Stefan Friedmann o początkach kariery. "Niewypał w zawodzie ministranta może na tym zaważył..."

Autor:
Oskar
Netkowski
Stefan Friedmann o 70 latach swojego dzieciństwa
Stefan Friedmann o 70 latach swojego dzieciństwa Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

17 maja ukazała się "niebiografia" Stefana Friedmanna: "70 lat mojego dzieciństwa, czyli niech pan powie coś wesołego". Autor spisał swoje wspomnienia i ważne wydarzenia zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. W Dzień Dobry TVN opowiedział o kulisach powstawania książki.

Stefan Friedmann i jego książka

Stefan Friedmann urodził się w 1941 roku. Ojciec aktora, Marian Friedmann, także był aktorem, a mama – Halina, legendarną suflerką w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.  Rodzice słynęli z poczucia humoru, a on dostał to w genach.

- Niektóre żarty kończą się smutno. To egzamin z życia. (...) Trochę chowam się za tym "dzieciakiem". Zacząłem taki być nie po kolei, dlatego moje wspomnienia też są nie po kolei, dlatego są łatwiejsze do czytania i poznania. Było takie powiedzenie nawet, że jak coś mi się powiedziało, to ktoś mówił: oj, Friedmann, pan to ma nie po kolei - mówił Stefan Friedmann.

Stefan Friedmann nie miał zostać aktorem?

Babcia aktora chciała, żeby został księdzem. On sam jednak długo błądził, zanim znalazł się we właściwym miejscu.

- Niewypał w zawodzie ministranta może na tym zaważył... Kiedy wyleciałem spod skrzydeł mojej babci, która kierowała mnie do kościoła, trafiłem w towarzystwo moich rodziców. Nie znałem później innego zawodu, niż aktor

- Mój ojciec Marian nie chciał nigdy być sobą, chował się za charakteryzacją i uchodził właśnie za mistrza charakteryzacji. Są zdjęcia jak się charakteryzował na dużo starszego, chował się za takie role - dodał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości