Pracownicy polskiej stacji badawczej na jednej z wysp Arktyki przeżyli coś niesamowitego. Bliskie spotkanie z niedźwiedziami polarnymi było wspaniałym doświadczeniem, ale także pełnym grozy.
Paulina Krupińska-Karpiel przyznała, że była niewolniczką tej liczby.
"Aby wykorzystać efekt lawiny".
Sprawdź, na czym polega.
Kto by nie chciał przenieść się w czasy prehistoryczne, gdzie prym wiodły dinozaury?
Zobaczyć jak to było, kiedy ziemia była zieloną puszczą zamieszkałą przez ciekawe okazy. Z okazji światowego dnia dinozaurów Bartek Jędrzejak odwiedził miejsce w Polsce, gdzie znaleziono szczątki dinozaurów z samego początku ich panowania na ziemi. Dokąd się wybrał i co tam zobaczył?
Benedykt Dybowski – doktor medycyny i biologii za działalność polityczną w powstaniu styczniowym został zesłany na Syberię, gdzie przez wiele lat badał ludzi, zwierzęta i rośliny. Choć zmarł przeszło 90 lat temu, do dziś uznawany jest za jednego z najsłynniejszych podróżników i odkrywców Bajkału i Syberii na świecie.
Najpierw śmieszą, a potem skłaniają do myślenia oraz nie mogą lub nie powinny być powtarzane. Takie właśnie prace naukowe i odkrycia zasługują na Ig Noble, czyli humorystyczne odpowiedniki Nagród Nobla. W tym roku uznanie jurorów przykuły poważne opracowania na temat brwi celebrytów, wibrujących dżdżownic i aligatora, który ryczy jak dinozaur. Wśród uhonorowanych Ig Noblem naukowców znalazła się badaczka z Polski.
Badacze okresu średniowiecza spierają się na temat pochodzenia Mieszka I. Niektórzy z nich twierdzą, że polski książę był Wikingiem. A co o tym myśli gość Dzień Dobry TVN Jan Wróbel? Czy potrafił rozstrzygnąć ten spór? Czy jego słowa wywołają zamieszanie w Polsce? Dowiemy się wkrótce ;)