwykle wieczorami podczas spacerów, wplątują się we włosy oraz wpadają za ubrania. W lipcu będzie ich zdecydowanie więcej, ponieważ trwa właśnie inwazja guniaka czerwczyka. Czy należy się go bać? Czym są jego "pijane loty"? Czym ten owad różni się od chrabąszcza, z którym często jest mylony?
Reporterka Dzień Dobry TVN Marta Wrońska udała się do Jeleniej Góry, gdzie u stóp góry Chojnik spotkała się z Anetą Sikorą, entomolożką. Miejsce to nie bez powodu nazywa się trzmielim rajem.
Turkuć podjadek to nie tylko jeden z największych owadów, ale także niebezpieczny szkodnik. Gdy pojawi się w ogrodzie, zwykle jest to zapowiedź długiej i uciążliwej walki. Dlatego tak ważne jest, by prawidłowo go rozpoznać i wiedzieć, w jaki sposób go zwalczać.
Straszyk australijski, olbrzymi czy diabelski – którego powinien wybrać początkujący terrarysta? Jak wyglądają i czym żywią się te intrygujące owady? Jakie terrarium należy im zapewnić, decydując się na hodowlę domową straszyków?
Które użądlenia są najgroźniejsze? Jak się zachować? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z dr. n. med. Martą Kołacińską-Flont, specjaliską alergologii i Stanisławem Łoboziakiem, biologiem.
Kleszcz gołębi to inaczej obrzeżek. Może być równie niebezpieczny co zwykły kleszcz. Ostrzega przed nim nawet Sanepid. Sprawdź, w jaki sposób można się przed nim chronić i co może powodować jego ugryzienie.
Komary często mylone są z Koziułką Warzywną, która w przeciwieństwie do podobnych wizualnie insektów jest pożyteczna i niegroźna. Co więcej, żyje zaledwie 8 dni.
Chcesz rozpocząć hodowlę mrówek w warunkach domowych? Musisz wiedzieć, skąd zdobyć owady, a także w jaki sprzęt się zaopatrzyć. Podpowiadamy, od czego zacząć.
Swoją nazwę modliszka zawdzięcza kształtowi ciała, który przypomina postawę osoby z rękami złożonymi do modlitwy. Muzułmanie wierzą, że postawa ciała modliszki skierowana jest w stronę Mekki. W Japonii kojarzono ją z męskością, odwagą i siłą, dlatego też jej wizerunek widniał na samurajskich mieczach.
Pluskwa z wyglądu przypomina pestkę jabłka. Często mylona jest z karaluchami, nazywanymi potocznie prusakami. Owady zamieszkują gospodarstwa domowe, gnieżdżą się najczęściej w meblach tapicerowanych. Warto poznać skuteczne sposoby na pozbycie się tego szkodliwego robactwa.
Patyczak rogaty to popularny owad hodowlany, który zachwyca nietuzinkowym wyglądem i zdolnościami kamuflażu. Opieka nad patyczakami i odżywianie ich nie należą do skomplikowanych i problematycznych. Co jedzą patyczaki hodowane w warunkach domowych?
Biedronki są wszędzie - na ulicach miast, balkonach, parapetach i w naszych mieszkaniach. Śmiało można powiedzieć, że mamy do czynienia z październikową plagą tych owadów. Okazuje się, że chodzi biedronkę azjatycką. Skąd się wzięła w Polsce? Czy jest niebezpieczna? Jak odróżnić ją od zwykłej biedronki? W naszym programie wyjaśniała to entomolog Ewa Sady.