Porady

Jak zorganizować wieczór panieński? Pomysły

Wieczór panieński kobiety bawiące się w samochodzie

Fot. Tom Merton / Getty Images

Porady

Jak zorganizować wieczór panieński? Pomysły

Wieczór panieński kobiety bawiące się w samochodzie

Fot. Tom Merton / Getty Images

Wieczór panieński to dla panny młodej szczególny czas, w którym może się zabawić razem ze swoimi koleżankami, znajomymi i bliskimi kobietami z rodziny. Dowiedz się, jak zorganizować wieczór panieński.

Wyjazd nad jezioro, relaks w SPA, a może po prostu impreza w domu? Sposobów na wieczór panieński jest wiele, dlatego warto dokładnie zaplanować ten czas. Trzeba pamiętać o atrakcjach, torcie i strojach. Zobacz najlepsze pomysły na wieczór panieński.

Wieczór panieński - zabawy

Zabawy na wieczór panieński to główny punkt programu każdej imprezy tego typu. Warto przeprowadzić test na przyszłą żonę i najpierw zdobyć informację od pana młodego, a następnie przygotować pytania na wieczór panieński. Przykładowe z nich to:

· Jaki jest ulubiony piosenkarz?

· Jaka jest ulubiona zabawka z dzieciństwa?

· Kim zawsze chciał zostać przyszły pan młody?

· Jak zareagował przyszły pan młody na swoją wybrankę?

· Ile chce mieć dzieci?

Śmieszne zabawy na wieczór panieński w domu mogą wprowadzić luźną atmosferę, szczególnie jeśli na imprezę nigdzie nie wychodzimy. Można np. zrobić konkurs na najpiękniejszą suknię ślubną z materiałów dostępnych w domu lub zorganizować grę słów, gdzie kobiety siadają w kole i pierwsza wymyśla słowo związane ze ślubem, kolejna dopowiada skojarzenie i tak trwa cała zabawa. Kiedy jedna z kobiet powie słowo, które już było - odpada. Prostą zabawą jest także prawda i fałsz, czyli każda z dziewczyn mówi trzy historie, z czego tylko jedna jest prawdziwa. Kobiety odgadują która. Można przygotować także planszowe gry na wieczór panieński , jeśli odbywa się on w domu.

Często wymyślane są także specjalne zadania na wieczór panieński dla przyszłej panny młodej, np. pocałowanie przechodnia, zapytanie mężczyznę o kolor majtek lub telefon. Można także zorganizować zadanie, aby z męskiej ubikacji przynieść papier toaletowy.

Tort na wieczór panieński

Głównym punktem programu powinien być tort . Wieczór panieński bez słodkości nie istnieje. Można postawić na standardowe wzory lub bardziej ekstremalne, np. w kształcie przyrodzenia męskiego.

Na babski wieczór można przygotować także babeczki oraz ciasteczka lub zorganizować wspólne pieczenie słodkości.

Atrakcje na wieczór panieński w domu

Dla przyszłej panny młodej wyjątkowym czasem jest właśnie wieczór panieński. Dekoracje powinny być dostosowane do miejsca i charakteru imprezy. Jeśli zabawa jest w domu, warto postawić na dekoracje na wieczór panieński , takie jak balony na hel, girlandy, napisy na patyczkach. Jeśli wybierzesz konkretny motyw zabawy, wtedy trzeba dobrać dekoracje oraz stroje uczestniczek.

Jeśli chodzi o atrakcje na wieczór panieński w domu, można zorganizować:

· wspólną sesję zdjęciową,

· wspólne pieczenie ciasteczek,

· gry w planszówki,

· piżama party,

· wspólne robienie maseczek na twarz.

Śmieszne gadżety na wieczór panieński muszą znaleźć się w atrakcjach, szczególnie podczas robienia zdjęć. Wśród nich mogą pojawić się gadżety takie jak szarfy, napisy. Dla bardziej odważnych pań można przygotować także gadżety w postaci męskiego przyrodzenia oraz opaskę do włosów z różnymi wzorami. Nie każda z pań jednak będzie chciała tego typu wieczór panieński. Gadżety muszą być zatem przemyślane i kupione ze smakiem.

Nie zapomnij o muzyce i odpowiedniej zastawie stołowej, np. plastikowych kubkach i talerzykach dostosowanych do konkretnego motywu imprezy.

Wieczór panieński - prezenty

Podczas organizacji ważne są nie tylko akcesoria na wieczór panieński, ale także prezent dla panny młodej. Mogą to być spersonalizowane upominki, np. zdjęcia w większej ramce, księga z życzeniami od wszystkich kobiet lub śmieszny plakat z indywidualnym napisem. Prezent na wieczór panieński powinien być przemyślany i zgodny z osobowością przyszłej panny młodej. Warto także podarować coś, co będzie przypominać o babskim wieczorze.

Uniwersalnym i zawsze dobrym pomysłem na prezent jest biżuteria. Warto postawić na coś spersonalizowanego, czyli np. bransoletkę z grawerem. Jeśli kobieta lubi ekstremalne przygody, można zafundować jej skok ze spadochronem, a jeśli woli odpoczywać w SPA, to może sprawdzić się dzień w salonie piękności.

Życzenia na wieczór panieński - pomysły

Kolejną ważną sprawą są życzenia , które składa się z okazji wieczoru panieńskiego przyszłej pannie młodej. Mogą mieć one oryginalną formę i wyróżniać się spośród innych. Możesz np. zrobić zdjęcie podczas trwania imprezy, a po kilku dniach wywołać je i z tyłu wypisać życzenia lub postawić na zrobienie zdjęć podczas wieczoru panieńskiego dzięki aparatowi, który od razu drukuje zdjęcia. W ten sposób na kartce można przykleić fotografie i podpisać markerem.

Życzenia na wieczór panieński można także złożyć w wyjątkowy sposób, np. publikując je w radiu lub lokalnej gazecie. Można także kupić drewnianą skrzynkę z grawerem, a do środka włożyć butelkę wina.

Inspiracje na wieczór panieński - jak spędzić czas?

Dla panien młodych bardzo ważny jest wieczór panieński. Pomysły na spędzenie wspólnie czasu są bardzo ważne, dlatego najlepiej dostosować je do osobowości kobiety. Kilka pomysłów na babski wieczór:

· wizyta w SPA,

· spędzenie czasu w escape roomie,

· wyjazd nad morze, jezioro lub w góry,

· wspólna sesja zdjęciowa,

· wynajem limuzyny.

Zobacz film: Najlepsze wieczory panieńskie, źródło: Dzień Dobry TVN


Co sądzisz o tym artykule?
69
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0