W Dzień Dobry TVN wyjaśniała to Justyna Milewska, lekarz rodzinny.
Zdaniem badaczy konieczne jest opracowanie nowych metod leczenia i zapobiegania rozprzestrzeniania się choroby.
Opryszczka i zajad to częste dolegliwości dotykające okolicy ust. Jak rozpoznać, czy to zajad czy opryszczka?
Opryszczka a karmienie piersią – jak sobie z nią poradzić i nie zarazić malucha?
Lekarkom grozi 5 lat więzienia
Pasta cynkowa to jeden z tych preparatów, których nie powinno zabraknąć w domowej apteczce. Jest tania, bezpieczna w użyciu i łatwo dostępna. Skutecznie rozprawia się z takimi problemami skórnymi jak trądzik, pryszcze, zajady i opryszczki.
Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z obrotu wadliwej serii tabletek stosowanych w leczeniu nawrotowej opryszczki. Popularny lek przeciwwirusowy znika z aptek na terenie całego kraju.
Infekcja u kobiety w ciąży pociąga za sobą poważne konsekwencje. Jak bardzo może być niebezpieczna? Jak ją leczyć?
Małe dzieci potrafią nas rozczulać, są przecież takie urocze. Patrząc na słodkiego bobasa mamy od razu ochotę go wycałować. Jak się okazuje, może to doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Swoją historię opisała w sieci jedna z matek i ostrzegła rodziców. "Uważajcie, komu pozwalacie całować dziecko".
Peptoidy to małe cząsteczki stworzone przez naukowców w laboratorium. Przeprowadzone przez nich badania pokazały, że mogą one skutecznie zwalczać koronawirusa SARS-CoV-2 oraz wirusa opryszczki pospolitej.
Trudno się powstrzymywać przed okazywaniem uczuć niemowlakowi. Wiele osób nie widzi nic złego w przytulaniu i dawaniu buziaków maluchowi. Tymczasem okazuje się, że nasze czułości mogą być groźne dla dziecka, zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy nosicielami opryszczki. Dlaczego ten wirus jest groźny dla malucha? Jakie pierwsze objawy opryszczki u niemowlaka powinny wzbudzić nasz niepokój? Gościem Dzień Dobry TVN był pediatra dr Leszek Bill.
O problemie nawracającej opryszczki rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN doktorem Piotrem Gryglasem. - Często wirusy opryszki ukazują nam wewnętrzne choroby danego pacjenta, czyli osoba, która ma przewlekłą anemię, stres, inną przewlekłą chorobę w sobie, może osłabniać swój organizm i ujawniać rozwój wirusa - wyjaśnia dr Piotr Gryglas. Pamiętajcie, że przewlekły stres bardzo osłabia naszą odporność.