Razem z Ukrainą

    Razem z Ukrainą

    W związku z wojną w Ukrainie wiele osób pragnie pomagać. Nie każdy może pozwolić sobie na przyjęcie uchodźców pod swój dach lub przybycia na granicę i wzięcia udziału w wolontariacie. W takiej sytuacji można wspierać Ukrainę finansowo. Jak wpłacić pieniądze na pomoc Ukrainie i ukraińskiej armii?

    W czwartek, 24 lutego br. Rosja zaatakowała Ukrainę po rozkazie wydanym przez prezydenta Władimira Putina. Doszło między innymi do ostrzału rakietowego budynków wojskowych w rejonie Donbasu. Medialne doniesienia o konflikcie zbrojnym wstrząsnęły całym światem. Jak wesprzeć mieszkańców Ukrainy w tym trudnym czasie?

    З середи, 2 березня, на безкоштовній дитячій гарячій лінії омбудсмена у справах дітей 800 12 12 12 чергуватиме психолог, який вільно володіє українською. Також можна буде отримати підтримку російською мовою.

    Gdzie w Poznaniu można przekazać dary dla mieszkańców Ukrainy? Poznański samorząd stworzył specjalny punkt pomocy "Poznań dla Ukrainy", w którym można przekazać żywność, środki higieny czy ubrania dla potrzebujących z Ukrainy. Gdzie jeszcze w Poznaniu prowadzone są zbiórki dla Ukrainy?