nagroda

  nagroda

  W kawiarence Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska gościła 10 finalistów akcji Mistrz Smaku: Agatę i Sylwię (kategoria "Kocham"), Zuzę i Michała (kategoria "Smakuję"), Matrę i Tomasza (kategoria "Lubię"), Kasię i Milenę (kategoria "Szanuję") oraz Asię i Daniela (kategoria "Pomagam"). Dlaczego zgłaszający zgłosili swoich zgłaszanych? I komu w jury w składzie: Grażyna Wolszczak, Daria Widawska i Robert Sowa wręczyło główną nagrodę w wysokości 100 000 zł?

  "To co najbardziej mnie cieszy to właśnie zmiany, które zachodzą. Usłyszeliśmy, że na policyjne mundury trafią kamery. To zmiana, która ma być wprowadzona już niedługo". Za reportaż "Śmierć na komisariacie", opisujący sprawę śmierci Igora Stachowiaka we wrocławskim komisariacie w 2016 roku, Wojciech Bojanowski dostał nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego. O nagrodzie śledztwie dziennikarskim i pracy nad reportażem opowiedział Dorocie i Marcinowi.

  W Diagnozie Magdalena Popławska gra psychoterapeutkę głównej bohaterki Anny. Aktorkę zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedziała o postaci, którą gra w serialu i nagrodzie, jaką otrzymała w Gdyni za drugoplanową rolę kobiecą w filmie Atak Paniki. Czy gra w serialu to cały czas obciach? Jaka jest przyszłość ambitnego aktorstwa?

  Przypominamy o naszej akcji Mistrz Smaku. Nie chodzi jednak o sławy świata kulinarnego, a o ludzi wokół nas. Twoja mama świetnie gotuje? Babcia robi najlepszą ogórkową na świecie? Mąż codziennie zaskakuje Cię w kuchni? A może znajomi wychwalają Twoje wypieki? Zgłoś własnego Mistrza Smaku! Czekamy na Wasze zgłoszenia!

  Skąd w podróżniku Aleksandrze Dobie, pierwszym laureacie akcji Dzień Dobry TVN "Pozytywki", tyle energii? Jakie rady i życzenia ma dla Was pozytywnie nakręcony podróżnik? Od czego zaczyna się wielka wyprawa? Zobaczcie, co powiedział nam Pan Aleksander, któremu towarzyszyła wnuczka Olga Doba.

  Poprosiliśmy Dorotę Wellman i Marcina Prokopa o to, by opowiedzieli o założeniach akcji "Pozytywki". Kto może dostać tę nagrodę? Czy Dorota Wellman chciałaby dostać taką statuetkę? Kto kogo nakręca i, dlaczego Marcin, zdaniem Doroty, nic nie rozumie? ;-)

  To historyczny moment! Pierwszą Pozytywkę - nagrodę redakcji Dzień Dobry TVN otrzymuje Aleksander Doba, człowiek z wielką pasją i dokonaniami, który jest pozytywnie nakręcony i potrafi pozytywnie nakręcać innych. We wrześniu po raz trzeci przepłynął kajakiem przez Atlantyk, udowadniając, że marzenia się spełniają. Samotna podróż Aleksandra Doby nie należała do łatwych. Udało mu się jednak pokonać trudną trasę i szczęśliwie wrócić do domu. Jest dla redakcji Dzień Dobry TVN pozytywnym bohaterem. Dlatego został pierwszym laureatem akcji "Pozytywki". W studiu Dzień Dobry TVN towarzyszyła mu wnuczka Olga. Jak Aleksander Doba zareagował na to wyróżnienie? Skąd ma tyle energii?

  Pozytywki Dzień Dobry TVN to wyróżnienie dla tych, którzy swoją energią, pasją, optymizmem i sercem dzielą się z innymi, wspierając, pomagając i wywołując uśmiech na twarzy. Już jutro niezwykła osobowość i inspirująca i pozytywna postać otrzyma od redakcji pierwszą Pozytywkę. O akcji opowiedział Dyrektor Programowy TVN Edward Miszczak oraz Marcin Prokop.

  Zakończył się festiwal Netia Off Camera 2017. Z kamerą Dzień Dobry TVN wybraliśmy się na wczorajszą galę finałową. Marcin Sawicki spotkał się dziś ze zwycięzcami: reżyserem nagrodzonego w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych filmu "Wołyń" - Wojciechem Smarzowskim, Janem P. Matuszyńskim, który wyreżyserował "Ostatnią rodzinę", czyli laureata Konkursu Głównego "Wytyczanie Drogi" oraz z laureatką Nagrody dla najlepszej aktorki za rolę w "Szatan kazał tańczyć" - Magdaleną Berus.

