Nad Polskę nadciągają silne burze i... śnieg. Gdzie zagrzmi najmocniej?

Autor:
Oskar
Netkowski
Pogoda na dziś
Pogoda na dziś Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Wiosna od kilku dni dawała się we znaki, ale to na razie koniec dobrej pogodowej passy. W całej Polsce zapowiadane są zachmurzenia i burze. Czego powinniśmy się spodziewać?

Pogoda na najbliższe dni 

Czas przygotować się na popsucie aury. Jak podają synoptycy TVN Meteo, już w piątek zauważyć będzie można zachmurzenie. Nie zabraknie także deszczu. Przelotne opady dadzą się zauważyć w objętości do 4 litrów deszczu na metr kwadratowy.

W piątek wieczorem mogą wystąpić także burze z opadami i porywami wiatru. W ostatnich dniach termometry pokazywały w niektórych częściach kraju blisko 20 st. C. Nastąpi jednak ochłodzenie. W Małopolsce nadal prognozuje się aż do 21 st. C, ale za to już tylko maksymalnie 12 st. na Suwalszczyźnie.

Weekend - gdzie będą burze?

Najbliższych wolnych dni nie spędzimy raczej na łonie natury. TVN Meteo zapowiada, że sobota przyniesie zachmurzenie zmienne z przelotnym deszczem. Pomorzanie mogą spodziewać się także burzy z ulewami i wiatrem rozwijającym w porywach prędkość 50-70 km/h. Temperatura wyniesie maksymalnie 11 st. C na Podlasiu. Nieco cieplej będzie na Podkarpaciu i w Małopolsce bo do 16 st. C. Wiatr będzie tam słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W niedzielę w ciągu dnia może przelotnie popadać. Na Pomorzu dalej obserwować będziemy burze, którym towarzyszyć będą opady 10-20 l/mkw i porywy wiatru do 50-70 km/h. Maksymalna temperatura sięgnie od 8 st. C na Suwalszczyźnie i do 12 st. C na Podkarpaciu.

Pogoda na poniedziałek 27 marca

W poniedziałek nadal na próżno będzie szukać słońca. Polskę zakryją chmury. Na wschodzie kraju prognozowany jest deszcz, a w pasie dzielnic środkowych niewykluczony jest śnieg.

Termometry na Nizinie Szczecińskiej pokażą od 3 st., a do 7 st. C na Podkarpaciu.

Pogoda na wtorek 28 marca

We wtorek nadal nic nowego. W całej Polsce szukać będziemy słońca, które w niektórych częściach kraju ma szansę wyjrzeć zza chmur. W północnych i wschodnich regionach może wystąpić przelotny śnieg.

Termometry wskażą od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr, wiejący z kierunków zachodnich, będzie umiarkowany i dość silny, okresami osiągający w porywach 40-60 km/h.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: john finney photography/Getty Images

Pozostałe wiadomości