Ekspertka opowiedziała w Dzień Dobry TVN, od czego zacząć swoją przygodę z mini ogrodnictwem.
Niestety pielęgnacja roślin może negatywnie wpłynąć na kondycję dłoni.
Spleśniały pomidor, podobnie jak zdecydowana większość produktów spożywczych, w tym stanie nie nadaje się już do zjedzenia. Nie oznacza to jednak, że powinien trafić na śmietnik.
Jak stworzyć domowy warzywniak na balkonie? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN ogrodnik, Łukasz Skop.
Jak założyć własny ogródek warzywny od podstaw? Co warto wiedzieć i zrobić przed jego przygotowaniem. Sprawdź, jak rozplanować grządki i wybrać proste w uprawie warzywa.
Wrzesień na działkach zwykle kojarzy się już tylko z plonami. Jednak jak się okazuje, to wcale nie musi być koniec siewów. U schyłku lata na rabatach wykiełkują jeszcze rzodkiewki i warzywa liściaste. Ponadto ogrodnicy mogą wykorzystać ten czas, by przygotować ziemię do sezonu wiosennego. W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym Łukasz Skop, prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie?".
Uprawa ziemniaków w ogrodzie warzywnym nie jest trudna, ale warto znać kilka sekretów. Jak sadzić ziemniaki na działce? Jaki jest najlepszy termin? Ile sztuk ziemniaków sadzeniaków potrzeba na hektar? Jak uprawiać ziemniaki w workach na balkonie czy tarasie?
Cebula szalotka jest znana od dekad. Pojawiała się w kuchniach naszych prababć, babć i mam. Czy jednak zawsze korzysta się z niej poprawie, wykorzystując w pełni jej walory smakowe i odżywcze? Warto wiedzieć, jak ją hodować i przygotować, by móc czerpać ze źródła witamin i mikroelementów, którym bez wątpienia jest szalotka.
Pomidory to zdrowe warzywa, których smak ceni prawie każdy. Kiedy idzie wiosna, działkowicze i posiadacze ogródków chętnie zaczynają je uprawiać. Jednak, aby cieszyć się smakiem domowych warzyw, wystarczy zasiać w doniczce. Jak skutecznie je uprawiać? Czy uprawa pomidorów to trudna sztuka? Sprawdź praktyczne porady.
W dzisiejszych czasach, by zaopatrzyć się w wybrane owoce i warzywa, wystarczy udać się do sklepu. Istnieją jednak rodziny, które pragną być samowystarczalne, a przy tym ekologiczne. Do tej grupy należą państwo Kasperscy, posiadacze "Anielskich ogrodów".
Sadzenie resztek to nie tylko ekologiczny, ale i szybki sposób na założenie własnego ogrodu warzywnego. Wystarczy mała przestrzeń i bez większego, już za kilkanaście dni można się cieszyć plonami. Jak to zrobić - pokazała nam Sylwia Majcher, dziennikarka i propagatorka zero waste.