  Młodszy chorąży Straży Granicznej Łukasz Rogowski wraz z psem służbowym Jano, odnalazł zaginionego w lesie chorego 85-letniego mężczyznę. Za swoją bohaterską postawę zostali wyróżnieni przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Łukasza Rogowskiego zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedział, jak długo poszukiwali zaginionego starszego pana i dzięki czemu Jano złapał trop. Kto dokonuje wyboru psów, które zostają funkcjonariuszami? Kiedy pies idzie na emeryturę? Panu Łukaszowi towarzyszył w studiu Jano.

  Nagroda im. Zbigniewa Cybulskiego przyznawana jest młodym, szczególnie wyróżniającym się aktorom. Wśród jej laureatów są Krystyna Janda, Marek Kondrat i Daniel Olbrychskich. Komu w tym roku otworzy drzwi do kariery? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Zofia Wichłacz to młoda aktorka, która już teraz może się pochwalić znaczącymi sukcesami zawodowymi. Jednym z nich jest tytuł European Shooting Star 2017 (Europejskiej Gwiazdy Jutra) otrzymany na festiwalu w Berlinie. Niedługo do kin wchodzi najnowsza produkcja z jej udziałem - film „Amok”. Zosię gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Powiedziała, jak wyglądało rozdanie nagrody Shooting Star, dlaczego zrezygnowała ze szkoły teatralnej, jak przygotowuje się do roli i czy ma wiele propozycji zawodowych.

  Natalia Duszeńska, studentka piątego roku pielęgniarstwa na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, została nagrodzona przez szwedzką królową Sylwię za projekt "Na marzenia nigdy nie jest za późno". Pani Natalia pracuje w zakładzie opiekuńczo-leczniczym i - jak mówi - problemy osób starszych są jej bardzo bliskie. Czego potrzebują starsze osoby? Jakie są ich marzenia? Jakich umiejętności i cech wymaga opieka nad starszymi osobami? Czy nagrodzona pielęgniarka planuje pracować poza granicami Polski? Pani Natalio, GRATULUJEMY!

  Oscara za efekty specjalne zdobył w tym roku film "Księga Dżunglii". Okazuje się, że przy jego produkcjj pracowali Polacy, a wśród nich nasz rozmówca - Jacek Pilarski. Gratulacje!

  Polscy przestępcy rozdają sobie Oscary! Czy - tak jak światowej sławy filmowcy - organizują sobie przy tym oficjalną galę? Zobaczcie, jak zachowują się złodzieje, którzy powinni dostać anty-Oscary ;)

  Magda Mołek: "Pełna sala, cudowne reakcje publiczności (...) Nagroda Berlinale nie jest tylko nagrodą od środowiska, jest nagrodą dla naprawdę dobrego filmu, mądrego, dowcipnego, pokazującego przyrodę w nieprawdopodobny sposób. "Pokot" Agnieszki Holland absolutnie porwał moje serce". Kinga Burzyńska zabrała widzów Dzień Dobry TVN do Międzygórza, czyli miejsca "gdzie ten film powstawał", na spotkanie z Agnieszką Holland, Olgą Tokarczuk i Agnieszką Mandat. Jak odebrana została przyjęta wczorajsza premiera "Pokotu"?

  Film "Pokot" Agnieszki Holland zdobył nagrodę "Srebrnego Niedźwiedzia" na festiwalu filmowym w Berlinie. Zamierzacie się wybrać na ten film do kina? Polska, galowa premiera już jutro!

  Dziś najważniejszy dla nas dzień na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie - Berlinale. Już o 16.00 odbędzie się premiera filmu "Pokot" Agnieszki Holland. Mateusz Hładki spotkał się z odtwórczynią głównej roli Agnieszką Mandat, grającym jej przyjaciela - Wiktorem Zborowskim i filmowym, czarnym charakterem - Borysem Szycem. Czy "Pokot" ma szanse na główną nagrodę festiwalu? Trzymamy kciuki!

  W 2017 roku po raz szósty wręczone zostaną Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. O tegorocznej edycji rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Przewodniczącym Kapituły Wojciechem Kostrzewą i laureat pierwszej edycji Biznesowych Oscarów Adamem Kicińskim. Jak można zgłosić swoich kandydatów? Czy można zgłosić własną firmę? W jakich kategoriach zostaną rozdane nagrody? Czym charakteryzują się młodzi polscy biznesmeni?

  Gość Dzień Dobry TVN Agustin Egurrola kolejny raz nominowany jest do Telekamery. W kategorii "Juror" o zwycięstwo powalczy z Baronem i Tomsonem, Edytą Górniak, Ewą Wachowicz i Małgorzatą Walewską. Co powiedział o swojej pracy w programie Mam Talent? Czym dla niego jest Order Uśmiechu, który otrzymał w czerwcu ubiegłego roku? Czy jest szczęśliwym człowiekiem? Agustin powiedział również o swojej kobiecie życia.

  W 2017 r. Paszporty Polityki przyznano po raz dwudziesty czwarty. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy tegorocznych zwycięzców: Natalię Fiedorczuk-Cieślak, Marzenę Diakun, Daniela Rycharskiego i Wacława Zimpela. W jakich kategoriach wygrali? Czym dla laureatów jest ta nagroda? Obok nich usiadł redaktor naczelny tygodnika "Polityka" Jerzy Baczyński. Zapytaliśmy go, co wyróżniało zwycięzców od innych nominowanych do nagrody.

  Paszporty Polityki rozdawane są od 1993 roku. Jak zmieniała się sztuka na przestrzeni lat? Czy laureaci i ich sztuka odzwierciedlają to co nas otacza? Co nowego pojawiło się w tej edycji Paszportów? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: dziennikarkę Grażynę Torbicką i redaktora naczelnego Polityki Jerzego Baczyńskiego. Zdradzili, kto wygra?

  Małgorzata Kożuchowska otrzymała Różę Gali w kategorii "Teatr". W swoim przemówieniu nawiązała również do przyjęcia z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy Orderu Polonia Restituta, które wywołało falę "hejtu". W studiu Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska skomentowała wypowiedź aktorki.

  Piotr Kraśko dołączył do ekipy Dzień Dobry TVN zaledwie kilka miesięcy temu, a już otrzymał nagrodę "za nadanie nowej jakości dziennikarstwu w telewizji śniadaniowej". Został tegorocznym zwycięzcą "Róży Gali" w kategorii Media. Jak Piotr Kraśko zareagował na tę nagrodę? Komu za nią podziękował? I co sprawia mu największą "frajdę" w prowadzeniu programu Dzień Dobry TVN? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska, która zapytała też Piotra o to, czy wziąłby udział w programie reality show?

  Dziś wieczorem poznamy pierwszego w historii laureata międzynarodowej nagrody Veritatis Splendor - małopolskiego "Nobla", który jest przyznawany osobom poświęcającym swoje życie walce ze stereotypami kulturowymi, społecznymi, a swoją otwartością na drugiego człowieka mogą stanowić wzór dla innych. Laureat otrzyma srebrną gałązkę oliwną oraz nagrodę w wysokości 100 tysięcy dolarów. O nagrodach opowiedzieli nam: ks. Kazimierz Sowa i Leszek Zegzda.

  Na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymała nagrodę za główną rolę kobiecą w filmie "Ostatnia rodzina". Choć w swoim dorobku ma wiele ciekawych ról, to właśnie kreacja Zofii Beksińskiej przyniosła jej prawdziwą eksplozję popularności. Jak Aleksandra Konieczna czuje się jako "wielkie aktorskie odkrycie ostatnich miesięcy"? Czy w jej domu rozdzwoniły się telefony z propozycjami kolejnych ról.

  W kinach można zobaczyć film „Ostatnia rodzina”, w którym zagrał Andrzej Seweryn. Wcielił się w postać Zdzisława Beksińskiego. Za swoją rolę otrzymał nagrodę na 41. festiwalu filmowym w Gdyni. Aktora gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Jak ważna była to dla niego rola? Jak wygląda jego życie w Polsce? Czy jest tu szczęśliwy?

  Order Uśmiechu to międzynarodowe odznaczenie nadawane za działania przynoszące dzieciom radość. Właśnie do szacownego grona laureatów dołączył Agustin Egurrola. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby powiedział o swoich wrażeniach związanych z tym wyróżnieniem. Za co Agustin otrzymał Order Uśmiechu? Co ta nagroda oznacza dla niego? Gratulujemy Agustinowi tego wyróżnienia! :)

  Po informacji, że Antek Królikowski wygrał Agenta Gwiazdy dzięki sojuszowi z Macademian Girl w internecie pojawiły się głosy, że powinien podzielić się nagrodą z Tamarą. Co o tych kontrowersjach wokół finału myśli blogerka modowa? Rozmawiała z nią dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.