Kindermafia, tak o sobie mówi grupka nastolatek z Poznania, które zastraszają i biją swoich rówieśników.
Agnieszka i Elias Våhlund napisali serię książek o Lisie, która pada ofiarą przemocy w nowej szkole. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o kulisach powstania "Podręcznika dla superbohaterów".
Sprawą zajmie się Prokuratura Rejonowa na Ochocie.
Rodzice kilkudziesięciu uczniów jednej z podstawówek w Białymstoku postanowili zaprotestować, ponieważ od kilku lat, w jednej z klas, dzieci są ofiarami agresji. W ramach strajku nie pozwolili swoim pociechom uczęszczać do szkoły w trosce o ich bezpieczeństwo. - To nasze wołanie o pomoc, boimy się najgorszego - powiedziała jedna z mam.
Uczniowie jednej z podstawówek w Goślinowie boją się przychodzić do szkoły. Powodem jest ich siedmioletni kolega, który terroryzuje całą klasę. Chłopiec jest na tyle niebezpieczny, że jego ostatni wybryk skończył się wezwaniem policji.
"Ważne jest akceptowanie przez grupę".
Zjawisko przemocy w szkole obejmuje agresywne zachowania uczniów zarówno wobec kolegów, jak również nauczycieli. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psycholog dziecięcą Justynę Korzeniewską, aby zapytać, jak powinni zachować się rodzice, kiedy ich dziecko stało się ofiarą agresora szkolnego. Obok niej usiadła na naszej kanapie Karolina Bourgeon-Zielińska - mama dziecka, które doświadczyło przemocy. Opowiedziała nam, w jak przykry sposób był traktowany przez rówieśników jej syn.
Rusza kampania Powiedzmy STOP szkolnej agresji, której celem jest nagłośnienie problemu przemocy rówieśniczej oraz zmiana postaw młodzieży. Jej inicjatorem jest Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o szczegóły tej akcji. Jak - według niego - należy reagować na przemoc w szkole? Naszym gościem była również sędzia i społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka Anna Maria Wesołowska. Dlaczego dzieci stają się agresywne? Jaka sankcja karna grozi agresorowi?