Ślub i wesele

Zgubiona 20 lat temu obrączka trafiła do właścicieli

Ślub i wesele

Zgubiona 20 lat temu obrączka trafiła do właścicieli

Dwadzieścia lat temu Iwona i Krzysztof Siedlińscy spędzali ferie w Muszynie. Podczas zabawy śnieżkami mężczyzna zdjął rękawiczkę i wtedy pechowo z palca zsunęła mu się obrączka. Zguba znalazła się dopiero po 20 latach. Kto i w jakich okolicznościach znalazł obrączkę? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

Dwadzieścia lat temu Państwo Siedlińscy spędzali ferie w Muszynie. Podczas spaceru i zabawy śnieżkami Pan Krzysztof zgubił obrączkę. Niestety na nic zdały się poszukiwania, dlatego małżonkowie postanowili nagłośnić sprawę. Nikt jednak nie znalazł ich zguby. Po nieudanych poszukiwaniach para straciła nadzieję, że obrączka kiedykolwiek się znajdzie. Jakże więc byli zdziwieni, kiedy po 20 latach córka państwa Siedlińskich poinformowała ich, że znalazła w internecie zdjęcie obrączki z wygrawerowanym imieniem - Iwona i datą ślubu. Dziewczyna podejrzewała, że była to zguba jej rodziców.


Państwo Siedlińscy postanowili skontaktować się z osobą, która znalazła obrączkę. Okazała się być nią Iwona Wachna, kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Muszynie. Jak wspomina chwilę znalezienia biżuterii?

Przechodziłam ulicą Rolanda, zobaczyłam, że coś się błyszczy, a że lubię błyskotki, to podniosłam obrączkę z ziemi.


Znalazczyni przesłała zgubę pocztą, a w zamian otrzymała bukiet kwiatów z miłym liścikiem:

Ani kwiaty, ani słowa

nie wyrażą tej wdzięczności, którą serce chowa.

Pełną wiary, życzliwości.

Z wyrazami wdzięczności za odnalezienie obrączki,

bezwarunkową uczciwość, jaką Pani się wyróżnia,

proszę przyjąć podziękowania od

Iwony i Krzysztofa Siedlińskich z Jaworzna.

Co sądzisz o tym artykule?
12
2
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0