Pogoda

Pogoda na środę. Na termometrach powyżej 20 stopni C

Pogoda

Autor:
Jola
Marat
Źródło:
PAP

W środę przelotne opady deszczu na Mazowszu i północnym wschodzie, na zachodzie i południu kraju będzie pogodnie. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku. Na termometrach od 14 do 21 stopni C. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na środę, 20 października 2021 r.

Jak podaje IMGW Europa wschodnia, Skandynawia, Wyspy Brytyjskie oraz kraje Beneluksu są pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się w zasięgu rozległego wyżu znad Morza Śródziemnego i Bałkanów. Polska jest pod wpływem klina wyżu znad Bałkanów, w strefie rozmywającego się frontu atmosferycznego łączącego niże znad północno-zachodniej Rosji i północnego Atlantyku. Przeważający obszar kraju pozostaje w ciepłym powietrzu polarnym morskim, jedynie północny wschód kraju będzie jeszcze w powietrzu pochodzenia arktycznego.

Pogoda w środę, 20 października 2021 r.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1011 hPa i będzie spadało.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na północy, zachodzie, południu i miejscami na wschodzie opady deszczu, na ogół słabe. Temperatura minimalna od 4 st. C Podhalu i 5 st. C na północnym wschodzie, około 10 st. C w centrum, do 13 st. C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, nad morzem oraz w rejonach podgórskich okresami dość silny; nad morzem w porywach do 65 km/h, a w górach do 80 km/h, południowy i południowo-zachodni, na Podhalu zachodni.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy okresami duże. Na wschodzie i południowym zachodzie miejscami możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15 st. C na północnym wschodzie, 18 st. C, 19 st. C na przeważającym obszarze, do 21 st. C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni; na wybrzeżu porywy do 75 km/h, a w górach do 90 km/h.

Pogoda w Warszawie w środę, 20 października 2021 r.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Nad ranem możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 9 st. C. Wiatr początkowo słaby, później wzmagający się stopniowo do umiarkowanego i porywistego, południowo-zachodni. W środę w stolicy zachmurzenie początkowo duże, później małe i umiarkowane. Rano możliwe słabe, zanikające opady deszczu. Temperatura maksymalna 17 st. C. Wiatr umiarkowany, chwilami dość silny i porywisty, południowo-zachodni.

Zobacz także:

Autor:Jola Marat

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości