Gwiazdy

Czy lider Lady Pank lubi Taco Hemingwaya? Jan Borysewicz o współczesnej muzyce, miłości i porównaniach do Keitha Richardsa

Gwiazdy

Jan Borysowicz nazywany jest polskim Keithem Richardsem. Liderowi i współzałożycielowi Lady Pank porównanie to nieszczególnie przypada do gustu. Muzyk twierdzi bowiem, że w przeciwieństwie do gitarzysty Stonesów, on na swojej potrafi grać. Co jeszcze Jan Borysewicz zdradził w rozmowie z Sandrą Hajduk?

Czego słucha Jan Borysewicz?

Borysewicz to legenda – dla Polaków równie znacząca co wspomniany Keith Richards. Lady Pank do dziś ma wierne grono fanów, a przeboje nucone są przez wszystkie pokolenia. A czy Janowi Borysewiczowi podoba się współczesna muzyka? Co sądzi choćby o kawałkach Taco Hemingwaya, które biją rekordy popularności?

Ja nie za bardzo, ale moja dziewczyna oszalała na punkcie Taco i cały czas go słucha

- zaczął Borysewicz. Zażartował również, że czeka na rockową płytę Hemingwaya, do której chętnie dogra gitarę.

Taco, zadzwoń do mnie i nagramy coś razem

- powiedział ze śmiechem. Borysewicz przyznał też, że chłonie to, co dzieje się na polskiej scenie muzycznej. Oczywiście, są rzeczy, które podobają mu się bardziej, i takie, które nie do końca trafiają w jego gust. Co jednak istotne – muzyk docenia świeżość.

Wszystkie oblicza Jana Borysewicza

Niebawem świat usłyszy nowy album Jana Borysewicza. Do pracy nad tą płytą artysta zaprosił muzyków, z którymi nagrywał przez lata.

Będzie to płyta wszystkie oblicza Jana Borysewicza. Jest ich dużo. Będą to różnorodne utwory, z Jacka i Placka a także z różnymi artystami z moich solowych projektów. Zaczniemy od teledysku i utworu, mojej pierwszej kompozycji, którą na nowo zaśpiewał Piotr Fronczewski, czyli "Nie wierz nigdy kobiecie"

- powiedział muzyk, równocześnie dziękując Piotrowi.

Akademia Jana Borysewicza

W 2018 roku Jan Borysewicz ruszył z nowym projektem – mianowicie ze swoją własną akademią, która opiera się na prowadzeniu muzycznych warsztatów. Inicjatywa musiała nieco zwolnić ze względu na obecną sytuację – pandemię koronawirusa.

Czy miłość do muzyki Jana Borysewicza czasami wygasa?

Nie, taka miłość nie wygasa. To jest coś nieprawdopodobnego

- powiedział w rozmowie z Sandrą Hajduk, Jan Borysewicz. I przyznał, że ze swoją pierwszą gitarą… spał dwa tygodnie.

Co jeszcze zdradził w wywiadzie?. Lider Lady Pank zapowiedział nową trasę koncertową. Kiedy? Obejrzyj cały wywiad z tym niezwykłym artystą.

Zobacz także:

Magdalena Stużyńska nie ma koronawirusa. "Jeszcze nie zeszło ze mnie napięcie, nie mam siły jeszcze się cieszyć"

Monika Chojdak – oficjalny sobowtór Jennifer Lopez. "Traktuję to jako projekt"

Co słychać u pumy Nubii? "Za plecami krąży nam opiekun"

Autor: Anna Mierzejewska

Reporter: Sandra Hajduk

Pozostałe wiadomości