nagroda

  nagroda

  Na naszych kanapach, nominowani do Oscarów, Tomasz Śliwiński, reżyser dokumentu „Nasza Klątwa” i Aneta Kopacz, reżyser dokumentu „Joanna”. Jakie emocje towarzyszyły im kiedy dowiedzieli się o nominacjach i czy, w związku z tym, że ich produkcje znajdują się w tej samej kategorii, czują nutkę rywalizacji? Jakie historie opowiadają ich filmy?

  Film "Ida" Pawła Pawlikowskiego jest nominowany do Oscara w dwóch kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny i najlepsze zdjęcia. Rozpiera nas duma! Gratulujemy i czekamy na Oscara! Wyróżnione zostały też dwa polskie dokumenty "Joanna" i "Nasza klątwa". Powalczą w kategorii: najlepszy krótki film dokumentalny.

  Eleanor Catton to najmłodsza laureatka prestiżowej nagrody Bookera. Wyróżnienie to otrzymali wcześniej autorzy takich bestselerów, jak "Angielski pacjent", "Lista Schindlera", czy "Życie Pi". Za co dostała nagrodę? Ile miała lat, kiedy jej ją przyznano? Na czym bazowała pisząc nagrodzoną książkę? Kto jest pierwszym recenzentem jej książek? Z Eleanor Catton spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  Film „Oszukane” Marcina Solarza został nagrodzony na międzynarodowym konkursie Golden Rooster & Hundred Flowers Film Festival, który od 22 lat jest odpowiednikiem amerykańskich Oscarów. W studiu dzień Dobry TVN gośćmi byli: Marcin Solarz, reżyser filmu „Oszukane” oraz Katarzyna Herman. Co chińskich widzów uwiodło w postaci Katarzyny Herman?

  Po długiej nieobecności spowodowanej poważną chorobą Alicja Borkowska wraca do zdrowia. Na scenie Dzień Dobry TVN zaśpiewała piosenkę „Melodía de Arrabal”. Posłuchajcie!

  24-letnia Polka Aneta Sablik wygrała niemiecką edycję programu "Idol". Choć niezbyt dobrze mówi po niemiecku, oczarowała Niemców swoim śpiewem. Wygrała pół miliona euro, samochód i kontrakt płytowy. Teraz ma trzy dni na nagranie swojej płyty. Właśnie wróciła z Majorki, gdzie trwały nagrania do jej pierwszego teledysku.

  Dawid Podsiadło to zwycięzca II edycji programu „X Factor”. Jest też zwycięzcą tegorocznego, ale niejednego, Fryderyka. W studiu Dzień Dobry TVN Dawid, a może raczej Fryderyk:), opowiedział o satysfakcji, jaką dają nie tylko nagrody, ale przede wszystkim wierni fani.

  Dnia 25 marca tego roku na rynku muzycznym pojawił się siódmy album zespołu Łzy zatytułowany Zbieg okoliczności. Na nowej płycie grupa znów brzmi jak za starych, dobrych czasów. Album promowała piosenka Ogród naszych dni, którą zespół zaprezentował na scenie Dzień Dobry TVN. Jak Wam się podoba?

  Uprawą kwiatów zajmują się już od około 60 lat! Udało im się zawojować nie tylko polskie ale i zagraniczne rynki kwiatowe. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy, nominowanych do nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, Jarosława, Jacka, Agnieszkę i Michała Ptaszków, jaki jest ich sekret na sukces rodzinnego biznesu?

  Wiktora w kategorii "Odkrycie roku", w pełni zasłużenie, otrzymał w tym roku... nasz redakcyjny kolega Filip Chajzer! Gratulacje! Jesteśmy pewni, że statuetka trafiła we właściwe ręce! Dlaczego ojciec rzadko mówi mu, że jest z niego dumny? Czy to prawda, że Filip Chajzer źle znosi krytykę i, że ojciec załatwił mu pracę? Ile razy w ciągu dnia dzwoni do mamy? Jak powstają materiały Filipa Chajzera i operatora Pawła Szczepańskiego?

  Jedna z najbardziej obiecujących brytyjskich wokalistek młodego pokolenia. Zdobywczyni drugiego miejsca plebiscytu BBC Sound of 2014. Na naszej scenie Ella Eyre wykonała utwór „Deeper”. Jak jej błyskawiczna kariera wpłynęła na jej życie? Zobaczcie występ Ella Eyre w Dzień Dobry TVN!

  Ostatnie lata należą bez wątpienia do niej! Po raz kolejny została nominowana w kategorii "Najlepsza główna rola kobieca" w konkursie "Polskie Nagrody Filmowe Orły 2014"! Specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN znalazła chwilę w swoim napiętym grafiku! Czy Agata Kulesza czuje się polską Meryl Streep?

  Jazz pochodzi z USA. Z USA także pochodzi nagroda Grammy, którą dostał polski jazzman Włodek Pawlik. Polska ma ogromne tradycje jazzowe - wystarczy wspomnieć o Krzysztofie Komedzie, Tomaszu Stańko czy Leszku Możdżerze. W studiu Dzień Dobry TVN Włodek Pawlik opowiedział o tym, jak pisze się muzykę na zamówienie, która potem dostaje tak prestiżową nagrodę jaką jest Grammy. Jazzamanowi towarzyszyła żona i managerka- Jolanta Pszczółkowska-Pawlik.

  Czy emocje po ostatniej walce już opadły? Dlaczego znów jest singlem, nie tylko w sporcie? Ile rakiet złamał ze złości? Jaką zupę sportowiec najbardziej lubi? Z Łukaszem Kubotem spotkała się Agnieszka Rylik.

  To już druga nagroda jaką Magdalena Boczarska otrzymała na festiwalu filmowym w Goa. O czym opowiada film "W ukryciu"? Czy Magda otrzymuje propozycje zagrania w produkcjach indyjskich?

  Kraków, gala rozdania MediaTorów, czyli nagród dziennikarskich przyznawanych przez studentów. Specjalnie na tę okazję Filip Chajzer kupił garnitur. Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie, bo ekskluzywne ubrania można dostać za darmo...

  Reportaż naszej redakcyjnej koleżanki, dziennikarki Dzień Dobry TVN Hanny Jewsiewickiej, "Kobiety w Czadzie" - został nominowany do nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Ta nagroda przyznawana jest autorom rzetelnych, ciekawych i wyróżniających się materiałów dziennikarskich. Zwycięzcę poznamy już 5 grudnia.

  Dziś wieczorem, po raz pierwszy, przyznana zostanie poetycka nagroda im. Wisławy Szymborskiej. O tym, kto zaprojektował statuetkę, ile pieniędzy dostanie laureat i jakie emocje towarzysza wyborom, Katarzynie Olubińskiej opowiedział prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej - Michał Rusinek.

  Czy muzyka operowa i dzieci to właściwe połączenie? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Bogusława Kaczyńskiego, który przekonywał, że dorośli przeszkadzają tylko dzieciom w odbiorze przedstawień teatralnych. Jak smakuje sok z trzech cytryn, który musi wypić każdy Kawaler Orderu Uśmiechu?

  Order Uśmiechu to odznaczenie, które przyznawane jest dorosłym, na wniosek dzieci. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Tadeusza Belerskiego - którego książka "Kawalerowie Orderu Uśmiechu" właśnie pojawiła się na rynku wydawniczym oraz Bożenę Walter, prezes Fundacji TVN "nie jesteś sam" i Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka - kawalerów Orderu Uśmiechu!

  Nagrody na Festiwalu Filmowym w Gdyni zostały wręczone. Złote Lwy przyznano filmowi "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Zobaczcie kogo jeszcze wyróżniło jury festiwalu. O to, w jakim kierunku zmierza Festiwal Filmowy w Gdyni i polska kinematografia, Ania Wendzikowska spytała Sławomira Idziaka i Wojciecha Mecwaldowskiego.

  Została wybrana człowiekiem roku 2012 na Ukrainie. Wśród laureatów tej nagrody znaleźli się wcześniej m.in. Jan Paweł II i Patricia Kaas. Artystka osobiście odbierze tytuł „Ludiny Roku” podczas uroczystej ceremonii, która odbędzie się 23 marca w Pałacu Sztuki w Kijowie. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Maryla Rodowicz.

  Zdobyła telewizyjnego Oscara, realizuje projekty 3D dla telewizji BBC, Sky, Discovery Channel czy National Geographic; współpracuje z Davidem Attenborough. Mowa o Aleksandrze Czenczek - Polce, która podbiła świat telewizyjnej animacji. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym, jak ciężką pracą zdobywa się najwyższe szczyty.

  17-letnia blegerka Weronika Załazińska została doceniona przez prestiżowy brytyjski magazyn Elle, jako jedno z 10 najciekawszych zjawisk w modowej blogosferze. Krakowianka od 4 lat prowadzi blog „Raspberry and Red”. Co dla niej znaczy to wyróżnienie? O czym pisze? Czy z prowadzenia bloga można się utrzymać? Czy zamierza się zająć zawodowo modą?

  Wizjoner i biznesmen, ojciec, mąż i przyjaciel. Nietuzinkowy, nieprzeciętny i uparty w dążeniu do celu. Polski Steve Jobs- Jan Wejchert - założyciel grupy ITI. Już 18. kwietnia nastąpi wręczenie Nagród Polskiej Rady Biznesu jego imienia najbardziej wyjątkowym przedsiębiorcom. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy finalistów z kategorii: sukces, czyli: prezesa CD Projekt Adama Kicińskiego, Prezesa Zarządu Dr Ireny Eris Henryka Orfingera oraz Andrzeja Przybyło z firmy AB SA. Jak wyglądała ich droga do sukcesu?

  W środę, 15 lutego podczas uroczystej kolacji w Pałacu Sobańskich w Warszawie odbyła się gala, na której wręczono Telekamery "Tele Tygodnia" 2012. Po raz 15. czytelnicy "Tele Tygodnia" wybrali swoich ulubionych aktorów, prezenterów, seriale i programy telewizyjne. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Piotra Adamczyka oraz Maję Ostaszewską, którzy zostali nagrodzeni w kategorii aktor/aktorka.