książka

  książka

  Dla miłośnika książek zdecydowanie najważniejsza jest zawarta w nich treść. Jednak duże znaczenie ma również okładka, która może skutecznie zachęcić do przeczytania dzieła. Przygotowaniem okładki zajmuje się właśnie introligator. Elegancka oprawa książki niewątpliwie stanowi atut danej publikacji.

  Szamani i przeprowadzane przez nich rytuały fascynują wiele osób. Do tego grona zalicza się Jacek Hugo-Bader, który po długiej reporterskiej przymiarce wydał książkę opowiadającą o szeroko pojętym szamanizmie na terenie byłego Związku Radzieckiego. O zbieraniu materiałów do niej i niezwykłych spotkaniach opowiedział w Dzień Dobry TVN. Obejrzyjcie również historię Ixk’at Chavez, przewodniczki duchowej Majów.

  "Nadzieja" to charytatywna akcja z udziałem polskich pisarzy, reporterów i poetów. W jej ramach ukazała się książka o tym samym tytule. Dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie ośrodków pomocy. - Dostaliśmy od wydawcy jedno zadanie - napisać teksty, które będą krzepiące, które trafią do czytelników i dodadzą nam otuchy - powiedziała w Dzień Dobry TVN pisarka Joanna Gierak-Onoszko.

  Początek grudnia to pora, kiedy myślimy o prezentach mikołajkowych. 6 grudnia zbliża się wielkimi krokami, czasu na wybranie podarunków dla najbliższych zostało coraz mniej. Tradycyjnie jednym z najczęściej kupowanych upominków jest książka. Pandemia nie sprzyja jednak wielogodzinnym wędrówkom po sklepach w poszukiwaniu idealnego tytułu. Jeśli nie chcecie wychodzić z domu, pomocna okaże się akcja "Książka na telefon".

  Bohaterka książki "Cyrkówka Marianna" zapisała się w historii jako osoba niosąca ludziom radość. Tuż po II wojnie światowej wyruszyła w 23-letnią podróż w Polskę wraz cyrkiem, który tworzyła z mężem. Wszystko po to, by zarażać ludzi uśmiechem. Anna Fryczkowska w Dzień Dobry TVN opowiedziała o życiu Marianny Razik i o kulisach pracy nad swoją książką.

  Katarzyna Puzyńska kiedyś wykładała psychologię, dziś jest jedną z najpoczytniejszych autorek kryminałów w Polsce. Prawa do tłumaczenia jej książek sprzedano już w 25 krajach. Zasłynęła sagą o policjantach, której akcja rozgrywa się w Brodnicy i fikcyjnym Lipowie, mającym swój odpowiednik w prowadzimy Pokrzydowie. Skąd autorka czerpie inspiracje i gdzie odnalazła swój azyl?

  Kim są współczesne cyborgi? Postaciami z literatury i kina SF? Jak się okazuje, tajemniczy przedstawiciele żyją wśród nas. Fundują sobie dodatkowe zmysły i próbują wygrać z ludzkimi słabościami, korzystając z osiągnięć techniki czy genetyki. O tym, co ich wyróżnia opowiedziała nam Magda Gacyk, dziennikarka, autorka książki "Zabawy w Boga. Ludzie o magnetycznych palcach".

  Od 40 lat na scenie, w tym roku świętowała 65. urodziny. Ikona polskiej muzyki, dzięki której w szarych czasach PRL-u publiczność poczuła powiew kolorowego, zachodniego świata. Piosenkarka zrewolucjonizowała sceniczne stroje i wprowadziła nowe trendy w życie codzienne. O tym, "czego dziś chce", Izabela Trojanowska mówiła w Dzień Dobry TVN.

  15 października ukazała się książka Doroty Pawlak "599 i Pestka. Miłość cichociemnego i żołnierki Andersa", w której autorka opowiada historię miłości swojej cioci i wujka w czasie drugiej wojny światowej, ale też opisuje codzienne życie żołnierzy jednostki elitarnej. My z dziennikarką rozmawialiśmy o procesie twórczym, zbieraniu materiałów i najbardziej wzruszających momentach.