Związki i seks

Uroczy manipulant, czyli oszust matrymonialny w akcji

Mariusz Ciarka i Magdalena Chorzewska

Mariusz Ciarka i Magdalena Chorzewska

Związki i seks

Uroczy manipulant, czyli oszust matrymonialny w akcji

Mariusz Ciarka i Magdalena Chorzewska

Mariusz Ciarka i Magdalena Chorzewska

Schemat działania oszustów matrymonialnych w internecie jest następujący: wyszukują na portalach randkowych albo w mediach społecznościowych kobiety, rozkochują je w sobie, a następnie wykorzystują materialnie. Dlaczego tak wiele kobiet daje się oszukać? Jak się bronić przed oszustami matrymonialnymi? O tym w Dzień Dobry TVN mówili: rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka i psycholog Magdalena Chorzewska.


Źródło: Dzień Dobry TVN |
Co sądzisz o tym artykule?
91
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
3
25.01.2021
K2
Można więcej o tym muzyku?
29.01.2019
K
Tak, to poniżej 100% prawda. Muzyk Mariusz Zarychta step by step.
08.12.2018
Fragment art. Sylwia Żbik-Weiss
Olśnienie
I nagle pewnego dnia wychodzi na schody na papierosa za tobą - trafia strzała, pyta „ kim jesteś?”. Ważne, że patrzy z zaciekawieniem, uśmiecha się szczerze, chce być coraz bliżej. I wtedy już wie, że znalazł kolejną. Na początku jest cudownie, motyle w brzuchu, nie opuszcza ich myśli. Znowu czują się ważne, ktoś je na nowo dostrzega, chce słuchać. Zaczynają żyć, niby nie wiele się zmienia bo kochanek wysyła jej tylko 2 sms-y dziennie, ale to dodaje jej skrzydeł. Do tej pory myślały, że ich marzenia się nie ziszczą a tu nagle okazuje się, że zostały wybrane z dziesiątek innych. Łapią oddech w płuca, kończy się wegetacja. Bo jak tu żyć bez tego co daje szczęście, pozwala czuć zapachy, smakować życie. Książki, biżuteria, perfumy uśmiech od niego wystarcza na długo a komplement powoduje, że odzyskują swoją kobiecość. On ciebie już zna i w odpowiednim czasie wciska pewne guziki. Znowu czują się piękne, atrakcyjne, zaczynają akceptować siebie, teraz może stać się cokolwiek byle chwila trwała. Czują co straciły przez ostatnie lata i nie chcą nawet myśleć, że może się ten cudowny czas skończyć.
Czas rozczarowania
Chwile biegną nie ubłagalnie i każda z tych kobiet ma swoją „północ„ . Mija dzień za dniem i cisza. Stara się ją przetrzymać , mówi sobie; „ Nie, nie poniżę się, nie odezwę pierwsza, przecież obiecał. Mówił, że mu ze mną dobrze, że nikt go nie rozumie jak ja,” że „ magia”, po spotkaniu gdy na progu stoi tylko w bokserkach powiada „pisz do mnie o tym co w tobie” i czeka ....To trudny czas, kiedy kobiety rozczarowują się , doświadczają po raz kolejny odrzucenia , zaczyna im brakować kochanka jak powietrza. Duszą się. Czasami mówią, że ten romans jest jak narkotyk,gdy go nie zażywają to czują się jak na głodzie. Nielicznym udaje się przetrwać dotox, większość nie wytrzymuje i pisze; „ Halo , jesteś tam ?”. Chowają dumę do kieszeni, żeby uspokoić kłębiące się myśli. W pracy nie umieją się na niczym skupić a w domu są nieobecnymi żonami i matkami. Czy odpisze ? Jeżeli tak , przestają tonąć. Znowu łapią się deski i zaczynają dryfować po oceanie marzeń.
Rysa na szkle
„Miałem doła, lekcje teraz lub próba”. A się okazuje, że już jest kolejna to o niej pisze „ praca, zakupy, z małą teraz” . Kobiety słyszą i widzą to co chcą, oczywiście cierpią bo jakiś wewnętrzny głos podpowiada „to nie prawda, on kłamie” ale zagłuszają go, zaprzeczają swojej intuicji aż do momentu kiedy on przestaje pisać. Później okazuje się, że ma kolejne, do których wyśmiewa by łe, że prezenty mu niosą, że gdy go widzą pytają co taki szczęśliwy lub piszą o swym cierpieniu. On się tym żywi i innej już opowiada jaki ważny dla byłych.