Choć wybrał sobie pseudonim, który u wielu osób budzi niechęć, z roku na rok zdobywa coraz więcej fanów.
Jamie Simoson na zawsze zapamięta ten dzień. Mama 3-latka wraz z synkiem wybrała się na garden party do sąsiadów. Gdy chłopiec wyszedł z basenu, kobieta na jego ramieniu zauważyła "czarną kropkę". Jak się okazało, to był dopiero początek wielkiej katastrofy. Wkrótce Johnny trafił do szpitala, gdzie walczył o życie.
Niestety wśród nas są osoby, którym trudno jest czerpać radość z odpoczynku na łonie natury.
Wszelkie wątpliwości na ten temat rozwiał w studiu Dzień Dobry TVN dr n. med. Piotr Kajfasz.
Kleszcz gołębi to inaczej obrzeżek. Może być równie niebezpieczny co zwykły kleszcz. Ostrzega przed nim nawet Sanepid. Sprawdź, w jaki sposób można się przed nim chronić i co może powodować jego ugryzienie.
Kleszcz to mały, pasożytniczy pajęczak. Żywi się krwią i atakuje zarówno ludzi, jak i zwierzęta. Przenosi wiele groźnych chorób, które mogą zakończyć się nawet śmiercią. Jak w takim razie bronić się przed kleszczami? Czy opryski są dobrym pomysłem? Jak go usunąć?
W internecie działa na bieżąco aktualizowana, interaktywna mapa, na której możemy zobaczyć, gdzie w Polsce jest najwięcej kleszczy. Mapa edytowana jest przez samych użytkowników, którzy zaznaczają na niej miejsca, w których natknęli się na kleszcza. Gdzie tych pajęczaków jest najwięcej?
Czym jest wirus Heartland?
Sanepid ostrzega przed tegoroczną plagą kleszczy. Jest to spowodowane ociepleniem klimatu. Lawinowo też rośnie liczba zachorowań na boreliozę. Jakie są pierwsze objawy tej groźnej choroby? W jaki sposób można uchronić się przed ugryzieniem kleszcza? Co zrobić, gdy kleszcz już nas ukąsi? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: dr Paweł Grzesiowski i Marcin Surowiec, instruktor survivalu.
Ta choroba może nie dawać żadnych objawów przez długi czas. Wywoływana przez bakterie, które przenoszą kleszcze. Do czego może doprowadzić nieleczona borelioza? Czy może doprowadzić do śmierci? Jakie obszary naszego ciała lubią kleszcze? Czy możemy już mówić o epidemii tej choroby? O tym w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Janem Stradowskim, dziennikarzem naukowym i szefem działu nauki magazynu „Focus”, który z wykształcenia jest lekarzem medycyny.
Kleszcze występują głównie w lasach liściastych, ukrywają się w wysokich trawach, na gałęziach drzew i w zaroślach! Liczba zachorowań na boreliozę wzrosła, w tym roku, o 30%! Jak zminimalizować ryzyko zachorowania? Jak usunąć kleszcza i dlaczego nie można go stresować opowiedziała w studiu Dzień Dobry Wakacje dr Aleksandra Gliniewicz z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.
Ukąszenia kleszczy są niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. Wiemy, że przenoszą one boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu, ale zapewne niewiele osób słyszało, że kleszcze roznoszą również bakterię, która może spowodować zakrzep krwi w kończynach, a nawet w głowie. Czy choroby wywołane tą bakterią często występują w Europie? Co robić, kiedy ugryzie kleszcz? Czy aparaty na kleszcze są skuteczne? Zapytaliśmy o to dr Piotra Gryglasa.
Borelioza to bardzo podstępna choroba do tego stopnia, że lekarze mają problem z jej zdiagnozowaniem. Gościem Dzień Dobry TVN w "Zielonych drzwiach" była Liliana Frankowska, prezes Stowarzyszania Chorych na Boreliozę. Jakie są objawy boreliozy? Jak skutecznie leczyć boreliozę?