hałas

  hałas

  Przeprowadzka miała być dla tej rodziny początkiem nowego życia. Ucieczka od hałaśliwych, imprezujących sąsiadów w spokojne, ciche miejsce. Wszystko wydawało się piękne do momentu, w którym dziecko pary nie zaczęło przeszkadzać sąsiadom. Z tego powodu pewnego dnia otrzymali anonimowy list od jednego z nich. Myśleli, że to list powitalny, lecz po jego przeczytaniu, byli zdruzgotani.

  Kłopoty z zasypianiem, bóle głowy, brak skupienia - wszystkie te problemy mogą być spowodowane nadmiernym hałasem. Choć ludzie w dużych aglomeracjach są bardziej narażeni, badania wykazały, że i w niewielkich miejscowościach istnieją miejsca, w których decybele przekraczają normę. Jak to wpływa na nasze zdrowie?

  Z jakim poziomem hałasu mamy do czynienia na co dzień na ulicy, w domu, czy w szkole oraz jaki ma to wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, sprawdził Michał Piróg. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli natomiast polscy wynalazcy Paweł Modrzyński i Michał Zientek, twórcy materiału redukującego hałas, dzięki któremu nasze otoczenie może stać się znacznie cichsze.

  20 lat temu, żeby pokazać swój status majątkowy trzeba było mieć skórę, furę i komórę. I oczywiście głośno przez nią rozmawiać, aby wszyscy słyszeli. Dziś telefon komórkowy to norma. Jednak nawyki Polaków się nie zmieniły. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer sprawdzał poziom hałasu telekomunikacyjnego. :-)

  Trzy koleżanki otworzyły kawiarenkę z salą zabaw dla dzieci na warszawskim Gocławiu. Ta kawiarenka przeszkadza jednak sąsiadom, którzy protestują i walczą o prawo do ciszy i spokoju.