Jak się okazało, udział bierze w nim wiele dzieci.
W Bangladeszu jest tysiące fabryk, w których pracują nieletni. Często za niecałe 4 złote tygodniowo. Kilka z nich odwiedziła autorka cyklu "Dzieci świata" Marzena Figiel-Strzała, by sprawdzić, czy coś się zmieniło po katastrofie w Rana Plaza, podczas której zginęło wielu nieletnich pracowników.
Bangladesz jest niewielkim państwem zamieszkiwanym przez ponad 160 milionów osób, co czyni je 8. najbardziej zaludnionym krajem na świecie. Flaga Bangladeszu przedstawia czerwone koło, które jest symbolem walki o niepodległość, umieszczone na zielonym tle. Stolicą i zarazem największym miastem jest Dhaka. Zamieszkuje ją około 17 milionów osób. Dhaka jest jednocześnie akademicką stolicą kraju. Mieszczą się tam również największe ośrodki przemysłu metalurgicznego, odzieżowego oraz spożywczego.
Dhaka to tętniąca życiem stolica Bangladeszu, w której turyści mogą wybrać się w niezapomnianą podróż po orientalnych smakach, zapachach i niecodziennych widokach. Dhaka jest miastem kontrastów, wielu kultur, religii i obyczajów. Dlaczego warto tam pojechać? Sprawdź niezbędnik turysty po kolorowym mieście Bangladeszu. Co zjeść, co warto zobaczyć i czym się poruszać?
W czwartym odcinku dwunastego sezonu "Kobiety na krańcu świata" Martyna Wojciechowska udała się do jednego z najbiedniejszych krajów świata. W Bangladeszu aż 20 proc. społeczeństwa żyje poniżej progu ubóstwa. Mieszkańcy nie mają dostępu do podstawowych udogodnień, m.in. szkół. Jak sobie z tym radzą?
Mikołaj Rey spotkał się z Nowshadem Hossainem Babu, który z Bangladeszu do Polski przyjechał na studia. Po zdobyciu tytułu został w kraju i dziś jest reprezentantem Polski w krykiecie. Co razem ugotowali? Zobaczcie!
Do roku 2013 roku, kiedy to zawalił się budynek Rana Plaza, w którym mieściły się fabryki szyjące ubrania dla zachodnich firm, mało kto wiedział, w jak złych warunkach pracują osoby tam zatrudnione. Gość Dzień Dobry TVN dziennikarz Marek Rabij pojechał do Indii, aby przekonać się na własne oczy, jak żyją pracownicy tamtejszej branży odzieżowej. O swoich spostrzeżeniach powiedział w naszym studiu. Zobaczcie, za co właściwie płacimy, kto na tym traci, a kto zyskuje.
"Wyprodukowane przez dzieci koszulki średnio, w sieciówkach, kosztują około 70 złotych, a dziecko dostaje za taką koszulkę mniej więcej 30 groszy (...) dzieci nie mogą przestać pracować ale mogą się uczyć!" Dominika Kulczyk wybrała się, z kamerą "Efektu Domina", do Bangladeszu, gdzie dzieci traktowane są jako tania siła robocza. Jak można im pomóc czy istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu?
Jak wychowuje się dzieci w Bangladeszu? Co w Bangladeszu myślą o europejskich matkach? Czy dogadują się z teściami? Jak wyglądają relacje miedzy rodzeństwem w Bangladeszu? Zobaczcie kolejny odcinek "Rodziny dookoła świata".