Dalsza część tekstu znajduje się poniżej.
Warto przypomnieć, że astronomiczna zima rozpocznie się już 21 grudnia o godzinie 10:19.
Pogoda na zimę. Jaka będzie?
Z prognozy długoterminowej przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w styczniu prawie w całej Polsce średnia miesięczna temperatura będzie znajdować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Natomiast w południowej i zachodniej części kraju termometry powinny pokazywać przeciętne wartości. Co do opadów, to najprawdopodobniej ich ilość nie będzie znacząco odbiegała od normy. Nieznacznie więcej deszczowych dni mogą się spodziewać jedynie mieszkańcy północnej Polski.
W lutym temperatura może przekraczać normę z ostatnich lat już w całym kraju. Identycznie wygląda prognoza dotycząca opadów atmosferycznych. We wszystkich miejscach ich miesięczna suma ma być poza normą.
Jaki będzie początek wiosny?
W ocenie synoptyków temperatura w marcu ma być wyższa niż norma z lat 1991-2020. Średnia suma opadów nie powinna odbiegać od normy.
Natomiast kwiecień nie będzie się znacząco różnił od tych z poprzednich lat. Na terenie całego kraju zarówno średnia miesięczna temperatura powietrza, jak i miesięczna suma opadów atmosferycznych mają znajdować się w zakresie normy wieloletniej.
Więcej na ten temat można przeczytać na stronie TVN METEO.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Czy jest szansa na białe święta? Najnowsze prognozy
- Dzisiaj wypada najkrótszy dzień w roku. Czym jest przesilenie zimowe? Sprawdź, jak walczyć z jego objawami
- "Jęzor zimna" zahaczy o Polskę jeszcze przed świętami. Czy będzie też padał śnieg?
Autor: Katarzyna Oleksik
Źródło: TVN METEO
Źródło zdjęcia głównego: Jordan Siemens/Getty Images