Związki i seks

Na czym polega miłość grecka? Porady, informacje.

Związki i seks

Aktualizacja:
Para, która się kocha

Miłość po grecku, czyli inaczej seks analny, polega na stymulacji odbytu partnera lub partnerki. Sprawdź, czy miłość grecka jest przyjemna dla mężczyzn i dla kobiet oraz na czym polega.

Miłość grecką mogą uprawiać zarówno pary heteroseksualne, jak i homoseksualne – zarówno kobiety, jak i mężczyźni. U mężczyzn miłość grecka łączy się z masażem prostaty i zwiększeniem doznań seksualnych oraz korzyści zdrowotnych. U kobiet nie ma wpływu na zdrowie, a jedynie na przyjemność płynącą z seksu. Miłość grecka jest podstawową formą seksu wśród homoseksualnych mężczyzn. Może wywołać orgazm zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Miłość grecka – na czym polega?

Co to jest miłość grecka ? To drażnienie lub penetracja odbytu partnera lub partnerki. Można to robić za pomocą penisa, palca, języka (stosunek oralno-analny) lub zabawek erotycznych takich jak dildo, wibrator lub zatyczka doodbytnicza.

Miłość po grecku może sama w sobie być sposobem na osiągnięcie orgazmu lub być urozmaiceniem innych zachowań seksualnych.

Miłość po grecku a zdrowie panów

Badania wykazują, że miłość grecka dla mężczyzn jest korzystna dla zdrowia. Stymulacja okolic odbytu to po prostu masaż prostaty. Trzeba mieć jednak na uwadze, by nie robić niczego zbyt gwałtownie i obserwować, jakie są reakcje partnera. Jeśli pojawia się ból czy dyskomfort, stymulację najlepiej przerwać.

Masaż prostaty wykonuje się na dwa sposoby:

· niezbyt głęboki masaż wewnętrzny górnej części odbytnicy np. palcem,

· masaż zewnętrzny odcinka między moszną a odbytem.

To właśnie okolice odbytu są nazywane męskim punktem G. Oczywiście to, czy mężczyźnie odpowiada taka forma pieszczot, jest sprawą całkowicie indywidualną i nie ma związku z orientacją seksualną.

Miłość grecka – porady

Aby miłość grecka była bezpieczna, należy pamiętać o zasadach higieny i bezpieczeństwa.

· Przed podjęciem decyzji o wypróbowaniu miłości greckiej należy to przedyskutować z partnerem lub partnerką. Najlepiej nie naciskać, bo ta forma seksu nie wszystkim odpowiada.

· Podczas miłości greckiej należy używać prezerwatywy, ponieważ podczas takiego stosunku można zarazić się chorobami przenoszonymi drogą płciową, w tym wirusem HIV.

· Jeśli planujemy używać do miłości greckiej gadżetów, upewnijmy się, że są odpowiednie do stymulacji odbytu. W sex-shopach znajdziemy odpowiedniej wielkości i kształtu dilda i wibratory. Nie wykorzystujmy przedmiotów do tego nieprzeznaczonych, szczególnie dużych, twardych, o nieodpowiednim kształcie!

· Bakterie znajdujące się w odbycie nie powinny przenosić się na pochwę czy usta, ponieważ mogą wywołać tam infekcje. Zapobiegamy tego typu problemom za pomocą prezerwatyw i zwiększonej higieny. Przed stosunkiem analnym można zrobić lewatywę, choć nie jest ona niezbędna. Jeśli chodzi o resztki kału, bakterie nie mogą znaleźć się tam, gdzie dochodzi do penetracji. Właściwa higiena i prawidłowo działający układ pokarmowy będą tego gwarancją, kał w odbytnicy pojawia się bowiem dopiero wtedy, kiedy czujemy potrzebę wypróżnienia przed defekacją.

· Nigdy nie penetrujemy odbytu bez użycia środków zmniejszających tarcie! O ile pochwa podczas stosunku sama się nawilży, to w przypadku odbytu nie ma takiej szansy. W sex-shopach znajdziemy specjalne żele nawilżające do miłości greckiej . Można, a nawet trzeba, stosować je w dużych ilościach przed i w trakcie stosunku. Nabłonek odbytu jest delikatny i w skutek penetracji bez poślizgu może popękać. A to z kolei wywoła dyskomfort lub niekiedy infekcje.

· Jeśli do miłości greckiej używamy palca, warto założyć na niego prezerwatywę. Nie tylko ze względów higienicznych, ale i po to, aby ochronić odbytnicę przez paznokciami. Nawet krótkie mogą uszkodzić delikatny nabłonek i wywołać ból.

· Jeśli okolice gruczołu krokowego są podczas miłości greckiej bolesne u mężczyzny, trzeba przerwać pieszczoty. Może to oznaczać stan zapalny, który trzeba skonsultować z lekarzem.

· Żylaki odbytu i stany zapalne tej okolicy są przeciwwskazaniem do miłości greckiej.

Różne kraje, różne miłości – miłość hiszpańska, grecka, francuska, włoska, turecka...

Istnieją także inne rodzaje seksu:

· miłość hiszpańska – stosunek międzypiersiowy;

· miłość francuska – stymulacja narządów płciowych ustami i językiem, dzieli się na fellatio (kiedy pieszczony jest mężczyzna) i cunnilingus (kiedy pieszczona jest kobieta);

· miłość włoska – stymulacja penisa za pomocą pachy partnera lub partnerki;

· miłość turecka – równoczesne masturbowanie się partnerów na swoich oczach.

Oczywiście nazwy te niewiele mówią o tym, jaki rodzaj seksu uprawiają poszczególne narodowości. Nie do końca wiadomo, skąd się wzięło takie, a nie inne nazewnictwo.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości