nagroda

  nagroda

  Order Uśmiechu to międzynarodowe odznaczenie nadawane za działania przynoszące dzieciom radość. Właśnie do szacownego grona laureatów dołączył Agustin Egurrola. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby powiedział o swoich wrażeniach związanych z tym wyróżnieniem. Za co Agustin otrzymał Order Uśmiechu? Co ta nagroda oznacza dla niego? Gratulujemy Agustinowi tego wyróżnienia! :)

  Po informacji, że Antek Królikowski wygrał Agenta Gwiazdy dzięki sojuszowi z Macademian Girl w internecie pojawiły się głosy, że powinien podzielić się nagrodą z Tamarą. Co o tych kontrowersjach wokół finału myśli blogerka modowa? Rozmawiała z nią dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Już za nami Gala Wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2016. Pojawiliśmy się tam, by zapytać gwiazdy, co myślą o kondycji polskiej muzyki i którzy wykonawcy mają szansę odnieść sukces w branży muzycznej. Wśród naszych rozmówców byli m.in: Tomasz Kleyff, Andrzej Smolik, Dawid Podsiadło, Piotr Liroy-Marzec, Gabi Drzewiecka i Sidney Polak.

  Dziennikarka i socjolog Justyna Kopińska jest laureatką m.in. Grand Press, Nagrody PAP im. Kapuścińskiego oraz Nagrody Amnesty International za obronę praw człowieka. Teraz do jej cennych nagród doszedł europejski Pulitzer – European Press Prize. W Dzień Dobry TVN powiedziała o historii, za którą go otrzymała i swojej potrzebie pomagania najsłabszym.

  Jak co roku, Twój Styl przyznał tytuł Kobiety Roku. To najbardziej prestiżowe i najstarsze w Polsce wyróżnienie otrzymuje kobieta, której działalność w danym roku zasługuje na szczególne docenienie. Tytuł Kobiety Roku 2015 otrzymała prowadząca program Dzień Dobry TVN Dorota Wellman. Doroto, gratulujemy!!! O swoich pierwszych wrażeniach, po odebraniu nagrody, laureatka powiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej. Zdradziła też, jaka powinna być "kobieta roku", jak odbiera uwielbienie widzów i czy chciałaby być prezydentem?

  "Kobieta Roku" - to najbardziej prestiżowe i najstarsze w Polsce wyróżnienie przyznawane kobiecie, której działalność w danym roku zasługuje na szczególne docenienie. Miło nam poinformować, że w tej edycji tytuł Kobiety Roku miesięcznika "Twój Styl" otrzymała prowadząca Dzień Dobry TVN Dorota Wellman. Gratulujemy!!!

  "Kobieta Roku" - to najbardziej prestiżowe i najstarsze w Polsce wyróżnienie przyznawane kobiecie, której działalność w danym roku zasługuje na szczególne docenienie. Miło nam poinformować, że w tej edycji tytuł Kobiety Roku miesięcznika "Twój Styl" otrzymała prowadząca Dzień Dobry TVN Dorota Wellman. Gratulujemy!!!

  MocArty to nagrody RMF Classic, które przyznawane są artystom realizującym swoje pasje. Na galę wybrała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska, by zapytać ludzi sukcesu, o czym marzą. Odpowiedzi udzielili jej: wiceprezes RMF Classic Ewa Miszczak, dziennikarze: Ewa Drzyzga i Andrzej Sołtysik, projektant mody Robert Kupisz oraz aktorzy: Janusz Gajos i Tomasz Kot.

  66. festiwal Berlinale był bardzo udany dla polskich twórców. O "wszystkim, co się tam działo" opowiedział nam nasz specjalny wysłannik Mateusz Hładki. Jakie ciekawostki nam przywiózł i, jaką niespodziankę miała ekipa filmu "Zjednoczone stany miłości" dla aktorki Magdaleny Cieleckiej? Zobaczcie!

  W Dzień Dobry TVN pojawiły się osoby, które od progu oznajmiły, że przyszły do "grubej ryby" Doroty Wellman. "Podnóżek jej kariery i czerwony dywan, po którym Dorota kroczy" Marcin Prokop był oburzony takim określeniem przyjaciółki. Zobaczcie, jak przybyli tłumaczyli się z nazwania Doroty "grubą rybą" ;) A tak swoją drogą gratulujemy Dorocie! :*

  Światową Nagrodę Nauczycielską - Global Tecaher Prize - ufundowano po to, aby wyróżnić wyjątkowego nauczyciela, który przyczynia się do zmiany oblicza swojej profesji. Osobą, która ma szansę otrzymać tegorocznego "szkolnego Nobla" jest gość Dzień Dobry TVN: polska nauczycielka Jolanta Okuniewska ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Olsztynie. W studiu powiedziała nam o swojej nominacji, niezwykłej pasji i pracy w zawodzie. Zobaczcie, w jaki nietypowy sposób Pani Jolanta ocenia swoich uczniów.

