nagroda

  nagroda

  Elsevier to duże, międzynarodowe wydawnictwo naukowe z długą i interesującą historią. Oprócz tego, że umożliwi naukowcom oraz instytucjom badawczym publikację w swoich czasopismach naukowych, przyznaje im nagrody o tej samej nazwie – nagrody Elsevier.

  Anna Dzieduszycka to kobieta wyjątkowa. W życiu najbardziej ceni sobie spontaniczność, a od kilku lat prężnie rozwija swoje aktorskie umiejętności, grając w etiudach i filmach. Choć nie jest profesjonalną aktorką, jej talent docenili już specjaliści z branży. Anna na swoim koncie ma m.in. nagrodę dla najlepszej aktorki, którą otrzymała na międzynarodowym festiwalu filmów krótkometrażowych Rhode Island w USA za rolę w filmie "Sukienka".

  Oscar w światowej chirurgii plastycznej trafił do dra Jerzego Kolasińskiego. To pierwsza taka nagroda w Polsce, została przyznana za nowatorski sposób rekonstrukcji piersi. W naszym programie uhonorowany nią chirurg wyjaśniał, na czym polega ten zabieg. Czy jest szansa, że będzie dostępny dla większości pacjentek po mastektomii? Swoją historią dotyczącą operacji powiększenia biustu podzieliła się instagramerka Marietta Fiedor.

  Ig Noble to humorystyczne odpowiedniki nagród Nobla. Są przyznawane za osobliwe prace naukowe, które "najpierw śmieszą, a potem skłaniają do myślenia" oraz odkrycia, które "nie mogą lub nie powinny być powtarzane". W tym roku jedna z nich trafiła do dr Agnieszki Żelaźniewicz z Uniwersytetu Wrocławskiego. Jury doceniło jej badania dotyczące zależności pomiędzy dochodami w różnych krajach a częstotliwością całowania w usta. O szczegółach tych badań oraz emocjach towarzyszących nagrodzie Ig Nobla laureatka opowiadała w naszym programie.

  Najpierw śmieszą, a potem skłaniają do myślenia oraz nie mogą lub nie powinny być powtarzane. Takie właśnie prace naukowe i odkrycia zasługują na Ig Noble, czyli humorystyczne odpowiedniki Nagród Nobla. W tym roku uznanie jurorów przykuły poważne opracowania na temat brwi celebrytów, wibrujących dżdżownic i aligatora, który ryczy jak dinozaur. Wśród uhonorowanych Ig Noblem naukowców znalazła się badaczka z Polski.

  Wczoraj kolejny raz przyznano dziennikarskie nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego. W tym roku laureatami tego prestiżowego wyróżnienia zostali dziennikarze Superwizjera TVN Anna Sobolewska, Bertold Kittel i Piotr Wacowski - autorzy reportażu, którzy wstrząsnął naszym krajem - "Polscy neonaziści". Laureatów nagrody zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedzieli o kulisach powstania materiału. Jak dziennikarzom udało się wniknąć do środowiska neonazistów? Po wyemitowaniu reportażu na ich autorów spadła fala hejtu. Z jakimi zarzutami muszą się mierzyć? Gratulujemy nagrody!

  "Jeśli jakiegoś dnia poczujesz, że nie masz siły na skupienie i pracę, podejdź do mnie przed lekcją i powiedz mi to. Każdy człowiek ma prawo mieć słabszy dzień". To fragment listu, który Pani Dorota Mandes przesłała swoim uczniom. Dziś zamiast smacznie spać, lub w jakikolwiek inny sposób korzystać z niedzieli, jej uczniowie postanowili, towarzyszyć jej podczas spotkania Filipem Chajzerem! Za pasję, którą Pani Dorota wkłada w nauczanie dzieci i za "ludzkie podejście" do tego trudnego procesu jakim jest edukacja, Pani Dorota otrzymała dziś Pozytywkę Dzień Dobry TVN! Gratulujemy.

  Poznajcie "Złotą Ósemkę Września" czyli tych, spośród naszych gości, którzy otrzymali nominację do Pozytywki DDTVN! Już jutro - w niedzielę 14. października dowiemy się kto otrzyma nagrodę! Zapraszamy od 8.00.

  43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dobiegł końca. Główna nagrodę zdobył film Pawła Pawlikowskiego - "Zimna Wojna". Srebrne Lwy otrzymał "Kamerdyner" Filipa Bajona, a nagrody specjalne powędrowały do Wojciecha Smarzowskiego za film "Kler" i Marka Koterskiego za "7 Uczuć". Wczoraj Marcin Sawicki wybrał się z kamerą Dzień Dobry TVN na galę rozdania nagród, a dziś rano spotkał się z laureatami festiwalu. Zobaczcie czego się dowiedział.

  Jak szanse na to, że Joanna Kulig będzie nominowana do Oscara za rolę w filmie "Zimna wojna", ocenia Grażyna Torbicka? Co przemawia za tym, że aktorka zostanie doceniona? Czym dla aktora jest taka nominacja i czy rzeczywiście już sam fakt, że jej nazwisko pojawia się w tym kontekście, ma znaczenie?

  Komedia romantyczna "Podatek od miłości" w reżyserii Bartłomieja Ignaciuka zdobyła nagrodę publiczności na 37. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". Podczas tej samej imprezy doceniony został również Grzegorz Damięcki, który zagrał główną rolę męską we wspomnianej produkcji. Aktor został wyróżniony za „wiarygodne stworzenie roli inteligentnego amanta”. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry Wakacje, aby zapytać, jak podchodzi do zamieszania wokół siebie, wywołanego rolą w Podatku od miłości? Czy jest skupiony tylko na aktorstwie? Grzegorz zaskoczył nas pewną informacją o sobie. Jaką?

  Agnieszka Jastrzębska spotkała się z "Najlepszą w sieci" czyli Natalią Siwiec, jak modelka skomentowała wyróżnienie: "Ja bym stawiała na Kasię Nosowską, (...) ale jest mi niezmiernie miło, że otrzymałam tę nagrodę. To znaczy, że nie na darmo nagrywam te filmiki, nie na darmo pokazuję skrawek mojego życia, nie na darmo dzielę się moją miłością, moim podejściem do macierzyństwa".

  Laureatem kwietniowej "Pozytywki Dzień Dobry TVN" został doktor Paweł Grabowski, który wyjechał na Podlasie by otworzyć tam pierwsze wiejskie hospicjum w Polsce. Stara się również zebrać pieniądze na stworzenie tam hospicjum stacjonarnego. Gratulujemy i dziękujemy za wielkie serce!

  Marcin Kostrzyński przez wiele lat był myśliwym, postanowił jednak odłożyć broń i teraz do lasu chodzi z aparatem. Laureat "Pozytywki DDTVN" mieszka w leśniczówce i pomaga zwierzętom. Niedawno był naszym gościem. Opowiadał wówczas o wilku Mikołaju, którego uratował, mimo iż nie dawano mu szans. Panie Marcinie GRATULACJE i dziękujemy!

  Samolot studentów Politechniki Poznańskiej okazał się bezkonkurencyjny na prestiżowych zawodach SAE Aero Design West w Stanach Zjednoczonych. Z jaką prędkością lata? Z nagrodzonymi studentami spotkał się prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. W planach był też lot zwycięskiej maszyny. Coś jednak poszło nie tak i samolot zanurkował. Dlaczego?

  W poniedziałek w London Coliseum Theatre ogłoszono listę laureatów International Opera Awards. Dwie nagrody otrzymali Polacy: najlepszym reżyserem został Mariusz Treliński, a najlepszym śpiewakiem - tenor Piotr Beczała. Gratulacje! W studiu Dzień Dobry TVN o nagrodzie i o operze opowiedział nam Mariusz Treliński.

  Tytuł Kobiety Roku 2017 otrzymała Lidia Niedźwiedzka-Owsiak. Była zaskoczona nominacją, a potem nagrodą? Skąd czerpie siłę do napędzania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Z "Dzidzią" rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. A co o laureatce powiedział jej mąż Jurek Owsiak, dziennikarki: Monika Olejnik i Katarzyna Kolenda-Zaleska, aktorka Edyta Olszówka oraz bizneswoman Karolina Ferenstein-Kraśko?

  6 kwietnia do kin wchodzi, uhonorowany Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale, najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej - "Twarz". Piotr Kraśko: "To jest mega-mocne kino,(...) bardzo mocna opowieść o Polsce". O pracy nad filmem opowiedziała nam Agnieszka Podsiadlik, która gra w nim siostrę głównego bohatera.

  Nagroda im. Zbigniewa Cybulskiego przyznawana jest młodym i wyróżniającym się aktorom. Swego czasu otrzymali ją m.in. Krystyna Janda, Tomasz Kot i Maja Ostaszewska. Kto był do niej nominowany w tym roku? A kto ją otrzymał? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Martynę Wojciechowską. Dziennikarka i podróżniczka świętuje kolejny sukces. W zeszłym tygodniu Martyna odebrała nagrodę za dokument "Ludzie Duchy" na prestiżowym festiwalu London International Filmmaker Festival of World Cinema. Dokument został nagrodzony kategorii Reżyseria Dokumentu Krótkometrażowego. O czym opowiada fabuła filmu? Dlaczego historia ta jest szczególnie ważna dla Martyny?