Pogoda na kolejne dni. Jaki będzie początek kwietnia?

Autor:
as/Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN Meteo
Pogoda 27-29.03.2023

Co przyniesie nam pogoda na koniec marca i początek kwietnia? Zdaniem synoptyków będzie pochmurno, do tego w wielu regionach kraju należy się spodziewać opadów deszczu oraz burz. Ile wskażą termometry? Kiedy zrobi się cieplej?

Pogoda na czwartek. Czy zrobi się ciepło?

Mimo że niebo w czwartek, 30 marca, będzie zachmurzone, to możemy liczyć na chwilę ze słońcem. Niestety niemal w całym kraju, poza regionami wschodnimi, należy się spodziewać opadów deszczu. Szacuje się, że może spaść do 3-5 litrów deszczu na metr kwadratowy, lokalnie 5-10 l/mkw. Niewykluczone, że w zachodniej Polsce pojawią się burze.

Wiosna

Wiosna, ach to ty!
Wiosna, ach to ty!Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Jaka będzie temperatura? Na Suwalszczyźnie słupki rtęci dojdą maksymalnie do 7 kreski. W centrum kraju termometry wskażą 13 stopni Celsjusza, natomiast na Dolnym Śląsku - 16 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w górach silniejszy.

Pogoda na piątek, 31 marca. Jak zakończy się miesiąc?

Ostatni dzień marca, również zapowiada się pochmurny. W piątek, 31 marca, będzie też padać. Zdaniem meteorologów spaść może 3-5 l/mkw., lokalnie nawet do 10 l/mkw. Termometry pokażą od 10 st. C na Suwalszczyźnie, przez 13 st. C w centralnych regionach. Najcieplej będzie na południowym zachodzie. Tam słupki rtęci dojdą do 15 kreski.

Wiatr będzie umiarkowany i nie powinien nam dokuczać.

Pogoda na weekend. Co nas czeka?

W pierwszych dniach kwietnia w pogodzie niewiele się zmieni. Sobota, 1 kwietnia, będzie pochmurna i deszczowa. Szacuje się, że może spaść od 5 do nawet 15 l/mkw w niektórych regionach kraju. Temperatura również nie będzie nas rozpieszczać. Termometry wskażą od 8 st. C w regionach północnych, poprzez 10 st. C w centrum kraju, do 12 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Jednak na wybrzeżu trzeba się spodziewać mocniejszych podmuchów. W porywach prędkość wiatru może dochodzić tam do 50-70 kilometrów na godzinę.

Podobnie zapowiada się niedziela, 2 kwietnia. Niebo będzie zachmurzone, ale będą pojawiały się chwile ze słońcem. Zdaniem synoptyków trzeba się liczyć z przelotnymi opadami deszczu. Spadnie do 3-5 l/mkw. Niestety, będzie chłodno. Na Podlasiu termometry pokażą 5 st. C, 6 st. C w centrum kraju i 8 st. C w województwach południowych. Powieje północno-wschodni wiatr, umiarkowany i dość silny (może wiać z prędkością 40-60 km/h).

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor:as/Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Westend61/Getty Images

Pozostałe wiadomości