Dziecko

Kangu – poduszka do "skokołysania". Dzięki niej dziecko ekspresowo zasypia

Dziecko

Aktualizacja:

Uczestniczką kolejnego odcinka programu "Kto to kupi" będzie Katarzyna Skowerska, która jest pomysłodawczynią poduszki do usypiania niemowląt. Dlaczego ten gadżet jest taki wyjątkowy? Jak działa?

Kangu to sprężysta poduszka, dzięki której można szybko uśpić niemowlę. Wykonywane na niej rytmiczne ruchy odzwierciedlają warunki panujące w brzuchu mamy, co sprawia, że maleństwo w trakcie bujania ekspresowo relaksuje się.

Poduszka pozwala nam, żeby zakres ruchu był nieograniczony

- powiedziała Kasia.

Pomysł i realizacja

Inspiracją do stworzenia poduszki była piłka do fitnessu, z której Kasia korzystała, kiedy chciała uspokoić synka cierpiącego z powodu wyjątkowo męczących kolek. Tylko jednostajne skakanie rozluźniało chłopca, dzięki czemu mógł zasnąć.

W zaprojektowaniu poduszki pomógł Kasi jej tata, który ma zmysł inżynierski.

Chcieliśmy uzyskać coś równie sprężystego jak piłka, ale nie do końca wiedzieliśmy co to ma być. Na początku miało być krzesełko, ale w końcu powstała poduszka

- zdradziła Kasia.

Zalety Kangu

Poduszka wyglądem przypomina materac kieszeniowy.

W środku są sprężyny

- wyjaśniła pomysłodawczyni.

Jest obszyta miękkim w dotyku welurem posiadającym stosowny certyfikat, którego główną zaletą jest plamoodporność. Rozlany na tkaninie płyn formuje się w krople, które można usunąć ręcznikiem lub szmatką. Dodatkowo na spodzie poduszki znajduje się włóknina z antypoślizgową aplikacją, która zwiększa bezpieczeństwo użytkowania Kangu.

Poduszka umożliwia użytkownikowi utrzymanie komfortowej pozycji siedzącej bez obciążania kręgosłupa.

Do innych zalet gadżetu można zaliczyć to, że jest niewielki, lekki i mobilny, co pozwala na korzystanie z niego w każdym miejscu.

Kasia zamierza rozwijać swój produkt.

Jestem w trakcie tworzenia nowych wzorów kolorystycznych. Będą już w kwietniu

- zdradziła.

Gratulujemy pomysłu!

>>> Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości