Gdzie znajduje się męski punkt G i jak go stymulować?

Aktualizacja:

Męski punkt G to bardzo wrażliwe miejsce, którego stymulacja może doprowadzić do orgazmu. Warto wiedzieć, gdzie się znajduje i co zrobić, aby było jeszcze przyjemniej w łóżku.

Ze względu na budowę narządów płciowych, męski punkt G różni się od kobiecego. Czasem niewiedza partnerów może oznaczać, że tracą wiele dodatkowych źródeł przyjemności. Gdzie jest męski punkt G i jak go stymulować?

Męski punkt G - gdzie jest i jak wygląda?

Punkt G to bardzo wrażliwe miejsce nie tylko u kobiet, ale także u mężczyzn. Jest to strefa erogenna, której stymulacja może przynieść ogromną przyjemność. Funkcje tego miejsca są zróżnicowane ze względu na płeć. U kobiet jest to po prostu strefa do pieszczenia, której pobudzanie prowadzi prosto do rozkosznego orgazmu. Z kolei męski punkt G to nic innego, jak prostata, czyli gruczoł krokowy. Znajduje się on w odbycie, w okolicy miednicy mniejszej, tuż pod pęcherzem moczowym, około 6 centymetrów od wejścia. Jest częścią męskiego układu moczowo-płciowego. Kształtem przypomina spłaszczony stożek, a wielkością orzech włoski lub małą śliwkę. Męski punkt G ma około dwóch i pół centymetra wysokości oraz cztery centymetry szerokości, a jego masa to około 20 gram. Z wiekiem prostata powiększa się, a jej rozmiar jest idealny w wieku trzydziestu lat.
Prostata pełni bardzo ważną funkcję w ciele mężczyzny. To właśnie ona produkuje płyn, w którym są plemniki. Kiedy występuje przerost prostaty, mogą wystąpić problemy z oddawaniem moczu, dlatego pobudzanie męskiego punktu G należy robić ostrożnie i delikatnie.

Męski punkt G - jak znaleźć?

Jeśli nie wiesz, jak znaleźć męski punkt G , możesz to sprawdzić podczas erotycznych igraszek. Warto robić to delikatnie. Wyczujesz go palcami, które najpierw należy zwilżyć lubrykantem (np. wazeliną). Jest to bardzo ważne, ponieważ męski punkt G nie nawilża się samodzielnie. Palec wskazujący oraz środkowy należy wsunąć do odbytu na głębokość około sześciu do ośmiu centymetrów. Teraz delikatnie poruszać palcami, aby wyczuć lekkie zgrubienie - to jest właśnie to miejsce.
O znalezieniu męskiego punktu G warto najpierw porozmawiać z partnerem. Nie każdy będzie chciał tak dogłębnej penetracji, dla niektórych może to się okazać wręcz niekomfortowe. Warto jednak spróbować, bo taka wiedza może doprowadzić do nowych pieszczot w życiu erotycznym. Mężczyźni czasem poprzez stymulację męskiego punktu G osiągają orgazm i ogromną przyjemność.

Męski punkt G - stymulacja przez kobietę

Jeśli już wiesz, gdzie znajduje się intymna strefa erogenna u mężczyzny , warto wiedzieć, jak stymulować męski punkt G. Najlepiej robić to palcami lub gadżetami erotycznymi. Wskażemy kilka propozycji.
Warto wykonać masaż męskiego punktu G . Tutaj natomiast trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przed przystąpieniem do pieszczot można wykonać lewatywę. Kobieta powinna także (ze względów zdrowotnych) zaopatrzyć się w jednorazowe rękawiczki. Nie należy jednak tego traktować jak wizytę u specjalisty, dlatego zanim nastąpi masaż punktu, trzeba rozluźnić mięśnie. Rozpocznijcie od długiej gry wstępnej, gorącej kąpieli lub pieszczot innych stref erogennych u mężczyzny. Wtedy stymulacja męskiego punktu G okaże się przyjemnym bodźcem seksualnym i jest większa szansa na uzyskanie orgazmu.
Stymulacja męskiego punktu G gadżetami erotycznymi to kolejna możliwość. Odpowiednie dodatki zakupione w sklepie erotycznym mogą okazać się punktem nowych uniesień w sypialni.

Stymulacja męskiego punktu G a znaczenie zdrowotne

Stymulacja męskiego punktu G ma ogromne znaczenie prozdrowotne . Z wiekiem prostata się rozrasta ze względu na zalegający w niej ejakulat. Wtedy należy wykonać zabieg, który nie do końca jest przyjemny dla dojrzałych mężczyzn.
Dzięki penetracjom, masażowi i pieszczeniu męskiego punktu G ryzyko przerostu i nowotworu prostaty zmniejsza się. Można więc powiedzieć, że jest to skuteczna profilaktyka.

A gdzie kobieta ma punkt G?

U kobiet sprawa wygląda nieco inaczej. Punkt G, w zależności od budowy ciała płci pięknej, znajduje się wewnątrz pochwy. Strefa ma około półtora centymetra i podczas podniecenia zaczyna pulsować, co daje jeszcze więcej przyjemności podczas aktów seksualnych. Mężczyzna może znaleźć punkt G w okolicy pięciu centymetrów od wejścia do pochwy dwoma zwilżonymi palcami. Gładzenie po ściance sprawi wiele przyjemności kobiecie i może doprowadzić do szybkiego orgazmu.
Punkt G u kobet stymuluje się w inny sposób niż u mężczyzn i właściwie wykonuje się to za każdym razem, kiedy uprawia się seks. Istnieją jednak pozycje seksualne, które mogą pomóc w stymulacji punktu G u kobiet. To takie, które pozwalają na pełne wejście członka do pochwy kobiety, czyli np. kiedy ona pochyla się przed mężczyzną i mocno wypina pośladki. Stymulacja punktu G jest także możliwa podczas standardowej pozycji, gdzie kobieta leży, a mężczyzna pochyla się nad nią. Do stymulacji punktu G są także specjalnie wyprofilowane wibratory, które powodują jeszcze więcej przyjemności.
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN
Pozostałe wiadomości