Celine Dion nie przyjedzie do Polski. Ciężka choroba przerwała trasę koncertową

Autor:
Oskar
Netkowski
Gwiazdy kochają, gdy z nimi tańczy
Gwiazdy kochają, gdy z nimi tańczyDzień Dobry TVN
wideo 2/19

To już niestety pewne. Po kilku latach przekładania koncertów i zmian dat występów w Łodzi i Krakowie, Celine Dion ostatecznie odwołuje wszystkie show. 46 koncertów zaplanowanych w ramach trasy koncertowej Courage World Tour, nie odbędzie się. Wokalistka wydała oświadczenie.

Celine Dion - na co choruje?

Celine Dion kilka lat temu pożegnała ukochanego męża, a później brata. Gwiazda podupadła na zdrowiu psychicznym, a kiedy wróciła na scenę po dłuższej przerwie, okazało się, że fizycznie także nie czuje się dobrze. Zdiagnozowano u niej rzadką chorobę.

Artystka cierpi na schorzenie neurologiczne, nazywane zespołem sztywnego człowieka, określane także zespołem Moerscha-Woltmanna. Choruje na nie milion ludzi na świecie. W 2022 roku gwiazda kilkukrotnie musiała odwołać zaplanowane koncerty. Jak sytuacja ma się dzisiaj?

Celine Dion - czy koncerty w Łodzi i Krakowie się odbędą?

Celine Dion wyruszyła w Courage World Tour w 2019 roku. Trasa koncertowa ze względu na stan zdrowia artystki i pandemię COVID-19 okazała się wyjątkowo feralna. Ostatecznie po tym, jak gwiazda kilkukrotnie zmieniała daty występów, odwołuje wszystkie koncerty. Celine Dion miała wystąpić w Łodzi (8 marca 2024) i Krakowie (10 marca 2024).

- Bardzo mi przykro, że po raz kolejny was rozczarowuję. Pracuję naprawdę ciężko, aby odzyskać siły, ale koncertowanie może być bardzo trudne, nawet gdy jesteś w 100 proc. sprawny. To nie fair wobec was, że ciągle przekładamy występy i chociaż łamie mi to serce, najlepiej będzie, jeśli odwołamy wszystko teraz, dopóki nie będę naprawdę gotowa, by wrócić na scenę. Chcę, żebyście wszyscy wiedzieli, że się nie poddaję i nie mogę się doczekać, kiedy znów was zobaczę! - Celine - czytamy.

Celine Dion - ile ma lat?

Céline Dion urodziła się 30 marca 1968 roku w Charlemagne, w kanadyjskiej prowincji Quebec. Pierwszy album Céline pt. "La voix du bon Dieu" ukazał się w 1981 roku.

Światową sławę przyniosła jej Eurowizja w 1988 roku. Céline Dion, reprezentując w konkursie Szwajcarię, wystąpiła w Dublinie z utworem "Ne partez pas sans moi" i zajęła pierwsze miejsce. W ciągu wieloletniej kariery trzymała aż pięć nagród Grammy. Dzisiaj kariera artystki zwalnia. Ze względów zdrowotnych, 55-latka przerwała występy. Czy wróci jeszcze na scenę? Trzymamy mocno kciuki!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: WireImage/Getty Images

Pozostałe wiadomości