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy dziennikarkę śledczą i ekonomiczną Biankę Mikołajewską, która niedawno otrzymała jedną z najbardziej prestiżowych nagród w polskim dziennikarstwie - nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego. Bianka została doceniona za cykl artykułów na temat patologii w systemie SKOK-ów. Co poczuła, kiedy okazało się, że ludzie odpowiedzialni za te nieprawidłowości znowu triumfują? Komu dedykowała nagrodę? Dziennikarka opowiedział również, z czym musiała się zmagać podczas tropienia nieprawidłowości w SKOK-ach.

  Tegorocznym laureatem konkursu Dobroczyńca Roku 2015 został Partner Fundacji TVN "nie jesteś sam". Kto nim jest? Za co konkretnie firma została wyróżniona? Na gali wręczenia nagród obecna była dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Jakie firma ma plany na najbliższe miesiące? Czy ma zamiar zawalczyć o tytuł Dobroczyńcy Roku również i w przyszłym roku?

  Anna i Robert Lewandowscy przylecieli do Polski na ceremonię wręczenia nagród Superbrands, czyli dla najmocniejszych marek w Polsce. Spotkała się z nimi dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Za co Robert Lewandowski otrzymał nagrodę? Co Ania i Robert chcieliby robić po zakończeniu swoich karier sportowych? Co muszą poświęcać dla sportu?

  Reżyser był jednym z gości gali otwarcia PKO Off Camera. Jaką nagrodę odebrał reżyser podczas krakowskiego festiwalu? Dlaczego statuetka jest dla niego tak wyjątkowa? Czym Roman Polański rozbawił gości? I co zatrzymało go na scenie? Świadkiem sytuacji była dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska, która o całym zajściu opowiedziała w naszym studiu.

  Polscy śpiewacy podbijają serca wielbicieli opery. Niedawno na gali International Opera Award w Londynie, za najlepszą śpiewaczkę operową świata uznano polską sopranistkę Aleksandrę Kurzak. Także w Londynie, w Royal Opera House, wystawiono niedawno „Króla Rogera” - operę Karola Szymanowskiego. W Dzień Dobry TVN gościliśmy śpiewaczkę Aleksandrę Kurzak i Pawła Potoroczyna z Instytutu Adama Mickiewicza, który jest partnerem inscenizacji „Króla Rogera" w Londynie. Czy polska śpiewaczka spodziewała się tej nagrody? Kto ją przyznaje - jury czy fani? Czy "Król Roger" to pierwsza polska opera wystawiona poza Polską? Jakie były recenzje po premierze tej opery?

  Tomasz Bagiński dostał brytyjską nagrodą BAFTA TV Craft Awards za projekt wizualny towarzyszący relacjom BBC z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Wyreżyserowany przez niego spot "Natura" pokazuje konfrontacje sportowców z surowymi górami i zimą. Reżysera gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Jaką wartość ma dla niego taka nagroda? Gdzie montowany był nagrodzony spot? Czy tego typu projektu są doceniane na świecie?

  W Krakowie rozpoczął się Festiwal PKO OFF Camera. Nie mogło tam zabraknąć dziennikarza Dzień Dobry TVN Marcina Sawickiego, który wziął udział w gali otwarcia. Kto już na samym początku festiwalu otrzymał nagrodę "Pod Prąd" za szczególne wspieranie kina? Dlaczego PKO zdecydowało się na wsparcie festiwalu?

  1 maja rusza w Krakowie 8. edycja festiwalu kina niezależnego PKO OFF Camera. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki wybrał się na konferencję prasową organizatorów festiwalu. Ilu filmowców przyjedzie w tym roku do Krakowa? Czy będzie można się z nimi spotkać? Jakie nagrody zostaną przyznane w konkursach?

  1 maja wszyscy miłośnicy kina ruszą do Krakowa! O ruszającym tam wówczas festiwalu PKO Off Camera, a zwłaszcza o odbywającym się w jego ramach, Konkursie Polskich Filmów Fabularnych opowiedziała nam dziś w Dzień Dobry TVN, Anna Trzebiatowska, Dyrektor Artystyczna Festiwalu. Tegoroczny konkurs zapowiada się wyjątkowo emocjonująco za sprawą wybitnych produkcji, które będą rywalizowały o nagrodę główną!

  Laureatów Nagrody im. Jana Wejcherta gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN. Za jakie osiągnięcia statuetkę przyznano Piotrowi Voelkelowi? Czym wyróżnia sie koncepcja programowa jego szkoły "School of form"? Jakie teraz biznesmen stawia sobie cele do zrealizowania? Drugą statuetkę przyznano Żydowskiemu Instytutowi Historycznemu za doprowadzenie do powstania Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Odebrał ją przedstawiciel organizacji - Piotr Wiślicki. Czym dla żydowskiej instytucji jest nagroda Polskiej Rady Biznesu? Dodaje splendoru? Motywuje do dalszego działania?

  Dwie polskie reżyserki zostały nagrodzone na World Media Festival 2015 w Hamburgu. Film Ewy Ewart „Zdobyć miasto" otrzymał złoto w kategorii „Historia", a Małgorzaty Łupiny „Trzy na godzinę" - w kategorii „relacje międzyludzkie i wartości". W Dzień Dobry TVN gościliśmy Małgorzatę Łupinę. Dlaczego postanowiła nagrać film o gwałconych kobietach w Indiach? W jaki sposób wybiera tematy do reportaży? Co jest najtrudniejsze w robieniu filmów dokumentalnych? Co się stało z bohaterkami jej reportażu?

  Mariusz Wlazły został laureatem Wiktora 2014. Z kim przyszedł na galę rozdania nagród? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  W 2015 roku Maja Ostaszewska, za pierwszoplanową rolę żeńską w filmie „Jack Strong”, otrzymała Orła 2015 - prestiżową nagrodę Polskiej Akademii Filmowej. Niedawno na ekrany kin wszedł najnowszy film z jej udziałem "Body/Ciało", za który - jak mówią znawcy sztuki filmowej - powinna dostać przyszłorocznego Orła. Aktorka zasiadła na kanapie Dzień Dobry TVN. Czy spodziewała się, że za rolę w filmie "Jack Strong" zostanie nagrodzona? Jak przygotowywała się do filmu "Body/Ciało"? Jak zareagowała publiczność po obejrzeniu tego filmu? Co aktorka otrzymała od Kingi Rusin i Bartka Węglarczyka? I kto powiedział: "Maja Ostaszewska wymiata"?

  Agata Kulesza wróciła z Los Angeles z gali rozdania Oscarów. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Ani Wendzikowskiej udało się porozmawiać z aktorką jeszcze na lotnisku w Warszawie. Czy Agata Kulesza i ekipa pracująca przy Idzie mieli poczucie, że właśnie ten film jest pewniakiem do Oscara? Jak została powitana na lotnisku?

  Ida przebojem podbija festiwale filmowe na całym świecie. Warto pamiętać, że na sukces filmu składa się nie tylko gra aktorów pierwszoplanowych ale także praca statystów. Poznajcie sympatyczne zakonnice z "Idy".

  Polski film - "Obiekt" otrzymał nagrodę specjalną na festiwalu filmowym w Sundance! O czym opowiada jak wyglądała praca na planie i skąd, w ogóle, wziął się pomysł na ten film, w studiu Dzień Dobry TVN, opowiedzieli nam: Paulina Skibińska, Jakub Stolecki i Katarzyna Szczerba. Gratulacje!

  Wystartowała IV edycja Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Nagrody, nazywane także „biznesowymi oscarami”, przyznawane są w trzech kategoriach: za sukces, wizję i innowację oraz działalność społeczną. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali 23 kwietnia 2015 roku. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: żona Jana Wejcherta oraz członkini Kapituły Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, Aldona Wejchert, Przewodniczący Kapituły Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, Dariusz Mioduski, oraz Jolanta Czernicka-Siwecka, laureatka III edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta w kategorii 'Działalność Społeczna”, także członkini tegorocznej Kapituły Nagrody.

  Gość Dzień Dobry TVN Zygmunt Miłoszewski jest autorem poczytnych książek. Po ostatniej Gali Paszportów Polityki jest na ustach wielu polityków. Kontrowersję wywołało jego zachowanie na gali. Otóż w czasie odbierania nagrody, patrząc w stronę przybyłych polityków, powiedział: "Macie tupet, że tu przyszliście". Dlaczego to zrobił? Czy da się żyć tylko z pisania? Czy ma jakąś misję? Czy jego książka "Bezcenny" będzie sfilmowana?

  "Nie lubię słowa artysta (...) ilustracja to jest taka, trochę, praca, takie rzemiosło." Ilustracje Bartosza Kosowskiego zostały docenione przez amerykańskie stowarzyszenie ilustratorów, a on sam został zaliczony w poczet 200 najlepszych ilustratorów na świecie. Czym inspirował się podczas prac nad swoimi dziełami i czy odnosi sukcesy również w Polsce?