Długoterminowa prognoza pogody na lato 2023. Kiedy będą upały?

Autor:
Diana
Ryściuk
Len i roślinne motywy trendem na wiosnę i lato 2023
Len i roślinne motywy trendem na wiosnę i lato 2023Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Oficjalnie wiosna jest z nami już ponad miesiąc, jednak marcowa i kwietniowa aura częściej przypominała przedłużającą się końcówkę zimy. Po pierwszych prawdziwie słonecznych dniach powróciły te pochmurne i chłodne. Nic więc dziwnego, że wiele osób pyta synoptyków, kiedy będzie ciepło i czy tegoroczne lato będzie upalne. Sprawdź długoterminową prognozę.

Kiedy będzie ciepło?

Tegoroczny kwiecień jest taki jak w przysłowiu i faktycznie wciąż przeplata trochę zimy, trochę lata. Aktualnie trwające ochłodzenie nie potrwa jednak długo, ponieważ do najbliższego piątku (28.4.2023 r.). Później temperatura znów będzie rosła, aż do fali upałów, która stopniowo zbliża się do Polski. Według analiz synoptyków, pierwszych 35 st. C. na termometrach spodziewać się możemy już w czerwcu.

Długoterminowa prognoza pogody na lato 2023

Według długoterminowej prognozy tegoroczne lato w Polsce będzie naprawdę gorące. Według Grzegorza Walijewskiego z IMGW już w czerwcu mają się pojawić nawet 35-stopniowe upały. Według aktualnych prognoz, temperatury w czerwcu i lipcu przekroczą normy wieloletnie, a ponadprzeciętnie wysoko mogą utrzymywać się przez ponad pięć dni z rzędu.

Upalnemu okresowi towarzyszył będzie brak opadów, co może doprowadzić do suszy, a także gwałtownych burz, nawałnic, a nawet trąb powietrznych. Takie warunki mogą być niebezpieczne dla naszego samopoczucia, zdrowia, a niekiedy nawet życia.

Więcej o pogodzie na TVN Meteo

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: Nikada/Getty Images

Pozostałe wiadomości