Horoskop

Okno we śnie - co mówi sennik?

Horoskop

Aktualizacja:
okno w zamku
Fot. Antonio Garavini / EyeEm / Getty Images

Sny to jedne z najbardziej zagadkowych elementów życia człowieka. Część osób nie przypisuje im większego znaczenia, jednak wielu ludzi wierzy w ich proroczą moc oraz wpływ na życie człowieka. Co może oznaczać sen, w którym pojawia się okno?

Wciąż nie wiadomo, dlaczego niektóre osoby śnią codziennie, inne sporadycznie, a jeszcze inne wcale. Być może jest to związane z ich stopniem wrażliwości oraz aktualnie przeżywanymi emocjami. Dawniej uważano, że sny to tak naprawdę subtelne wskazówki wysyłane przez podświadomość, odzwierciedlające ukryte pragnienia lub fantazje. Popularność niektórych motywów sprawiła, że dziś można znaleźć ich interpretacje w specjalnych księgach snów. Co według sennika oznacza otwarte lub wypadające okno?

Okno – co może oznaczać taki sen?

Aby dokonać prawidłowej interpretacji, należy zwrócić uwagę na wszelkie szczegóły marzenia sennego. W przypadku snu o oknie konieczne jest ustalenie, czy było ono otwarte, zamknięte oraz czy w jego pobliżu pojawiły się inne osoby. Brak pełnych informacji sprawi, że poprawna interpretacja będzie niemożliwa. Warto odczekać kilka dni lub chociaż kilka godzin, aby przypomnieć sobie fabułę. Jakie może być znaczenie snu, w którym pojawia się okno? Sam symbol odnosi się do stosunku, jaki żywi osoba śniąca wobec swojego otoczenia. Wiele interpretacji odwołuje się także do stanu ducha i wewnętrznych przeżyć śniącego.

  • Widziane we śnie okno z firankami to według sennika znak, że śniący nie lubi dzielić się swoimi sekretami, należy raczej do osób zdystansowanych i zamkniętych w sobie. Jeśli w oknie wiszą nowe firanki, wkrótce wydarzy się coś, co w dużym stopniu zmieni życie osoby śniącej. O tym, czy zmiany będą pozytywne, czy negatywne, zdecydują podjęte działania. Jeśli materiał firanek jest podarty, to sen jest zwiastunem kłótni z osobami z najbliższej rodziny. Konflikt może być dość poważny i długotrwały. Brudne firanki oznaczają trudne chwile w życiu osoby śniącej. Mogą one dotyczyć zarówno sfery prywatnej, jak i zawodowej.
  • Według sennika bardzo pozytywnym symbolem jest otwarte okno. Zwiastuje ono nadchodzący okres szczęścia i ogólnego zadowolenia z życia, także w sferze miłosnej. Powodzenie będzie dotyczyło również życia zawodowego – być może czeka nas awans lub zmiana pracy na znacznie lepiej płatną. Z dużym prawdopodobieństwem pojawi się także ciekawa i atrakcyjna propozycja, która wpłynie na nasze życie. Może to być np. opcja wyjazdu za granicę czy wejścia w biznes.
  • Sennik tłumaczy, że wybite okno stanowi formę ostrzeżenia przed osobą z bliskiego otoczenia. Jest ona dwulicowa i pomimo okazywanej uprzejmości knuje za naszymi plecami, szerząc fałszywe plotki. Najczęściej dotyczy to znajomych z pracy, którzy mogą być zazdrośni o sukcesy odnoszone przez osobę śniącą. Rozbite okno według sennika jest także zwiastunem nadchodzących kłopotów, które mogą być trudne do pokonania.

Okno we śnie – co jeszcze mówi sennik?

Inne interpretacje dotyczą tego, jak zachowuje się osoba śniąca. Jeśli ona wygląda przez okno, według sennika jest to zapowiedź otrzymania dobrej informacji. Wiadomość nie zmieni zbyt wiele w życiu, ale będzie pozytywna i poprawi humor. Jeżeli jednak śniący nie dostrzega nic konkretnego, patrząc przez okno, sennik interpretuje to jako złudne nadzieje. Jakie jeszcze mogą być znaczenia snów o oknie?

  • Zamykanie okna we śnie według sennika symbolizuje potrzebę bezpieczeństwa, spokoju i oderwania się od codziennego pędu życia. Śniący najprawdopodobniej jest osobą ceniącą domowe zacisze i niepotrzebującą częstych kontaktów z ludźmi. W tym kontekście zamykanie okna może odnosić się do zamykania na otaczający świat. Według innej interpretacji to symbol zakończenia pewnego etapu w życiu, który może dotyczyć np. relacji damsko-męskich. Być może osoba śniąca odczuwa potrzebę zmian, ale wciąż waha się w podjęciu ostatecznej decyzji.
  • Czasami możemy również widzieć, jak ktoś wypada przez okno. Sen tego typu świadczy o rozterkach, które targają osobą śniącą. Mogą one dotyczyć trudnej sytuacji, która wydaje się bez wyjścia. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest poproszenie o pomoc bliską osobę, która dobrze nam życzy.
  • Mycie okna we śnie jest związane z potrzebą uporządkowania swojego życia. Być może w ostatnim czasie wydarzyło się coś, co stało się bodźcem do zastanowienia się nad obranym kierunkiem rozwoju. Śniący zdaje sobie sprawę, że obecny stan rzeczy nie pokrywa się z wyobrażeniami, jakie miał jeszcze do niedawna. Inna interpretacja dotycząca snu o myciu okien ma formę przestrogi przed osobami z otoczenia, które nie są przychylne osobie śniącej. W tej sytuacji zaleca się zachowanie dystansu.

Sennik. Co oznacza sen o wygranej w lotto?

Zobacz także:

Jaką wróżbą w senniku jest słońce?

Co według sennika oznacza sen o rodzinie? Co zwiastuje sen o rodzinie męża czy chłopaka?

Sen o wiewiórce – jak interpretują go różne senniki?

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości