Porady

Ślub w czasach pandemii. Ile osób może uczestniczyć w ceremonii?

Porady

Ślub w czasach pandemii. Ile osób może uczestniczyć w ceremonii?

Wiele młodych par postanowiło w tym roku powiedzieć sobie sakramentalne "tak". Niestety koronawirus pokrzyżował plany zakochanych, a ceremonie uległy zmianie. Ile osób od 1 czerwca może przebywać w Urzędzie Staniu Cywilnego? Na to pytanie odpowiedziała nam adwokat Eliza Kuna. 

Ile osób może uczestniczyć w ceremonii ślubnej?

W związku z luzowaniem obostrzeń zmieniają się także restrykcje związane z przebywaniem wielu osób w jednym pomieszczeniu. Z pewnością przyszłych małżonków nurtuje pytanie, ile gości może przebywać w Urzędzie Staniu Cywilnego. Jak się okazuje, od 1 czerwca liczba ta uległa zmianie.

W ostatnich dniach doszło do zwiększenia tej liczby i może to być jedna osoba na 10 metrów kwadratowych powierzchni

 – powiedziała Eliza Kuna.

Państwo młodzi a obowiązek noszenia maseczki

W tym wyjątkowym dniu każdy pan i panna młoda chcieliby wyglądać wyjątkowo. Czy podczas ceremonii są oni zobowiązani przykryć twarze maseczkami? Sprawa ta jest dość skomplikowana. Jak przyznała adwokat, wszystko zależy od wcześniejszych relacji młodej pary. Do momentu złożenia przysięgi małżeńskiej nie są oni formalnie małżeństwem, więc nie są osobami najbliższymi w rozumieniu rozporządzenia regulującego obowiązek zakrywania twarzy. Teoretycznie, aby nie nosić maseczek, musieliby zachować odstęp dwóch metrów. Mimo wszystko na prawo to można spojrzeć z innej strony.

Jeśli mieszkali razem przed ślubem i prowadzili wspólnie gospodarstwo domowe, można zastosować w stosunku do nich ten wyjątek, który zwalnia ich z noszenia maseczek, nawet w bliższej odległości

- wytłumaczyła adwokat. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
71
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0